Pe 19 iunie 2020, un utilizator de Twitter l-a acuzat pe Elgort că a agresat-o sexual în 2014, când ea avea 17 ani, iar el 20. „Nu credeam că-mi va vedea vreodată mesajele. Eram doar un copil și eram un fan al lui. ”, a scris ea într-o declarație ștearsă de atunci. Ea a spus că „plângea de durere” și nu a vrut să facă sex. Se presupunea că Elgort știa că era prima dată când făcea sex.Elgort a raspuns pe Instagram,o declarație ștearsă de atunci,că au avut o „relație scurtă, legală și complet consensuală” la New York. (Vârsta consimțământului în New York este de 17 ani.)....un mic harvey weinstein?
Merita din plin toata atentia pentru evolutiile viitoare, mi-a placut in Divergent si The Fault in Our Stars, ca si in Men, Women & Children, Baby Driver.
Ansel Elgort este un actor tinar foarte talentat si frumos , m-a cucerit si il voi tine minte mereu pentru rolul sau din The Fault in Our Stars ;) unde a fost fabulos , i s-a potrivit de minune rolul cu toate ca a fost foarte greu , cred ca va ajunge mare daca o va tine tot asa si va munci si mai mult , ii doresc numai bine si mult succes pe viitor , sa castige si niste premii ,poate chiar OSCAR-uri ;) , Happy B-day !