Păreri A Star Is Born

(2018)

S-a născut o stea

DanyMarica pe 08 Octombrie 2018 09:58
Mirobolant
Grozav soundtrack-ul acestui film "A Star Is Born", ca si filmul pe care l-am vazut vineri, in premiera, deoarece il asteptam de mult si joaca unul dintre actorii mei preferati: Bradley Cooper.
Este unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut, chimia dintre cei doi actori este de-a dreptul iesita din grafice. E un film profund despre ascensiune, decadenta, curaj, infruntarea adversitatilor, introspectie etc.
Nu cred ca va fi apreciat in Romania, o tara cu o apetenta spre subiecte vulgare, comedii usoare, mistocareala, prost gust.
Pentru mine este imediat dupa "Silver Linings Playbook", in clasamentul filmelor in care presteaza Bradley.Cel mai probabil ii va aduce si un Oscar, atat lui, cat si actrtei principale: Lady Gaga, care, pe langa vocea fabuloasa, interpreteaza magnific (nu stiam ca e atat de versatila).
Merita vizionat!

ciprianionut pe 14 octombrie 2018 13:47
De ce te interesează părerea celor mulți ? Nu în majoritatea cazurilor ceea ce crede majoritatea sau deciziile sunt bune. Majoritatea este în cădere liberă... După ce îl vizionez revin cu comentarii.
T_Bones pe 13 februarie 2019 16:07
Daca o mie de oameni cred intr-o prostie, asta nu schimba cu nimic prostia, care ramane tot o prostie. Ce conteaza ce spun ceilalti despre ceva? Nu conteaza. Tu contezi cu propriile tale idei si pareri. Daca tu zici ca nu e un film de Oscar, e parerea ta, asa cum eu cred invers. Crezi ca ma iau dupa tine sau dupa alti o mie care gandesc ca tine? Nu, si nici nu ma intereseaza ce parerea ai tu. Am tinut sa spun asta altora care te citesc, sa inteleaga ca nu detine nimeni adevarul absolut si ca toti suntem liberi sa credem ce vrem pentru ca NU DEPINDEM DE PARERILE ALTORA.
utzag pe 19 Noiembrie 2018 15:28
O mizerie la superlativ. Comercial, superficial, patetic
laurentzyiu pe 18 Ianuarie 2019 00:03
O Doamne ce telenovela...
O foarte mare pierdere de timp. Eu unul nu inteleg ratingul atat de mare.... Am ferma convingere ca daca pe afis nu erau numele celor 2 (Bradley Cooper si Lady Gaga), filmul asta se lansa direct pe dvd... Scene si dialoguri nelegate, si marele hit cantat de nu stiu cate ori in film, despre care cu siguranta pana in vara nu mai stie nimeni nimic...
FlorinRadu pe 26 ianuarie 2019 22:21
Exact asta aveam eu de gand sa scriu: daca filmul nu era cu un actor de rang A precum Bradley Cooper si cu o diva a muzicii pop asa cum este Lady Gaga, iar in locul lor erau doi actori americani "no-name" sau ar fi fost o productie spaniola/coreeana/etc, probabil ca filmul asta nu avea pe IMDb mai mult de nota 6.2 si nici aici nu trecea de 7.0. La urma urmei este o drama cu scenariu subtire rau, care nu m-a impresionat cu nimic, dar cu absolut nimic (tinand cont ca am vizionat peste 1500 de filme pana acum), iar daca e sa-l luam ca musical, am vazut o multime de filme mult mai reusite la acest capitol. Doar cateva exemple: La Vie en Rose, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Walk the Line, Ray, Mary Poppins, Burlesque, August Rush sau Begin Again, pentru cine vrea musical-uri adevarate. "A star Is Born" a reusit sa ma plictiseasca enorm, in cele doua ore si 15 minute ale sale si daca n-ar fi fost vocea lui Lady Gaga, chiar ar fi fost o totala pierdere de timp. Desi vocea ei face toti banii, nu am putut deloc s-o privesc in film ca pe "Ally", ci tot timpul o vedeam ca pe Lady Gaga, pentru ca nu mi s-a parut deloc diferita de cum e ea in realitate (am vazut si documentarul Gaga: Five Foot Two). Eu as fi ales o actrita cu voce buna in loc de o cantareata profesionista. N-am nimic cu Bradley Cooper sau cu Lady Gaga, ba chiar imi plac foarte mult, insa daca asa usor s-a ajuns sa se obtina nominalizari la Oscar si poate chiar sa le castige, atunci e alti actori care au facut roluri memorabile si mult mai complexe, ar trebui statui in marime naturala. Parerea mea ca nota exagerat de mare a acestui film se justifica prin faptul ca au votat foarte multi "Little Monsters" si multe fete "topite" dupa Cooper. Altfel nu-mi explic. PS: Bine, dar noi (Planeta) ne uitam la filme de genul "The Avengers" si alte capodopere ale cinematografiei, asa ca...
dincolodenume pe 18 Octombrie 2018 23:41
Talentul de a fi propria-ti versiune
"A star is born" depaseste nivelul unui cliseu si ne prezinta o lume calda si spectaculoasa in acelasi timp, o poveste care se repeta in fiecare stea nascuta, o stea ce se afla in inima fiecarui individ ce traieste in aceasta lume. Povestea care se repeta este acel drum al devenirii, al propriei versiuni de ardere nucleara.

Aceleasi reactii nucleare metaforice, aceiasi atomi, aceleasi reactii fizico-chimice din creierul nostru, toate aceste fenomene comune dau totusi sensuri diferite miliardelor de stele ce ard pe-acest punct albastru.
Ceea ce ne diferentiaza este felul in care ne spunem povestea, felul in care o lasam mostenire acestei impresionante colectii de "iarasi si iarasi", acest "Panta rei" al existentei.

Daca nu spui adevarul despre ceea ce esti, daca nu reusesti sa fii autentic, daca nu iti lasi propria lumina sa curga in lume, fara sa o… citeşte

FunnyX pe 23 Octombrie 2018 02:21
Sincer sa fiu, am mers la film mai mult la insistentele sotiei. De cand joaca Lady Gaga in filme?? Dar ce surpriza frumoasa, filmul mi-a depasit cu mult asteptarile, este unul dintre cele ma bune pe care le-am vazut vreodata! O poveste de dragoste atat de frumos pusa in scena, orgoliul masculin mai puternic decat dragostea... Firul epic e previzibil (succesul unuia, decaderea celuilalt), insa filmul transmite atata emotie!! Finalul, desi previzibil, a reusit sa ma emotioneze peste orice asteptari (sa nu zic mai mult, ca ma jenez :)) ).
Recomand acest film, insa atentie: nu e pentru toata lumea.
Melodiile cantate live de ea sunt de exceptie!
Cred ca acest film va avea multe nominalizari Oscar, iar premiul pentru cel mai bun cantec (Shallow) nu il poate rata!

user-5bd5fea12ab1e pe 28 Octombrie 2018 20:29
Povestea nu e originala,am vazut in urma cu cativa ani un film indian Aashiqui 2,exact acelasi subiect ,nu.mi dau seama cine pe cine a copiat dar sunt frumoase amandoua.
Alex023 pe 5 ianuarie 2019 02:57
Exact la acel film m-am gandit si eu cand am vazut descrierea acestui film. Pot spune ca Aashiqui m-a impresionat mai mult.
flower26free pe 8 iulie 2019 16:13
777L ai dreptate.
loryme pe 21 Octombrie 2018 16:31
Tocmai am ieșit de la cinema in lacrimi.Un film absolut minunat. Deși durează peste 2 ore, fiecare scena își are locul ei. Un Bradley Cooper excepțional și o Lady Gaga sensibilă. Sa nu mai spun despre coloana sonora care e clar de Oscar! Ma bucur ca la Hollywood se mai fac astfel de filme! Bravo regizorului și actorului Bradley Cooper care merita și el un Oscar numai pentru interpretarea din scena trista (nu vreau sa dau spoilere!).
Viva60 pe 21 octombrie 2018 17:06
o sa merg si eu
GabrielaSirbu pe 23 Octombrie 2018 12:53
Excelent Bradley Cooper care a creat un Jackson Maine foarte-foarte credibil; credibil de talentat ca solist si chitarist, credibil de alcoolic, credibil de indragostit si fericit dupa intalnirea cu Ally, iar Lady Gaga o surpriza foarte placuta.
Chiat daca va aparea o interpretare spectaculoasa a oricui altcineva , in cursa pentru Oscar pentru cel mai bun actor, Bradley Cooper va fi preferatul meu.
De vazut la cinema.

oanasima pe 15 Noiembrie 2018 18:50
Excelent!!!
Nu stiu cand a inceput, cand s-a terminat, nu m-am gandit la nimic in timpul filmului ci am trait pur si simplu. Am fost atat de incarcata de emotie incat am avut senzatia ca nici nu mai stiu unde sunt. N-am mai vazut un film atat de bun de ceva vreme. Mai ales unul cu fondul unei povesti de dragoste. Si cand spun asta nu ma refer doar la o componenta, ci la tot: actori, rezigare, subiect, soundtrack. Merita vazut la cinema. Bradley face un joc de exceptie, Lady gaga e o supriza extremd e placuta ca debut, iar fimul este extrem de real prin prisma faptului ca vocile celor doi sunt ale lor, melodiile au fost filmate in concert, iar chimia dintre cei doi mie mi se pare una speciala pe care n-am mai vazut-o la alti actori. Exista o duiosie in poveste asta de dragoste pe care niciun alt film nu a reusit sa o redea. Peste toate astea, abordarea ideilor de careira, sacrificiu, lupta cu proprii… citeşte
preda_diana pe 27 Octombrie 2018 14:55
Superb film. Nu sunt fan Lady Gaga, insa recunosc ca are o voce absolut minunata, calda si cu tonalitati impresionante, iar piesele interpretate in acest film m-au uns pe suflet. Un film care merita vazut si care merita si un premiu Oscar pentru interpretare si coloana sonora !
Mihai2508 pe 20 Ianuarie 2019 21:54
Un film fenomenal
O poveste despre talent, succes, declin, iubire, daruire, viata, tristete si multe multe emotii. Un film ce prezinta povestea de dragoste dintre doua personaje destinate sa se intalneasca. Se prezinta destinul unei persoane menita sa ajunga mare si a celeilalte de a o propulsa in drumul catre faima si in acelasi timp sa isi urmeze propiul destin. Atat Lady Gaga cat si Bradley Cooper joaca foarte bine intrand frumos in pielea personajelor. Filmul merita vazut si cu sonorul dat mai tare, fiindca are o coloana sonora superba.
chris-T pe 02 Februarie 2011 02:17
Oricum ..... sa vedem ce-o sa iasa !!!
fenomenal pe 21 Ianuarie 2019 00:09
Deci e primul film pe care îl vad cu lady gagaNu am crezut ca o sa imi placa asa de mult femeia ...asta...Ce talent are si ce draguta e...Si marele actor Bradley cooper...este un geniu omul asta...Doamne ce film frumos..Recomand...
cezarica98 pe 29 Octombrie 2018 12:16
emoții și lacrimii
Dramă romantică ce abundă în muzică, cu un debut regizoral de lung-metraj pentru Bradley Cooper, arucând în ochii privitoriilor o poveste de dragoste, emoții și lacrimi. Filmul este bun, în primul minut acorduriile chitarei te electrizează, nu poți clipi și respira, ca apoi să te arunce într-un scenariu bun, Ally este o tânără nonconformistă, puternică, cu o voce magistrală, iar Jackson este prins în aburii alcoolului și are nevoie de suport emoțional. Cooper și Gaga sunt excepționali în roluriile lor, Bradley pe cât cântă așa de frumos pe atât de bine își intră în rol Gaga. Vocea lui L.Gaga este la cote maxime, nu credeam că-i atât de versatilă, demostrază fără reținere talentul cu care este înzestrată. Rolul lui Ally îți arată o altă față a cântăreței, mai naturală, mai frumoasă. B.Cooper atât ca regizor dar și ca interpretarea… citeşte
gia04 pe 03 Martie 2012 16:27
Asemanator cu Bourlesque. cam previzibil ce se va intampla. Dar asta nu inseamna ca nu il voi viziona. "Musical" si "Beyonce" in aceeasi propozitie ma trimite direct la cinema.
Alex023 pe 8 octombrie 2018 01:11
e Lady Gaga....
raluka.u pe 19 octombrie 2018 17:34
In 2012 se voia un film cu Beyonce
blackmore pe 23 Ianuarie 2019 00:57
Un film american muzical cu aberatii ale naturii ca Lady Gaga si Bradley Cooper nu poate fi decat o mizerie
user-5c29e140257d6 pe 31 Decembrie 2018 11:31
Nu va pierdeti timpul, nu va recomand. E o porcarie plictisitoare. Ma rugam sa se termine mai repede. Bradley Cooper e bun, nimic de zis. Restul e cancan. Sunt atatea filme frumoase, iar viata e scurta
helsing pe 01 Ianuarie 2020 21:33
soap opera
8 nominalizări la Oscar, pe bune? Păi Bollywood-ul face filme cu două clase peste în orice moment.
vlado2 pe 22 Februarie 2019 08:41
Prost !! PROst !!! PROST !!! A vazut cineva Dalida ? Fata de Malek Pamplek care si.a batut joc de Freddie M sau fata de porcaria asta de film Dalida este o capodopera !!! Americanisme de 2 lei.
mydbc pe 21 Februarie 2019 17:20
Plictisitor
Firul epic prezinta, in ritm lent, o drama din lumea artistilor celebri. Nimic nou sub soare. Nu se ridica la nivelul lui Nicholas Cage din "Leaving Las Vegas", deh - alte vremuri, alte timpuri, dar jocul actorilor si coloana sonora mai salveaza din banalitatea povestii.
lili22 pe 08 Februarie 2019 23:22
Pe la jumatate am inceput sa ma plictisesc chiar daca recunosc talentul unor actori.Senzatie de deja vu.Scenariu slab.
regizorul pe 08 Februarie 2019 16:58
nu va uitati o pierdere de timp film fara substanta nici nu am mai putut sa ma uit pana la final o porcarie
nicolae39 pe 07 Februarie 2019 03:39
Scenaristul acestui film ar trebui să se lase de scris scenarii, se putea scrie un scenariu mult mai bine. Nu cei ce au jucat în acest film sant vinovați.
Filmul nu este bun, nota mea este 4, cel mai prost film văzut de mine în ultimii 2 ani.
Adevărat are o notă mare 7,9 pe IMDB, dar în maxim doi ani nota acestui film o să ajungă la 6, 00 sau chiar mai puțin.

bainca pe 22 noiembrie 2022 14:20
daca toti se fac asa limitati ca tine , poate , umanitatea este din ce in ce mai jos
andystarx pe 01 Februarie 2019 00:34
Am vazut multe filme mult mai bune pe acest subiect,chiar si Coyote Ugly il intrece,mult prea multa reclama pentru nimic,in primul rand Lady Gaga canta bine,dar nu o sa fie niciodata o mare actrita,iar Bradley mie,mi se pare un actor sters,hai sa zicem mediocru !Oricum sub asteptari ,despre oscar ce sa mai vorbim !
AdriAdrianna98 pe 26 martie 2019 15:46
De acord cu tine 100%, dar parca cam mare nota la cat il critici :D
sabinalin pe 23 Ianuarie 2019 09:02
O poveste clasica din lumea atat de agitata a showbizului, ascensiune si coborare, marire si decadere, sansa de a fi omul potrivit la locul potrivit, alcoolul si drogurile care fac din om neom, finalul inevitabil, am citit ca acela care urma sa detina fraiele regizorale trebuia sa fie Clint Eastwood, nu s-a mai facut, a fost sansa lui Bradley Cooper sa preia atat regia cat si rolul principal dar marea lovitura a dat-o Lady Gaga, de-acum un lucru e cert, e mult mai actrita decat Madonna, aceea cu care e comparata si pe urmele careia parea ca incearca sa calce, foarte buna chimia dintre cei doi, greu de spus daca se va incheia cu statuete pentru interpretari, la cum evolueaza lucrurile mai degraba nu, interesant cum va proceda Academia la categoria Cel mai bun film, filmul se califica, e in tendintele momentului, avem LGBT chiar daca marginal, un Oscar la categoria “Best movie” ar fi… citeşte
stricted pe 20 Ianuarie 2019 16:37
Dacă te uiți la trailer și la rezumat, îți faci impresia că e genul de dramă care îți va lăsa un gust amar în final, cu un sfârșit clasic în care ei se despart, iar dragostea lor moare sub presiunea celebrității. Și nu e deloc așa. E o poveste de dragoste veritabilă, din primul și până în „foarte” ultimul moment.
mesersmith pe 02 Decembrie 2018 11:42
Lady Gaga, mereu am avut-o în minte ca pe o chestie metalică, robotică, parcă adusă dintr-o altă lume și plantată pe pământ. Pur și simplu, o disprețuiam.
Aici, însă, e un om. Cu probleme, cu trăiri, cu bucurii. E altceva.
Un film altfel. Bradley Cooper a știut cum să stârnească emoție. Că până la urmă, asta înseamnă să fii artist: să știi să stârnești emoție. Cât mai multă.

user-5bdd2012dd244 pe 06 Noiembrie 2018 11:20
Trebuia facuta si subtitratea textelor cantecelor din film!
AdriAdrianna98 pe 26 Martie 2019 15:38
Ăsta nu-i film de Oscar
Nu știu cum a ajuns filmul ăsta să capete atâtea nominalizări și mai ales pentru categoria „cel mai bun film”.
Un prim aspect al acestui film care poate fi cu ușurință observat de la început, o înșiruire dezordonată și nenatural de rapidă a unor evenimente care la un moment dat te fac să te întrebi daca au vreo legătură între ele. Aia în baie, în secunda 2 se schimbă, in secunda 3 performează, în secunda 4 se întâlnește cu ăla, în secunda 5 s-au și îndrăgostit, în secunda 6 s-au si combinat și tot așa. Totuși, vorbim de un film de Oscar aici nu de o telenovelă pentru casnice, ce facem cu „dragostea” asta artificială care se îmbină așa în 2 secunde (îmi cam amintește de jocul SIMS, acum s-au cunoscut, peste o zi sunt și căsătoriți).
Amândoi cântăreți, ea mai și compune, ba chiar e așa fantastică că face o… citeşte

rawrix pe 21 aprilie 2019 15:11
Un comentariu mai ambiguu nu am mai citit in viata mea. Ba e bine, ba nu e bine, ba a jucat prost, ba i s-a potrivit bine rolul. Asta e genul ala de review in care vrei sa fii hater, dar nu prea iti iese:))
AdriAdrianna98 pe 24 aprilie 2019 21:04
Se numeste a mentiona si aspecte pozitive si aspecte negative, cred ca m-am exprimat destul de clar, nu stiu ce ti se pare tie ambiguu.
Almashy pe 25 Ianuarie 2019 21:29
Nu l-am văzut încă (sincer, nici nu-mi doresc neapărat), dar m-a deranjat nominalizarea la Oscar pentru cântece originale, ceea ce mi se pare injustă. Numai cântece originale nu sunt alea, pentru că toate seamănă cu multe alte cântece. Probabil şi la Hollywood se merge pe relaţii şi influenţe.
AdriAdrianna98 pe 26 martie 2019 15:47
Buna observație!!! Și mie mi se pare că are multe părți asemănătoare cu alte cântece.
nico_nicolle pe 23 Octombrie 2018 13:05
.. Putin siropos și lacrimogen.. Dar cântăreața m-a impresionat.. Este făcut exact după filmul indian Aashiqui 2 din 2013. Aici ii dau o bila neagra pt lipsa totala de creativitate.
xerses pe 18 Ianuarie 2019 21:38
Iti taie respiratia interpretarea actoriceasca a celor doi.....o poveste dramatica si totusi frumoasa.
adi.lazar pe 28 Noiembrie 2018 12:53
foarte bun
Un film, ce clar merita vizionat. O poveste de dragoste care incepe frumos, insa se termina tragic. Ascensiunea unui personal principal si decaderea celuilat, dar mai bine mergeti voi sa va convigeti :) Vizionare placuta!
user-5a77655308795 pe 20 Noiembrie 2018 23:50
Lady Gaga in mesaje subliminale, idealizata intr-,o formā umanā care nu existā in realitate, deoarece artista promoveaza in viata reala o muzica sexy, satanistā si servilā intereselor ocultei mondiale de dominare psihologicā a maselor prin muzica commercialā de scenā. Pathetic. Pe când un film lacrimogen despre Hitler sau Stalin cu o poveste de dragoste idealizata, si in final sa ne facem twisted minds?!! Again Este promovata inversarea valorilor. Nu recomand. Vreti povesti de dragoste ?!! Aveti TV si telenovelas. Nu Costa nimic, decât abonament TV si cablu. Ceea ce am remarcat, artista Lady Gaga stie sā domine masele de oameni. CE lume pestritā are Hollywood...
blackmore pe 23 ianuarie 2019 01:01
Lady Gaga promoveaza o muzica "sexy""satanista"?Cum poate fi o muzica "sexy"Ce treaba are forma inferioara de viata Lady Gaga cu satanismul.Si cum poti numi muzica ce iese pe cavitatea ei buco-anala.Eu as zice ca e producatoare de poluare fonica
OviStof pe 10 Noiembrie 2018 15:53
Film frumos, cu o remarcabilă Lady Gaga (precum unii care au mai comentat, nici eu nu o simpatizam). Te menține permanent "în priză". Foarte convingător Cooper (nici pe el nu prea-l admiram). Coloana sonoră frumoasă, de la un capăt la altul.
barbu_magdalena pe 01 Noiembrie 2018 19:00
Sa stiti ca si mie mi-au dat lacrimile la final.Un film extraordinar.Merita vazut. O sa ma duc sa-l mai vad o data.Numai la cinema.
ioan_ciprian_pop pe 31 Octombrie 2018 16:02
un film care merita vazut
Un film cu potential: in functie de dispozitia pe care o ai. Pentru unii poate deveni un nou Dirty Dancing , pt altii poate fi favorit la Oscaruri iar pt alti cativa poate fi considerat favorit la cateva premii Razzie Award (in special Lady Gaga)
Florina1976 pe 31 Octombrie 2018 11:24
Shallow
Este un film cu o poveste trista dar si frumosa de iubire. Muzica din film este foarte fumoasa si emotionanta...am plans la trei piese, emotia este transmisa foarte bine. Lady Gaga are un rol exceptional, o pune foarte bine in valoare, am descoperit vulnerabilitatea ei in fata iubirii...sau a tuturor oamenilor? Bradley Cooper joaca atat de bine!!!
Va recomand acest film daca va place muzica buna, piesa Shallow este in topul preferintelor mele.

user-5bd334c066425 pe 26 Octombrie 2018 18:43
Pe lady gaga nu am apreciat-o niciodată și nici nu o voi face în calitate de artistă, datorita modului în care apare pe scena... Dar, prin acest film s-a autodepășit și ne-a arătat o alta față a ei, care m-a impresionat și într-adevăr are voceeee... Faptul că acele melodii au fost cântate chiar în cadrul concertului pe care îl susținea, a contat foarte mult.
Bradley cooper, jos pălăria. E unul dintre cele mai bune filme pe anul ăsta și merită revăzut!!

user-5bcddad48ae48 pe 22 Octombrie 2018 17:21
Un film extraordinar,actorii sunt superbi,melodii sunt superbe...simti ca esti la acele concerte superbe,de la inceputul filmului pina la final esti absorbit de povestea celor doi....regia minunata....sper sa primesca ambii actori cate un Oscar...merita!
mihai_papuzu pe 22 Octombrie 2018 01:33
Un film absolut minunat, in special prin coloana sonoră si prin ce transmit acele melodii. Jos pălăria in fața lui Bradley Cooper, pentru ce a realizat atât ca actor , cat si ca regizor. Filmul este atât de real, efectiv simți că esti acolo si traiesti totul, nu ca te uiți la un film. Recomand cu incredere!
dana_popa pe 26 Noiembrie 2018 11:54
Mi-a depasit asteptarile
Fara pretentii de cinefil inrait, pot sa afirm ca filmul mi-a depasit asteptarile. Desi plasat in secolul superficialitatii, a reusit sa ne apropie de lucrurile si starile care conteaza cu adevarat - inocenta, modestie, simplitate, sacrificiu de sine din dragoste pentru cel de aproape. Filmul ne serveste un set de valori ambalate frumos, intr-o poveste pusa pe note, iar oamenii secolului nostru au mare nevoie de astfel de reminder-uri.
user-5b9e2ada1fb42 pe 11 Noiembrie 2018 23:00
Superb. Mi-a smuls cîteva lacrimi. Poveste de dragoste si de viata de scenă a cintaretilor la general minunată. Merită văzut de toată lumea dar mai ales de cei cărora le place genul. Mie mi-a fost recomandat iar eu îl recomand călduros.
Deea_Kinky pe 02 Noiembrie 2018 00:48
Un film care merita vazut. Povestea este superba, iar vocea celor doi..fara cuvinte. Recomand
ganj1968 pe 21 Octombrie 2018 08:30
Un film de Oscar. Sper sa-l și nominalizeze la cel puțin doua categorii,interpretare rol principal masculin și pentru tema muzicală .
victor_neo75 pe 23 octombrie 2018 00:45
Momentan (22 octombrie), la pariurile pt castigarea Oscarului pt cel mai bun film din 2019 le au 2 filme: A Star Is Born (pt prima oara ca regizor Bradley Cooper) si Roma lui Alfonso Cuaron (vorbit numai in spaniola si filmat alb negru). Dar si mai interesant este ca cele mai mari sanse la categoria cel mai bun actor si cea mai buna actrita la castigarea unui Oscar le au Bradley Cooper si Lady Gaga! Trebuie sa vad filmul asta! E doar al patrulea remake A Star Is Born (din anterioarele, cel cu Judy Garland din 1954 a fost cam cel mai bine realizat).
iuluassss pe 09 Martie 2024 23:01
La cate nominalizari are ma asteptam la altceva.. Coloana sonora probabil face tot filmul. Brandley Cooper nu se potriveste cu Lady Gaga. Ea lasa de dorit si unele cadre cu ea in prin plan sunt chiar penibile, arata destul de rau Trebuia aleasa o alta partenera pt Brandley. Bine Lady Gaga nu mi a placut niciodata. Acum s a apucat si de actorie... Nasol.
Iammatyb pe 05 Ianuarie 2023 23:31
Nota 10. Bradley Cooper si Lady Gaga cuplul perfect , melodii f bune. Extraordinar Film.
LFa pe 20 Iunie 2022 20:35
Un film de 9/10, (dp mine) ce induce trairii puternice celor ce rezonează cu o actiune romantica si dramatic de realista din lumra muzicala. Modul de prezentare e remarcabil Actorii snt perfecti pentru a ne transmite mesajele filmului..
rufay2003 pe 13 August 2020 15:11
Merita vazut!
Deabia acuma l-am vazut... si imi pare rau ca nu m-am dus la cinema sa il vad...
Chiar merita vazut! Mi-a placut... cu toate ca acest gen de filme nu sunt favoritele mele... dar fiind vorba de L.Gaga si B.Cooper m-am uitat la el.

user-5eeb74d56725f pe 18 Iunie 2020 17:18
Superb! Un film care transmite multă emoție, ca și muzica filmului dealtfel. Cred că atuul său este tocmai această emoție, jocul sincer și natural al actorilor... Impresionant, natural, din viață! Actori extraordinari... Îmi pare rău, dar nu mă pot abține să dau replica domnului Helsing... DOMNULE HELSING nici nu mă mir că nu v-a plăcut filmul, atâta timp cât în aprecierile dumneavoastră intră filme gen Bolywood...
Revenind la Bradley Cooper și Lady Gaga, minunați, muzică de cea mai bună calitate! Vizionare plăcută!