Iulidesprefilme pe 20 Septembrie 2015 06:56
Un actor de teatru si film care a jucat bine atat roluri dramatice cat si comice...
0 1
balta67verde pe 28 Octombrie 2016 16:12
Un actor foarte simpatic, cel mai potrivit in comedii. Mai cunoscut din teatru decat filme.
1 0
stricted pe 13 Februarie 2017 15:53
Este unul dintre actorii de comedie indrăgiti, a jucat pe scena Teatrului Naţional din capitală, a jucat in filme si in spectacole de divertisment la televiziune.Era un actor ce stârnea zambete prin simpla sa prezenta, avea o înfăţişare de copil.
1 0
Deceoare pe 17 Mai 2020 00:34
Jocul de-a vacanța (1981)
În anul 1981, "Jocul de-a vacanţa" a fost transpus în formula pentru televiziune de regizorul Geo Saizescu. Distribuţia i-a inclus pe actorii Florin Piersic (Ştefan Valeriu), Violeta Andrei (Corina), Matei Alexandru (Bogoiu), Tamara Buciuceanu-Botez (Madame Vintilă), Victor Moldovan (Maiorul), Sebastian Papaiani (Mecanicul), Coca Andronescu (O călătoare), Marian Hudac (Un călător), Mariana Cercel (Agnes), Vasile Filipescu (Jeff).
0 1
my_shoes93 pe 09 Februarie 2022 10:06
Greu de uitat !
Ar fi multe de spus despre acest maestru al comediei. MA rezum doar la faptul ca este GREU DE UITAT iar asta conteaza enorm in randul oamenilor de rand. N-a fost un actor ridicat de catre alti actori ( vezi Arsinel si Stela, fara de care Arsinel ar fi ajuns vreun magazioner... ) iar asta l-a ridicat la rang de actor ce nu poate fi uitat.
Multumim, Maestre !

0 0
Silviu.Covaci pe 29 Ianuarie 2025 22:09
corectie
NU a fost la clasa A (prof. Finteșteanu), cu Stefan Tapalagă si cu Dorina Lazăr, , ci la clasa B, coleg cu Traian Stănescu, la prof. George Dem Loghin + lect. Lucian Giurchescu + as. Horea Popescu + Virgil Popovici !!!
0 1