Se zvonește ca ar fi următorul 007. E treaba celor care decid asta,dar după părerea mea,nu se ridică la anvergura lui Daniel Craig din niciun punct de vedere,nici ca aspect fizic,nici al talentului. Este un actor talentat,dar nu la nivelul predecesorilor 007. Are un fizic,mai degrabă de gladiator decât de actor.
Cică Dani Oțil de la matinalul "Neața" ar semăna la chip cu Tom Hardy .....Doar in visele lui cele mai umede Dani Oțil seamănă cu actorul britanic / Daniel Craig = cel mai nașpa James Bond....Sean Connery allways and forever THE BEST ☝️
Un actor fenomenal de la care se asteapta multe. L-am vazut in Bronson, Legend, Inception si Warrior si pot spune ca rolurile de dur i se potrivesc ca o manusa. In filmul Legend am fost profund impresionat de versatilitatea sa datorita memorabilului sau dublu rol. Tom Hardy daca nu ma insel a ajuns in zilele noastre un reper in cinematografia mondiala si multa vreme se va vorbi despre talentul sau.
Un actor bun, care a dobandit roluri ce l-au facut popular gratie frumusetii si masculinitatii. Are multe filme bune, cu siguranta va fi alegerea regizorilor in multe altele de acum...
Excelent actor cu o sumedenie de roluri variate si impecabil jucate cum ar fi in Bronson,Stuart A Life Backwards,The Revenant,Legend sau Mad Max Fury Road,avand in vedere ca s-a facut cunoscut pe la sfarsitul anilor 2000,il consider de departe cel mai bun actor al noii generatii.
Un actor in plina ascensiune care isi arata emotiile in fiecare rol jucat, in care pasiunea predomina. Ultimul film aparut cu el "Venom", si-a evidentiat trairile care trebuia sa le expuna in personajul principal, momentele de tulburare cat si dragostea pentru femeia pe care a pierdut-o. Un actor cu o carisma aparte, diplomat, care si-a tinut viata personala departe de camere. Roluri destul de bune in filme de mare succes !
Actorul meu preferat din noul " val " de departe. Pur și simplu nu există filme slabe cu acest mare actor ! Aveți grijă și modificați la detalii, el are înalțimea de 1.75 și nu de 1.80 cum ați pus voi. Cercetați atent lucrurile astea.
Tom Hardy este bad boy-ul sexy de la Hollywood si unul dintre cei mai buni actori pe val in ultima perioada, reusind sa castige milioane de fani in intreaga lume cu filmele sale. Pe langa aparitia in roluri de exceptie, Tom Hardy este si protectorul unei organizatii de binefacere care ajuta oamenii fara adapost si ambasador al unei organizatii care sprijina tinerii cu probleme. El insusi recunoscand ca in tinerete a avut diverse probleme datorita drogurilor, iar actoria a fost cea care l-a salvat si a dat un sens vietii sale.Unul dintre cele mai bune roluri ale sale este in filmul Bronson, care relateaza viata si intamplarile lui Mickey Gordon Peterson (Tom Hardy), unul dintre cei mai cunoscuti si mai periculosi detinuti din Marea Britanie. Fiind condamnat initial la 7 ani de inchisoare pentru jaf armat, Mickey numit Bronson ajunge sa stea 34 de ani in inchisoare, iar 30 in carcera… citeşte
"vocea cu un timbru impecabil şi un accent încă britanic fermecător trădează un om simplu, plin de umor şi cu o inteligenţă peste medie, care nu se sfieşte să citeze din Freud sau Jung". L-am remarcat in Lawless!
În filmul Gangsteri de legendă actorul joacă memorabil.După vizionarea acestui film Tom Hardy a devenit idolul meu ca actor.Pur și simplu gesturile sale mi s-au întiparit în minte!
a jucat in mai multe filme bune, dar nu a impresionat niciodata cu nimic. Nu are niciun rol cu adevarat memorabil, expresivitatea fetei este rigida, accent oribil, da senzatia ca molfaie cuvintele.
N-are treaba cu actoria, l-au bagat in filme pt muschi, de fapt cu asta a si inceput, filme cu batai , rahat, sa nu imi spuneti... si Dwayne Johnson e actor? Actor bun pt maxim 18 ani. Ce nota mare, asta-i mai bun ca Robert Retford))) Vai mama voastra ... toti nestiutorii dau note pe aici.
Sunt curios daca l-ai fi vazut pe Gene Hackman acum 50 de ani, ce ai fi zis despre el, fratilor este normal ca un actor mai batran sa fie mai experimentat si mai bun, lasati-i si pe cei tineri sda-i vedem peste 10, 20 de ani.Pt voi nu exista decat Al Pacino, De Niro, Freeman, Hopkins????????Restul sa inteleg ca sunt slabi pt ca sunt tineri?
A evoluat incredibil in ultimul timp. Rolul care m-a impresionat cel mai mult a fost cel din Child 44 unde a reusit sa redea cu o complexitate nemaipomenita emotiile personajului.
Un actor de exceptie,care te face sa vezi un film mai mult pentru prezenta sa decat pentru poveste :))....2015 este anul lui.....incet incet isi face loc in distributiile celor mai asteptate filme....
Tom Hardy e un actor fenomenal, care nu primeste, din pacate, atentia cuvenita. L-am vazut in multe filme, insa am fost foarte impresionat de prestatia din "The Drop" , care m-i se pare cel mai bun film din cariera lui de pana acum.
Un mare actor britanic cu niste roluri de legenda , mie mi-a placut mult in rolul lui Bane din The Dark Knight Rises unde a fost magistral ! Merita sa vezi orice film/e cu el pentru ca este bun de tot , are un stil aparte si e bun si in drame si in actiuni si in comedii
Rolul Bob din The Drop mi-a placut foarte mult, calm calm dar pana la urma si calmul are o limita, apoi in rolul Transfuzorului Max din Mad Max-The Fury Road sau mai nou un rol excelent in Child 44 si in The Revenant si super tare in rolul dublu in Legend.