Păreri A Perfect Getaway

O vacanță de vis

spartacus pe 16 Septembrie 2009 12:36
Un film bun, cu rasturnari de situatii adevarate... Mi-a placut, sfarsitul este pe masura, desi, la un moment dat, credeam ca va fi dezastru...
dya_giulia89 pe 02 Noiembrie 2009 11:27
foarte tare
este un film bun,care te tine in suspans,si te face sa te contrazici cu tine insuti din 10 in 10 minute. te induce in erorare destul de des,datorita rasturnarilor de situatie.nu este horror,insa este un thriller destul de bun.geniala ideea producatorului.merita vazut
Adryana pe 4 iunie 2010 15:18
sunt de acord cu tine...pana la final,ma tot gandeam care sa fie criminalii si m-am razgandit de vreo 1000 de ori...nici dupa ce am vazut,nu am crezut...tot ma gandeam ca poate se schimba ceva:))) oricum,e un film bun,merita:)
Radu47hitman pe 22 Decembrie 2009 12:41
6 Străinii. 2 Ucigaşi. Nicio şansă de a scăpa.
Bugetul filmului - $14 000 000
Incasari in lume - In jur la 25 000 000 $
Luna de miere - cel mai fericit timp pentru tinerii casatoriti. Ei - Un cuplu frumos care au atins succesul in viata si care se asteapta la un viitor fericit si plin de bucurii! Excursia lor de nunta în Hawaii pare a fi un basm. Adevarat, toate astea sunt umbrite de mesajele teribile care spun ca, pe insula, unde au ajuns, criminalii in serie fac legea.
Un film care merita atentia, mi-a placut mult, fiindca ador thriller-urile in care sunt peisaje si femei frumoase, care au o poveste frumoasa, interesanta si in acelasi motiv captivanta. Un plus, este si faptul ca personajele principale au fost jucate de catre celebrii Timothy Olyphant si Milla Jovovich. Mai pe scurt recomand cu caldura acest film.

Edbah pe 26 Februarie 2010 10:05
Un thriler care merita vazut - captivant, cu rasturnari de situatii, tensiune bine dozata si cu un decor superb.
par4zi7u pe 27 Octombrie 2009 16:09
un film foarte bun cu o doza mare de tensiune si suspans si un final neprevazut
il recomand

cooper pe 10 August 2009 23:18
mi se pare bun ... ms all si echipei cinemagia :D ...il astept
claudiu-daniel-lugoj pe 09 Iunie 2009 12:44
claudiu-daniel lugoj
pare un film reusit dar nu cred ca e horror e mai mult triller,dar cred ca e un film reusit cu niste peisaje beton.
cor72zzz pe 15 septembrie 2009 04:30
e ceva deosbit...(in sensul pozitiv)
margott pe 18 Septembrie 2011 17:20
Slabut si cam dezlanat. Aia erau niste criminali. Bun. Si ce motivatie aveau ? Cum au inceput sa ucida ? Asa, din senin ? Mi-a placut pana in momentul in care au dezvaluit cine sunt cei doi cu adevarat, dupa aia au dat-o in alte balarii. Sa nu mai zic de vechiul si plictisitorul truc la care apeleaza de obicei thrillerele, cu personajul pe care-l crezi mort, si de fapt e mai viu decat niciodata. Cine a vazut filmul, intelege.
Rechinu123 pe 26 februarie 2012 08:37
de acord cu tine in totalitate:)
Rechinu123 pe 26 Februarie 2012 08:43
Naspa!!!!
deci din punctul meu de vedere subiectul bun al filmului. dar rasturnarea de situatie de la sfarsit este pur si simplu ilogica si imposibila. e ca si cum te uiti la film 50 de minute si cand se apropie punctul culminant schimbi filmul . scenaristul nu a facut treaba buna. pai cum poti sa pui scene in care criminalii vorbesc sa paraseasca tabara k le este tarsala k ceilalti sa nu fie criminalii? ideea a fost buna sa te induca in eroare care sunt adevaratii faptasi dar conversatiile lor te duc mai degraba la ideea k era cam beat scenaristul sau sta prost cu logica. pacat de actori si de locatia filmarii, k puteau face ceva frumos.. am vazut o gramada de filme, nu sunt critic dar pe bune k sunt filme low buget cu ideea si story-line'ul mai interesant k al filmului asta.
george10000 pe 28 Octombrie 2009 03:22
hmmmm
km aiurea...................................................
qwerty_user pe 15 Decembrie 2009 22:15
film prost si previzibil..cateva imagini faine si.. milla jovovich , in rest...film prost !
Manusa pe 21 Noiembrie 2011 12:00
Un film foarte bun chiar daca nu este chiar un horror care sa te sperie foarte mult, un film care, dupa mine merita vazut, un film care te tine in suspans, mie unul mi-a placut mult acest film.
rrs85 pe 03 Noiembrie 2009 23:45
inceput relativ timid, poate chiar usor plictisitor, un pic de cliseu se intrezarea, dar pe parcurs insa suspansul isi incepe domnia (foarte frumos) si[...]
scenariul foarte captivant, interpretarea foarte buna... un thriller obligatoriu de vazut!

issey pe 25 Octombrie 2009 23:25
super tare
chiar daca nu e horror mi`a placut foarte mult pt ca te tine in suspans si tensiune...trebuie vazut
loveislife pe 10 August 2009 21:08
Peste o jumatate de ora o sa ma uit si eu si va spun daca merita vazut(dupa parerea mea).Eu cred ca ar merita oleaca
SonicSatuMare pe 21 aprilie 2010 02:09
De ce i-ai dat nota daca numai intr-o jumatate de ora o sa-l vezi? Esti Copila ?
MNarcis pe 28 Noiembrie 2011 20:20
Pentru mine a fost un film placut, mi-a placut foarte mult deznodamantul, (puteam sa jur ca am ghicit cine sunt criminalii, dar filmul mi-a produs o surpriza frumoasa pana la final, sa imi dau seama ca de fapt nu stiu nimic) este un thriller bun, sfarsitul face tot filmul!
robbiex2 pe 10 Mai 2010 23:22
hah !! ce film :| ce de rasturnari de situatiee :O
maria76 pe 04 Martie 2010 22:35
destul de bun, suspans, actiune si un final neasteptat...vizionati-l cu placere
emy_sinaia pe 15 Aprilie 2015 23:46
Cam naspa'
Vorbarie multa fara rost cu toate ca peisajele sunt superbe.
psihologu pe 17 August 2010 22:16
Nota de merit pe care si-o castiga “A Perfect Getaway” mai poate fi pusa si in poala distributiei filmului. In loc de adolescenti musculosi si ultra machiati, regizorul a reusit sa stranga un pumn de actori care dau dovada de maturitate actoriceasca in fata camerelor de filmat. Tocmai de aceea, de-al de Timothy Olyphant, Milla Jovovich si Steve Zahn ajuta foarte mult la vizionarea acestui film care necesita putintica rabdare. Peisajele care iti scapa falcile pe jos, misterul, tensiunea si suspiciunea intind filmul mai mult decat este necesar, dar toata manaria este facuta cu cap si scop. De ce ? Ia uitati-va!
Radu1711 pe 09 Mai 2010 14:03
radu1711
mi-a placut filmul, nu ma asteptam sa fie cei doi ucigasii dar asta a fost impresionant la acest gen de filme, ucigasul este cine nu te astepti.merita vazut
roxxy pe 25 Iunie 2010 16:39
genial filmu.daca vrei sa vezi un film complet il poti urmarii cu incredere are s actiune si suspans si romantic .scenariu este unul pe masura ,imaginile ffff frumoase,iar sfaritul unu la kre nu ma gandeam ,dar m-a impresionat
deea9595 pe 21 Mai 2010 19:25
un film foarte bun cu un final care reuseste sa te impresioneze pana in ultima clipa:)
bibi2205 pe 30 Noiembrie 2009 15:23
si mie mi-a placut foarte mult filmul, ia intorsaturi neasteptate, chiar merita vazut:)
madia pe 15 Noiembrie 2009 12:16
Un film interesant, cu un final surprinzator... merita!
roscacs pe 18 Octombrie 2009 20:57
hmm
acum 1 h l`am vazut ... horror(nu) thriller(da) filmul in general 8/10 ..atat am avut de spus
enjoy.life pe 20 mai 2010 22:17
hotaraste-te.. 7 sau 8?
Vorador pe 21 Ianuarie 2011 23:25
Bunicel
Incepe greu, apoi te prinde si in final iti lasa o impresie buna. Scenariu interesant, interpretari bune si destul suspans si mister cat sa il consider un film reusit pentru genul sau. De vazut o data macar pentru idee
C_999 pe 26 Iulie 2010 23:49
Filmul mi s-a parut o catastrofa.Dialoguri si interpretari penibile, suspans fortat. Ciudat , dupa unii este un thriller captivant iar dupa mine o comedie fara intentia scenaristului. Oricum m-am hotarat sa-l pastrez pe cand am chef sa ma distrez .
VIP pe 09 Decembrie 2009 16:53
Proaspat casatoritii Cliff si Cydney decid sa isi petreaca luna de miere pe una dintre cele mai frumoase si izolate plaje din Hawaii, un paradis natural neexplorat de prea multa lume, care le-ar putea satisface spiritul de aventura. Facand excursii in salbaticie si urmand poteci neumblate de pas omenesc, cei doi tineri ii intalnesc pe Nicko si Gina, care le vorbesc despre un cuplu de insuratei care au fost ucisi in mod brutal pe insula, facandu-i sa se gandeasca daca nu ar fi mai in siguranta daca s-ar intoarce acasa. In mijlocul naturii nimic nu este ceea ce pare, mai ales atunci cand identitatea acestui cuplu de psihopati periculosi ramane in continuare necunoscuta. In acest paradis ce s-a transformat pe nesimtite in iad, nimeni nu este in siguranta. Din acest joc de-a soarecele si pisica, scapa cine poate.
dannics pe 13 Decembrie 2009 23:12
nu-l recomad
slabutz film.... finalul este interesant , dar cam atat .... pierdere de timp mi s-o parut
bovoro pe 04 Decembrie 2009 23:03
Un film de weekend cu gagici misto, barbati duri (unul dintre ei chiar serial killer) si nu-stiu-care-insula din arhipelagul Hawaii. O surpriza placuta negativul Steve Zahn.
Horatiucrisan pe 15 Mai 2022 23:10
Un film slab cu fracturi de logica grave. Twistul situatiei e ridicol si nu se potriveste deloc cu discutiile dintre personaje. Un film facut probabil pentru Milla Jovovich..cine naiba a vazut-o frumoasa pe femeia asta masiva cu fata de cal? L-am urmarit doar pentru peisaje.
user-5a6df7d63383e pe 29 Mai 2021 17:40
Sinopsisul e scris un ,,inteligent" .Care lună de miere? Aia falsă ca si numele?
H4cK3RuL pe 07 Ianuarie 2018 00:33
ArTh # S. M. H4cK3R*uL Ionut
Suspans din plin, mai ales in a doua parte a filmului.
Mihai2508 pe 11 August 2015 14:44
Un film bun
Un film bun, care te tine in suspans pana la sfarsit. Un film cu actori buni si care joaca foarte bine.
Rippa pe 05 Ianuarie 2013 12:32
merita vazut macar o data!
un film bun,placut,...pe care nu-l poti rata intr-o seara de vara...si putin racoroasa...actiune are loc pe o insula exotica, unde personajele incep inca din primele clipe sa ne dea de banuit ca ceva rau se va petrece cu siguranta....nu-l ratati!:D
Madyss pe 17 Aprilie 2012 04:15
Un thriller foarte bun,mult mai bun decat m-am asteptat! Un scenariu deosebit si captivant. Nota 8.
radu3455 pe 13 Aprilie 2012 13:00
un thriler interesant mi-a placut plus ca actorii au jucat foarte bine
Qube86 pe 01 Decembrie 2011 19:34
''A Perfect Getaway'', este un thriller destul de bun...Distributie restransa insa destul de inspirata incat reuseste sa te tina cu ochii lipiti de ecran...Rasturnari de situatie,peisaje superbe,scenariu decent fara prea multe scapari,actori care isi fac bine treaba...Un film decent care poate fi vizionat nu numai de amatorii genului...
cotenescu.carmen pe 17 Mai 2011 19:59
Chiar bun! Adica la inceput am avut o parere care s-a dovedit a fi adevarata pana la urma. Nu zic mai mult, spoilers..
NmpN pe 12 Ianuarie 2011 15:55
Nu ma asteptam la finalul ala ....oricum un film foarte bun .
Method_Man pe 05 Ianuarie 2011 02:08
Merita vazut.
O poveste destul de bine legata..oarecum inedita, peisaje frumoase , Milla Jovovich intr-un rol reusit , plus un bonus ..Kiele Sanchez - o femeie foarte frumoasa, o actrita mai putin cunoscuta..insa nu s-a facut deloc de ras in aceasta productie.. Un film de vazut.
florinpiticu pe 25 Septembrie 2010 11:43
bun filmul, te razgandesti de cateva ori pana ajungi sa stii cu adevarat cine sunt criminalii..
Cretzulynne pe 03 Aprilie 2010 22:53
wow
filmul incepe frumos, cu peisaje edenice din sudul planetei, iar povestea ii implica pe protagonisti, Cydney si Cliff, care alcatuiesc un cuplu interesant, ba chiar nu i-ai crede in stare sa faca ceva rau, oferindu-se de fiecare data sa duca cu masina pe cei de pe drum, sau altele........foarte bine gandita acoperirea lor de creierul crimelor, Cliff, ochelaristul...ce nu ti-l-ai imagina in niciun rol machiavelic.....Iar aici amandoi protagonistii au roluri duble, si ca totul sa fie dublu, trebuia sa fie si un cuplu, pentru a fi complementari actiunii de la final. Datorita acestui cuplu, a putut fi intretinuta actiunea si aparitia ajutorului aerian...Bunicel din aceste puncte de vedere.
De urmarit dimineata cu capu'limpede:D

Dragos.87 pe 03 Martie 2017 10:48
Filmul are prea multe momente prelungite in sensul ca nu se intampla nimic sau care sa iti creeze suspans.Milla Jovovich si Steve Zahn se descurca de minune simtindu-se foarte bine chimia dintre ei.Chiar daca subiectul filmului l-am mai intalnit si in alte filme,imi place ca are o intriga foarte interesanta.Este un usor thriller cu putina aventura care merita vazut cu siguranta.
karoly32 pe 05 Noiembrie 2016 20:09
psihologoc in genul anilor 90
seamana cu filmele psihologice ale anilor 90....personajul negativ nu mai moare (Cliff)...eroina (Gina),impiedicata si neajutorata..(desi injunghiata in coapsa spre final alerga binisor prin padure). aia rai sint puternici , cei buni sint prea moi (o rabufnire a Ginei cu cutitul infipt in mina lui Cliff. ma asteptam sa-i dea cu bolovani in cap,dar ea fuge..) doar in final Gina ii da un pumn si un picior in gura lui Cliff, de parca nu putea riposta pina atunci. se termina sec.
mtraianc pe 11 Februarie 2015 20:22
destul de comfuza actiunea ,, peisaje destul de reusite ,,
anonymous.6229028630c4f pe 04 Mai 2013 20:54
catasmile17 pe 16 Martie 2012 23:00
Un film foarte bun !!! Te tine un pic in suspans !!! Distributia este una destul de buna !!!
misterx2002 pe 24 Februarie 2012 20:49
este un thriller foarte bun care mi-a placut in care nu a lipsit actiunea si suspansul.distributia de asemenea f. buna mi-a placut cum a jucat Steve Zahn.recomand filmul pt. cei care nu l-au vazut