Păreri 5Gang: Un altfel de Crăciun

(2019)

5Gang: Un altfel de Crăciun

ryco0984 pe 08 Decembrie 2019 00:54
MIZERABIL !
TOTI RAHATII DE PE YOUTUBE AU DEVENIT ACTORI. HAI MARS MA DE AICI !
makomomo pe 3 februarie 2020 00:31
Bravo,excelent spus!
gligamihai pe 20 Noiembrie 2019 09:28
5ganguti
un alt film romanesc,marca CACA
Pai aia sunt actori?imi vine sa plang cand vad ca cineva sparge bani pe asemenea productii...

Alexandruuuuuu pe 16 decembrie 2019 20:21
si cand te gandesti ca si statul roman a bagat 100.000 euro !!!
petremihai pe 27 decembrie 2019 09:28
Alexandruuuuuu, din pacate, pare o investitie profitabila. Da prostimea buluc la voma asta infecta.
5100Kw pe 16 Decembrie 2019 15:16
"Film" facut de retardati pentru retardati.
Protagonisti in rolurile principale: degeneratia urmatoare.
petremihai pe 27 decembrie 2019 09:28
Mare adevar ai grait.
Aloino pe 11 Decembrie 2019 22:47
Ce este mizeria asta?! Nici nota 1 nu merită.
user-5de0e63a959f3 pe 29 Noiembrie 2019 11:42
Am apucat sa vad un screening early cu filmul si tot ce pot spune este wow. Aceasta opera cinematografica este demna de un oscar. Filmul se bate cot la cot cu clasice precum Shining si The Thing. Atat de horror e. Actori exceptionali. Regia demna de un film facut de Kubrick. Merita pe deplin. Nota mea finala este un 11/10.
anca_daniela_spataru pe 4 ianuarie 2020 20:01
cu ce te ai drogat?!?
Endriu pe 20 ianuarie 2020 23:09
anca draga ai auzit vreodata de sarcasm?
vladone_vladimir pe 22 Decembrie 2019 07:12
Cel mai urat film din istorie nu recomand acest film nu mergeti.
HyperBoobs pe 23 decembrie 2019 00:22
cine tia dat voie sati pui opinia pe net cand filmul nici nu este lansat.!????????????
djbigice pe 9 ianuarie 2020 07:16
Domnul < vladone_vladimir > are tot dreptul sa isi exprime parerea despre acest film, din pacate tu < HyperBoobs > ai incalcat mai multe drepturi si regului...
morfil pe 14 Decembrie 2019 09:21
Pentru copii de 10 ani. Dar sălile vor fi pline. Părinții vor rămîne traumatizați la final. :)
AdriAdrianna98 pe 31 decembrie 2019 00:45
Se întâmplă ceva la final ? Nu e ca și cum ar conta că dai spoiler la mizeria asta, să fim serioși
Grumpy pe 19 Decembrie 2019 23:04
Trist! Foarte trist. Am vazut reclame la detergent mai bune ca acest "film". Pacat de Micutzu.
Ionitaci pe 28 decembrie 2019 17:47
Micutzu este un DogShit...Un cocalar manelist cu glume meltenesti si atat! Nu mai faceti toti prostii vedete!!!
ChilyWilly pe 04 Decembrie 2019 16:06
Ce dracu e voma aia de trailer? Aaa este pentru publicul 10-11 ani, da, cred că este potrivit
user-5dffe84f47377 pe 23 Decembrie 2019 00:06
As da nota 0, dar nu se poate, asa ca voi da nota 0,01.
PulentiUOG99 pe 28 Decembrie 2019 13:37
Un film de calitate superioara, la nivelul curului. Actorii sunt exceptionali, impecabili, imbatabili, extraordinari de prosti. Acest film merita un oscar facut din cacat de caine. Felicitari, ati castigat aprecierea unor copii de 8 ani care s-au nascut cu iPhone-ul in mana.
Rau pe 11 Decembrie 2019 23:58
Ce e asta ?!
Ce e asta fratilor ? serios.. e un fel filmulet de ala de pe net cu prosti ?
Nu inteleg..

black-eyed-swiss pe 29 Decembrie 2019 19:25
e, cum ar zice romanu' normal la cap, ~un cacat cu perj`~
e, cum ar zice romanu' normal la cap, ~un cacat cu perj`~
user-5cd6bdf64ea74 pe 19 Decembrie 2019 06:57
Fac si prosti ăstia un film.Nici măcar nu s-au străduit.Filmul nu se bazeaza pe nimic.Ba sunt atacați ba stau la o petrecere ba stau cu niste infractori.Daca filmul nu se bazeaza pe nimic de ce te-ai duce la el?După mine merita nota 1 maxim
user-5e07bd6ad9ee1 pe 28 Decembrie 2019 22:41
Un vlog de 90 și ceva de minute. Oribil.
Foarte mulți bani aruncați pe fereastra.
Nu se merita sa dai nici 2 lei pe bilet!

user-5e0e3e85a51da pe 02 Ianuarie 2020 21:12
Mi-am facut cont pe cinemagia doar ca sa pot da nota rahatului asta de film !
Teo2021 pe 02 Ianuarie 2020 20:25
Cinci gheng da muvi
Toate astea , turpa 5GANG , acum si filmul 5GANG mai nou , nu erau daca idiotii de parinti ar fi fost mai atenti la ce se uita odraslele pe YouTube , adica tre' sa ai niste frustrari interioare , daca tu ca adult , ti se par okay versurile lor si iti mai duci si copilul la concertele lor (de film nici nu mai spun , judecand dupa trailers , filmu e vai mama lui) ...
Ca sa vezi filmu asta nu ar trebui sa platesti , pare genu de film care era la Disney Channel prin 2009-2012 si pe care ai putea sa-l vezi gratis , acasa !
Pe scurt , parintii sunt cei care au creeat monstrul asta !

Ionitaci pe 25 Decembrie 2019 17:48
5gang = numai hoituri ordinare
Toata pleava societatii, toti gaozarii onanisti si copii retardati pe un sigur afis! Se vede clar ca tineretul din ziua de azi (cu exceptii bineinteles) este de-a dreptul retardat altfel nu imi explic cum astfel de specimene, cocalari si scursuri ale societatii pot avea fani! Cand te gandesti ca mai fac si mii, zeci de mii de $$ din astfel de gunoaie ieftine pentru cretini este de-a dreptul trist!
user-5e079f2439dc6 pe 28 Decembrie 2019 20:37
Tocmai ce am terminat de vizionat 5gang the movie si am zis sa imi prezint conceptia despre acest "film". O sa incep cu nota pentru a putea sa va dati seama de continuarea recenziei: 2.5/10

In primul rand, nu este un film AP12 din cauza glumelor porcoase si a unor imagini demne de siteuri porno. Laura Giurcanu in costum de baie camera focusata pe cur si tate in mare parte si inca o diva care isi face aparitia cu o bustiera cat degetul meu mic cu apa varsata pe ea, camera din nou focusata pe minunatele ei parti femeiesti.
In al doilea rand, sincer sa fiu actoria foarte fortata, 80% din film e "cringe" si nimic deosebit in afara de aparitia lui Dorian Popa spre finalul filmului *si spoiler*care trage cu gloante din pectorali ca sa vedeti, astfel, nivelul de creativitate al filmului.
In concluzie, o mare pierdere de vreme si as recomanda in loc sa mergeti la film sa… citeşte

clontopel pe 31 decembrie 2019 20:05
tare comentariul imi place
marmota_ucigasa pe 02 Ianuarie 2020 23:26
Execrabil
Chestia cea mai trista este ca unii chiar pun botul la voma asta, jucata de niste carnati infecti. Generatiile ce vin din urma se duc pe pl. Amin.
rudofpufulete pe 31 Decembrie 2019 04:02
Aloooo prostia din romania
baaaai filmu asta chiar este MONUMENT DE PROSTIE......toti cocalari, toti bastarzi, toti prosti din romania intr-un singur film.........baaaaaaaaaaaaaaaaa imi este scarba sa ma uit la asa ceva.....baaaaaaaa mi-am pierdut timpu sa ma uit la trailer asta de cacat.......baaaa nici sa ma plateasca ei sa ma uit la filmu asta..........nota 0,00000000000000001.........alooooooooooooooo bai nu este filmele de voi....baaaaaaai actorii PULIiii.........sa fi tampit sa cumperi bilet la asa ceva
AdriAdrianna98 pe 31 Decembrie 2019 00:44
Nici nu trebuie să văd porcăria ăsta să știu că e un monument de prostie. Promovăm tot mai multe non-valori.... Nu înțeleg cum își pot lăsa părinții copiii să asculte așa ceva, e muzică de idioți efectiv, același idee repetată în toate melodiile, superficialitate și prostie. Asta vreți să ajungă și copiii voștri? Cu astfel de modele nu văd ce ar putea ajunge.
andrei.daniel pe 02 Ianuarie 2020 02:21
Am vazut doar trailerul. Si asta pentru ca mi l-au bagat pe gat la cinema inainte sa inceapa filmul pentru care ma dusesem acolo. A fost penibil rau. Nu credeam ca in cinema poate ajunge asa ceva. Pentru trailer nota zero. Nu as plati bilet pentru asa ceva. Nici macar nu as lua o asemenea mizerie piratata, de pe torente.
dalmore pe 02 Ianuarie 2020 00:34
n-am văzut o adunătură de oameni mai penibili în viața mea. trebuie să fii de o nesimțire rară să te încăpățânezi să faci muzică atunci când ești conștient cât de afon ești. au trecut la nivelul următor, și-au făcut și film, să polueze și cinema-ul. ce mai urmează? festivalul 5gang de 5 zile ? plaja 5gang ? budă 5 gang cu 100 de lei intrarea ?
makomomo pe 3 februarie 2020 00:44
daca exista idioti care se uita, fani dorian popa,na
manusof pe 30 Decembrie 2019 23:55
Stupid
Am vazut trailerul. Problema nu e calitatea filmului, ci faptul ca a fost sponsorizat de Guvernul Romaniei si ca se bucura de atata publicitate si popularitate. Se incurajeaza subcultura, prostia si tupeul. Un film de genul asta nici nu trebuia sa vada lumina zilei.
anexa4bc pe 4 ianuarie 2020 15:08
RobertKing27 pe 27 Decembrie 2019 21:54
ce i mizeria asta ???
Acum vad ce scrie la o stea "Monument de prostie" ...
NICI CA L PUTEAM DESCRIE MAI BINE

kasmyn pe 02 Ianuarie 2020 21:00
SUNT CURIOS SA VAD O ALTA MIZERIE DUPA 30 DE ANI DE LA LOVITURA DE STAT, ORICUM CINEMATOGRAFIA ROMANEASCA CA SI TARA SI CULTURA ESTE VARZA MURATA !!
andariel97 pe 02 Ianuarie 2020 01:46
Cifrele spun ca acest film a vandut cele mai multe bilete din ultimii 30 de ani. Am 22 de ani si nu mai inteleg lumea in care traiesc. Nu a fost nimic special la acest film. Se spune ca e comedie dar nu am ras o singura data. Si nu mam uitat la el cu setat cu mentalitatea de hater. Am vrut sai dau o sansa.
1) Scenariul nu are nicio logica. Micutzu ori e mafiot, ori e om cu suflet mare. De ce il asculta pe Selly si isi pedepseste fica?
2) De ce jumatate din film a fost bazat pe cearta dintre Pain si Madalin, cand filmul este despre rapirea lui Selly?
3) Cum naibii sa faci un film in care sa arati cum trupa 5gang se va intalni peste 50 de ani si vor fi bucurosi sa se vada, in plin scandal cu Exploit, care dupa 2 ani de stat in trupa, a iesit si a inceput sa va injure peste tot. Nu e evidenta ipocrizia?

walstar10 pe 01 Ianuarie 2020 17:44
Rahat
Rahat ......................................Rahat..........
caroldaniel67 pe 01 Ianuarie 2020 15:43
Porcarie
Daca trailerul iti provoaca o senzatie acura de voma, imi inchipui cum ar fi sa vad si filmul...
cavallioty pe 30 Decembrie 2019 21:33
sincer sa fiu prefer mai multe filme de gen la cinema(asta nu inseamna ca nu tot o voma este),asa pot sa ma uit linistit la filmele care imi plac fara sa fiu deranjat de adolescenti galagiosi
sup pe 28 Decembrie 2019 20:47
La modul cel mai serios acum, televiziunea a ridicat in slavi niste nonvalori, ultimele scursuri , toti din acest film sunt niste neadaptati (inafara de micutu si bro). Este trist ca multi copii din ziua de azi iau exemplu membrii din 5gang. Romania a ajuns intr-un punct in care nici oameni adevarati nu are, oameni care sa ii ai exemplu, oameni care sa faca lucruri bune pentru aceasta societate. Nu copiii nu iau exemplu asa ceva in primul rand ca le este greu sa inteleaga asemenea oameni si in al doilea rand ca nu mai exista asa de multi in acesta tara. Au ramas numai vlogeri. Toata lumea se plange ca multi copii au un comportament neadecvat in scoli, ca injura, ca sunt foarte superficiali cu cei din jur, ca sunt indolenti cu toata lumea. Va mai intrebati de ce? Pentru ca il vad pe Selly in videoclipuri cum injura ca la usa cortului, cu vocabularul lui de metrou, cu gangurile lui. Este… citeşte
Yunic pe 28 Decembrie 2019 16:48
Daca o astfel de "capodopera" a primit bani de la stat.. 100.000 de euro.. atunci lui Bogdan Fanariu, regizorul primului lungmetraj din România filmat cu un smartphone, ”Vama Veche fără filtru", de ce nu a primit nimic din partea statului?? Va las pe voi sa comentati mai departe...
alinagavan pe 27 Decembrie 2019 22:57
Un film mai urat si plictisitor nu am vazut vreodata... o pierdere de bani si timp!!!
La jumatatea filmului am plecat din sala de cinema. Un film ce nu se bazeaza pe nimic, nici povestea nici actorii. Jalnic, nu recomand !!!!

ionut_claudiu_constantin pe 26 Decembrie 2019 11:58
Imi vreau bani inapoi. Asa ceva nu trebuie sa ruleze pe ecrane
user-5e03e8dbdf968 pe 26 Decembrie 2019 00:58
Promovati toate scursurile societatii ! Ultima speta de film si de boschetari
Gabriel56 pe 24 Decembrie 2019 23:22
Un rahat de film,cel mai varza film,ce ba acum astia au devenit actori?penibil rau de tot acest film
user-5e08cce2a2749 pe 29 Decembrie 2019 18:00
Un film de nota 1 !!!
Nu recomand nimănui
Bani aruncati degeaba
Foarte dezamăgit

par_cristi_daniel_gmail_com pe 26 Decembrie 2019 14:17
Cine a zis ca nu se poate si mai rau a mintit
Acest film este chiar si mai rau decat credeam

Navzar25 pe 13 Ianuarie 2020 05:57
O mizerie
Film ? Asta nu e film, e un vlog-mizerie cu niste copii prosti, care pentru profit, de la vlog au trecut la "muzica", si apoi la "filme". Cat timp exista tineret prost care apreciaza astfel de mizerii umane, Romania va involua.
makomomo pe 31 martie 2020 00:21
Degeneratia tiktok, man
romell2109 pe 03 Ianuarie 2020 21:27
Pentru RETARZI.
Am vazut doar distributia , nu cred ca mi as pierde timpul cu asa ceva, nu imi plac stirile de la ora 17 ,,dar dupa ce am vizonat trailerul , prefer ora 17. Cica a facut actorie ,," regizorul ' asta !! RAHAT CU APA RECE .
user-5e0e36b5e85f7 pe 02 Ianuarie 2020 20:35
Aceasta atrocitate infantila ( pentru ca nu pot numi 5gang:un altfel de craciun ) este mai prejos decat termenul de “execrabil”.Degeaba la casting pe cinemagia scrie “Actori” din moment ce ei nu au un gram de talent in actorie , filmul nu este muncit din nici un punct de vedere , singura munca a fost achizitionarea aparaturii si trezitul de dimineata. Daca ei au luat in gluma filmul cum isi iau si cariera muzicala este gresit deoarece filmul cat si cariera lor muzicala sunt tratate ca atare adica “JALNIC SI DEGEABA”
Multumesc IMDB ca nu pui mizerii ca acestea

Alex.M pe 13 ianuarie 2020 14:00
timiii pe 02 Ianuarie 2020 01:17
imi pare rau ca s-a creat asa ceva...
imi pare rau ca se uita lumea la asa ceva

cocolino55 pe 01 Ianuarie 2020 10:56
Părerea mea personală.o prostie totala și sa va spun de ce.
1.unde a-ti văzut in luna Decembrie (mai exact pe 24 Decembrie)copacii verzi?daca cineva a văzut undeva sa posteze o poza.
2.cum faci baie in piscina descoperită Pe 24 Decembrie?
3.sa tragi cu gloanțe din piept deja au întrecut orice măsura și pot spune ca i-au întrecut pe cei de la Bollywood.(nu Hollywood)
Am întrebat copilul cam ce nota ar da acestui film.are 11 ani și este fan acestor “actori”.mi-a raspuns.Nota 6
Acum va întreb pe voi...dacă un copil de 11 ani da nota 6....cam ce nota pot oferii eu?

Manusa pe 29 Decembrie 2019 00:07
Tom si Jerry este arta pe langa filmul asta. Chiar si vechile reclame Unirea sau Altex.
ady_aly pe 25 Decembrie 2019 18:26
Ce kkt de film, pacat de realii actori care mai ridica putin, in rest niste copii retardati care se lauda cu bani si masini, dar ei sunt prosti de put.
marius9612 pe 02 Ianuarie 2020 14:10
Sunt 92 de prosti care au dat 10 si este in crestere!!Cum sa dai 10 la asemenea CHESTIE!!!
Yunic pe 2 ianuarie 2020 17:31
cine crezi ca a dat 10 stele? "trupa" 5gang, si toti "actorii" din acest "film(vlog)", nu au spus ca au avut o distributie de 100+ persoane?
marius9612 pe 6 ianuarie 2020 14:15
Ai perfecta dreptate, exact ei au dat, actorii si poate familia lor,dar e bine ca deja e mai scazut nota si e la 2.8.
MaddoW pe 30 Decembrie 2019 19:28
asemenea abjectie nici nu ar trebui sa apară pe cinemagia la categoria filme
CosTanasa pe 29 Decembrie 2019 19:01
O mizerie de film! Nu-mi vine să cred că 45 de ciumpalaci i-au acordat nota 10 (Capodoperă).
makomomo pe 03 Februarie 2020 00:42
1 si pe imdb
hal de hal de mizerie de gunoi de caca de nimic...ce e trist e ca ratatii astia din mizeria asta au luat bani
Go1 2 3 4