Păreri A Dog's Journey

(2019)

Câinele, adevăratul meu prieten 2

nico_nicolle pe 22 Iunie 2019 09:46
Un film frumos, bine făcut, sensibil destinat iubitorilor de animale cu momente comice dar și emoționante ce smulg câteva lacrimi privitorilor sperând ca în final omenirea sa devina mai blândă și mai responsabila cu patrupedele sale.
user-5d18c71ea84b6 pe 30 Iunie 2019 17:36
Este un film reușit , un film de familie , in unele momente sunt secvențe chiar tragice , se axează mai mult pe un cățel care moare iar sufletul lui intra in mai multi cățeluși cu scopul de a proteja o adolescenta !
roxxy pe 25 Iulie 2019 13:43
O surpriza placuta sa vad acest film la cinema. Este un film emotionant, care reuseste sa transmita emotia dincolo de ecran.
FunnyX pe 26 Iunie 2019 00:09
Recomand
O foarte frumoasa surpriza a fost acest film pentru mine. Reuseste sa transmita multa emotie, sa te atinga la coarda sensibila. E despre dragoste, prietenie, alegerile pe care le facem in viata si consecintele acestor alegeri....
Salbaticul pe 25 Decembrie 2020 19:00
Da,foarte emoționant și dramatic,o lecție de viață... Băga-mi-aș!!! Eu sunt bărbat dar mi-au dat lacrimile. De vizionat acest film împreună cu familia. Nota mea este 10.
cebuc_constantin pe 23 Iunie 2019 00:09
Un Lassie 2.0 dar cu efecte mai bune! Deci un fel de remake al filmului menționat anterior!
Cristina_masariu pe 01 Mai 2019 02:30
Prima parte a fost foarte draguta si sper ca si a doua parte sa fie la fel!
user-5fe61b4eb2a82 pe 25 Decembrie 2020 19:26
Nu am văzut în viața mea un film mai bun ca acesta , legat de cea mai credincioasă și curată la suflet ființă de pe planetă față de stăpân , eu am doi mioritici imenși al trei-lea care s-a "dus" de bătrânețe a fost înlocuit la puțin timp de un pitic asemănător cu Max din film găsit pe drum de soția mea în ziua de paște când avea cam o lună , abia umbla , acuma îmi sare în brațe de la distanță și mă spală pe față ! Sunt niște ființe extraordinare !
NOTA 10 !!

iepik pe 24 Iunie 2020 01:23
CEL MAI BUN FILM VAZUT VREODATA
Este pur si simplu cel mai bun film vazut de mine personal,acesta si prima parte,uitati-va si convingeti-va. MERITA LA MAXIM PS:Am plans de ma luat mama dracu"
DedeLa pe 31 Martie 2020 03:52
E tare emoționant și dramatic, bun de vizionat în familie, cu copiii... eu m-am umflat de plâns la filmul ăsta :(
tony_mondyalu pe 01 Noiembrie 2019 00:24
un film bunicel, cu o poveste frumoasa si trista pe alocuri, un catel al carui datorie era sa iubeasca si sa intrageasca din nou familia
andystarx pe 07 Septembrie 2019 00:10
Nu a fost la atat de bun si frumos ca prima parte,insa si acesta merita o vizionare,si este emotionant,mai ales daca iubesti animalele,cainele ramane cel mai bun priteten al omului !
xerses pe 27 August 2019 08:51
Un film in care este datoria si placerea unui caine de a avea grija de fiinta iubita sunt foarte bine puse in valoare.