Păreri A Boyfriend for Christmas

(2004)

Un iubit pentru Crăciun

cezarika21 pe 04 Octombrie 2013 09:44
Când Miss Perfecţiune îl întâlneşte pe Mr. Perfecţiune
”Un iubit pentru Crăciun” este o comedie romantică siropoasă şi neverosimilă despre un miracol petrecut de Crăciun în viaţa unei femei de vârstă medie: apariţia unui iubit perfect pe care-l aştepta de 20 de ani.

Filmul abundă însă în clișee. Personajele din film au în mare parte numai calităţi, în timp ce defectele existente sunt minore. Toţi actorii rostesc fraze frumoase, se îmbracă bine şi sunt prezentabili. Protagoniştii poveştii de dragoste par însă potriviţi pentru acele roluri, iar povestea lor are un anumit fior care i-ar putea impresiona pe spectatorii cu un suflet mai sensibil. Acest film mi-a plăcut în ciuda faptului că reia un subiect des-întâlnit.

MNarcis pe 25 Decembrie 2012 09:43
Daca vreti un film relaxant de vizionat de craciun inpreuna cu persoana iubita acesta este perfect. Un film dragut, simpatic, amuzant (bineinteles un umor fin in limita bunului simt, sa nu va asteptati la alt gen de umor), pe scurt un film care chiar m-a binedispus si merita vazut in special in preajma Craciunului.
Silvanik pe 30 Iunie 2010 13:35
Mi-a placut mult filmul acesta.E un film dragut ce poate fi vazut cu placere in perioada sarbatorilor de iarna.Are putina comedie si dar si putina dragoste.
lucyanna pe 17 Ianuarie 2010 15:26
stiu ca nu este o capodopera dar totusi ii dau un 10 pt ca mi-a placut foarte mult
user-65593fd231fdd pe 01 Decembrie 2023 19:12
Cele mai bune filme de Craciun sunt intotdeauna cele de buget!

Din categoria filmelor de Craciun, Un iubit de Craciun este un filmulet de sezon neaparat de vazut si de adaugat la colectie, este absolut superb din toate punctele de vedere!
dragoste
foarte emotionant
spirit puternic de Craciun
actorii joaca superb

Si un film cu doua pilde temelie e vietii: nu lasa un moment cheie/propice/tren sa treaca, altfel il vei pierde si intotdeauna sa iti asculti inima cu privire la alegerea si gasirea partenerului de viata. Si inca o pilda: relatiile celor care sunt construite pe materialism sunt doar parteneriate de afaceri.

Film de Craciun de nota 10 cu felicitari!

xerses pe 01 Mai 2014 20:22
Mos Craciun indeplineste dorinte chiar daca timpul trece si promisiunile facute par sa nu se implineasca.
madalinamercioiu pe 13 Iunie 2010 21:37
Madalina
M-am uitat din intamplare pe 23 noaptea spre 24 decembrie. Mie mi-a placut mult filmul si ma bucur enorm ca am vazut filmul in decembrie.
Ade3ina pe 20 August 2010 13:00
foarte frumos filmul.....si chestia q iubitu pentru craciun m-a impresionat merita vazut dar de crzciun nu vara:)):X:D
mihaelatb pe 28 Aprilie 2013 02:54
unul din cele mai proaste filme de Craciun, Parca este facut de o echipa de amatori cu o recuzita uzata. La un moment dat eroina este imbracata intr-o tinuta, o ia colega sa o duca in biroul de-alaturi, si...acolo apare cu alte haine si cu alta coafura. Penibil spre jalnic.