Păreri 1001 gece

(2006)

1001 de nopți

Dubrasca pe 18 Februarie 2010 23:35
Frumos,emotionant.
O sa iubesc mereu acest serial.Mi-a placut,Am plans,am ras odata cu el.n-o sa il uit niciodata.Daca l-ar relua ar fi si mai bine.Asteptam.
mitusml139_gmail_com pe 1 august 2016 15:46
Cate episoade are ???
Dubrasca pe 21 septembrie 2016 16:32
il dau din nou pe Kanal D !!!
cobuz mihaela pe 17 Martie 2009 13:16
o adevarata lectie de viata
chelcan elena pe 11 Septembrie 2008 14:09
este un serial foarte bun
pacat de intervalul prea mare de difuzare.

AimeeLov pe 05 Septembrie 2011 12:06
Un serial foarte bun, cu o poveste interesanta si captivanta...Merita urmarit:)
alexcretu75 pe 18 Iulie 2010 10:30
1001 de noptii
Imi place.Cel mai bun serial turcesc.................
satar_florica pe 17 august 2016 22:45
nota 10 de 10 ori
-Wizz- pe 14 Iunie 2010 11:54
imi place,l'am vazut anul trecut..s uper:X
iwii pe 12 Noiembrie 2010 14:46
Printre cele mai bune seriale turcesti,iar actorii si-au jucat rolul foarte bine!
nastase daniela pe 21 Noiembrie 2008 21:27
foarte frumos filmu nu este episod pe care sa nu-l urmaresc si eu si familia mea nu ma plictisesc urmarindul dak ar fi in fiecare zi las urmari zi de zi nu se merita sa pierzi nici un episod este foarte bun si foarte frumos
Sehrazat2009 pe 12 August 2009 16:23
Pentru toti cei care adora acest film serial si vor sa-l vada mai repede ,intrati pe www.youtube.com si cautati BINBIR GECE (asa se numeste in turca serialul) o sa-l gasiti sub forma de fragmente de aproximativ 10 minute e mai greu de vizionat dar merita.Serialul are 93 de episoade.Vizionare placuta.Mie mi-a placut foarte mult.Actorii joaca extraordinar de bine.
user-61d7fd8c411ac pe 07 Ianuarie 2022 11:02
Este primul serial turcesc pe care l-am urmarit cu ardoare. Mi-a placut enorm! Chiar daca de atunci am mai vazut multe asemenea seriale, acesta mi-a ramas in suflet: emotionant, artistic, dramatic, plin de iubire! De atunci ascult cu relaxare Rimsky-Korsakov / Scheherazade, cu cele 4 parti, o capodopera! Acum se va redifuza, pe canal Happy, sambata si duminica si abia astept sa-l revad. Chimia dintre cei doi protagonisti (Bergüzar Korel&Halil Ergenç ) a fost atat de puternica, incat a devenit reala si in viată. De asemenea, cei doi actori au mai jucat si in Vatanim Sensin 2016 ( Patria mea esti tu) cotat tot cu nota mare, apreciat pe tot mapamondul!
user-5e9c8f5360cd4 pe 20 Septembrie 2020 09:43
Unde dau click sa văd filmul?
..............................................
..............................................
.............................................
.............................................

Anca1167 pe 29 Aprilie 2019 01:52
Cel mai bun serial urmarit vreodata efectiv ma trezeam plangand atat de intens si frumos a fost
user-5aaebaf0a171a pe 18 Martie 2018 21:19
Când mai începe?
Mai vreau sa ma mai uit
Merita nota 10 din plin

mino_si_cata pe 22 Noiembrie 2013 23:17
cum pot sa vad filmul?vreau sa il vad online!!!multumesc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
...................................................................................................................................................................................
Tyybi1 pe 30 Martie 2013 19:35
Mi-a placut foarte mult...a avut drama, suspans, actiune... Nota 9. :)
nikkolle pe 27 Februarie 2012 18:09
Un serial de nota 10 !!!!!!!
Foarte frumos si interesant inca de la inceput : are un debut emotionant si dramatic , iar ceea ce urmeaza nu poate decat sa te tina in suspans serial cu serial pana la final ! L-am urmarit cu mare drag si nu m-a dezamagit defel ! :X ;) :)
havina pe 21 Septembrie 2010 18:12
Este intr-adevar unul dintre cele mai bune si realiste seriale pe care le-am vazut. E impresionant ce ar face o mama pentru copilul ei. Jocul actorilor este perfect, daca nu ar vorbi turca ai crede ca sunt americani, castigatori de oscar.
bella_mj pe 11 Septembrie 2010 00:03
Am vazut acest serial si imi place foarte mult .... te trece efectiv prin toate starile. Actorii sunt fff buni si talentati. Cel mai mult imi plac Bennu si Kerem, sunt frumosi si emana o toate starile simtite de personaje. Bennu si Kerem m-au marcat....intre mine si Bennu este o asemanare prea mare iar, Kerem ar fii tipul de barbat de care m-as indragosti. Felicitari actorilor si mult noroc pe mai departe!!!
neculai corina pe 12 Martie 2009 20:30
este un serial super tare.ce ma deranjeaza fffffffffffffffffffff mult e k sa de doar 0 sg data pe sapt.veti pierde multi fani ai filmului asa.pt k degeaba te fc sa te uiti si urmatoarea sapt dak nu il dati de mai multe ori pe sapt va rog eu mult.
anonim pe 10 Martie 2009 19:30
eda este un personaj nejustificat fortat prea multe rele face si nu este pedepsita satisfactia ns este redusa in rest scenariuleste scris bine jucat bine filmat binebravo lor pacat ca turcii nu se barbieresc lasa asa o senzatie de nespalare sorry
Chicos Maricica pe 23 Februarie 2009 12:08
As dori sa stiu unde pot gasi tema muzicala din acest film?
Urmaresc acest serial de la inceput la fel ca si alte persoane as dori sa-l vad in fiecare seara cum era la inceput.
Acum au inceput mai multe seriale si l-au cam dat la spate, pacat

nicolae daniela pe 15 Decembrie 2008 18:23
Stimata redactie , în legatura cu serialul"1001 de nopti" , va informàm ca este de foarte buna calitate , urmarit de foarte multi telespectatori ! O singura si mare problema : durata prea scurta a episoadelor ! din ce în ce se scurteaza timpul de rulare a serialului , în favoarea reclamelor si a altor seriale ! Rugamintea noastra este sa difuzati episoadele , fara "tàieturi" , în asa fel încât sa ne putem bucura de actiune si jocul de caliatate al interpretilor.In speranta ca veti tine seama de opinia noastra , a celor ce vizionam acest serial, va dorim sàrbatori fericite si toate gândurile bune ! La Multi Ani ! Cu stima , Daniela Nicolae
Andreea pe 25 Octombrie 2008 11:23
Este perfect serialul il ador daca aveti noutati despre el ID meu este andreea_fata_dulcika
decu andreea pe 12 Octombrie 2008 23:16
e super . e cel mai misto film turcesc ,imiplace si iubire de argint
viocopilu pe 10 Octombrie 2008 19:41
buna sunt viocopilu ,acest serial este extraordinar,pacat ca cei de la kanal d n-au redus din el de am ajuns la 2ep.
Luminitza pe 23 Septembrie 2008 22:19
E zooper :X vreau mai multe episoade pe saptamana :))
mihaela d pe 18 Septembrie 2008 13:21
buna!
din intamplare am butonit telecomnda si am auzit un film in alta limba si mi a atras atentia coloana sonora..de atunci numar zilele sa vina ziua de luni sa pot urmari acest serial care mi a trezit foarte multe amintiri si care ne mai aduce aminte ca pot exista si sentimente frumoase.de departe un film gen telenovela foarte reusit, cu obiceiuri si traditii demult uitate,dar cat de frumoase, cu putine secvente de violenta,sau scene excesive de sex de care ne am saturat..bravo canal D!
de cand urmaresc 1001 de nopti,am inceput sa ma uit si la havin si la iubire de argint.inca odata bravo!

sabina pe 03 Septembrie 2008 11:50
LA MULTI ANI BERGUZAR !!!azi 2 septembrie a fost ziua de nastere a frumoasei actrite.
groza loredana pe 28 August 2008 21:05
ati putea sa-mi spuneti si mie unde pot sa vad episoadele inainte? as vrea sa vad si seria noua. va roooog sa-mi ziceti!
pascu gina pe 28 August 2008 16:16
e super serialul 1001 de nopti daca puteti sa-l bagati si sambata si duminica
Aly pe 28 August 2008 01:51
e super mai ales ca joaca si o matusa de-a mea ....
abutbul ana pe 21 August 2008 16:34
un serial f. bun pe care noi cei din israel il putem iurmari cu greu dar merita efortul
Silvia Mateiciuc pe 20 August 2008 21:19
ptr.Ana nu pot comunica cu tine si nu stiu dece, incearca tu la silvia.mateiciuc@yahoo.com
ana zavalschi pe 19 August 2008 22:23
pt Silvia Mateiciuc-Siret- Te rog mult mult daca vrei si daca poti sa-mi trimiti si mie poze cu Onur pe adresa ana_zavalschi@yahoo.com. Multumesc anticipat.
Silvia Mateiciuc pe 19 August 2008 22:14
Halit si Berguzar au fost geniali la inceputul ep.38 nu am cuvinte, cata emotie au transmis....,deasemeni si Burhan bei cu narghileaua in discutia cu Onur...
cristina pe 17 August 2008 21:45
pe www.audio.neogen.ro gasiti rimsky-korsakov seherezada(completa-48 min) si andre rieu-valse no.2(melodia din de la petrecerea de sfarsit de an pe care danseaza she.si kerem).sunt superbe
Silvia Mateiciuc pe 17 August 2008 17:39
Nu ma mai satur de film, astept cu nerabdare episodul 39.Poze cu Onur am foooooooooarte multe.
flory pe 16 August 2008 01:35
super tare...))))
ana zavalschi pe 15 August 2008 00:03
chiar nu are nimeni poze cu Onur?
magduti ce mai e pe la Husi? Va pup

ionela rosca pe 13 August 2008 22:04
imi place f mult filmul ,unele scene se aseamana cu cele din viata reala.as dori ca pana la urma sa ramana toata lumea fericita fara dusmanie intre ei.oare se poate?
ana zavalschi pe 13 August 2008 21:26
v arog cine are poze cu Onur si poate sa mi le de asi mie le astept la adresa ana_zavalschi@yahoo. com. Super tare filmul. Va multumesc anticipat
Liliana pe 12 August 2008 08:27
Un film superb .Traiesc alaturi de protagonisti fiecare intamplare ,plang la fiecare intristare a lui Onur ,Sherezat sau Bennu , ma enervez la incapatinarea si insistentele lui Kerem in a o cuceri pe Sherezat , sorb fiecare cuvant al lui Burham Bey si as putea continua la nesfarsit .Am devenit dependenta de film
ioana a pe 11 August 2008 13:21
un serial deosebit, foarte bine realizat, cu o distributie extraordinara
magduti pe 10 August 2008 23:03
Eden Hayret de unde stii ca va fi plictisitor sezonul doi. Ai vazut undeva secvente ca sa le gasesc si eu?

Mersi

Maria pe 09 August 2008 19:14
Rimsky Korsakov-Aria Seherezadei
Serialul acesta este extraordinar-scenariu,actori,imagini,muzica.Merita vazut.Este atat de bine realizat,incat ai impresia ca este realitate,povestea pare rupta din viata...Si te face sa iti doresti sa vezi pe viu Instanbul-ul.

zuma pe 09 August 2008 11:25
Nikolai Rimski Korsakov-suita Seherezada-o gasesti pe youtube !
vasile andrei pe 08 August 2008 14:39
superrrr frumos filmu. Ar fi bine daca la-ti putea baga si miercurea cum a fost. Superrrrrrr marfffa.
vlad valica pe 07 August 2008 21:25
serialul este intradevar f bun si as vrea sa-l vizionez zilnic. cine stie titlul coloanei sonore?(ce asculta onur in masina)
miriam adune pe 06 August 2008 18:10
imi place ffffffffffff mult acest serial si as dorii sa se difuzeze pe fiecare seara.
ceapraz ionela pe 05 August 2008 20:11
super filmul, sa-l difuzati din nou pana miercuri, bravo nota 10,