Festivalul Filmului Francez, din 26 noiembrie

24 Nov 2009
Festivalul Filmului Francez, din 26 noiembrie

„Cenuşă şi sânge”, primul film regizat de Fanny Ardant, filmat în România, deschide cea de-a treisprezecea ediţie a Festivalului Filmului Francez, pe 26 noiembrie, iar „Concertul” - de Radu Mihăileanu - închide acest eveniment ce se anunţă eclectic şi inedit, cu multe surprize.

Trei prim-planuri anul acesta vor aduce în atenţa publicului mai multe filme care îi au ca protagonişti pe Charles Berling, Charlotte Gainsbourg şi Bertrand Tavernier. Organizatorii au adus peste cincizeci de producţii, din care cea mai mare parte în premieră în România.

Iată, mai jos, programul complet. Dar, mai întâi, vezi aici care sunt recomandarile Cinemagia:

Cinema Elvira Popescu

Vineri, 27 noiembrie
Ora 19:00 - Le voyage du ballon rouge

Sambata, 28 noiembrie
Ora 12:00 - La véritable histoire du Chat Botté
Ora 14:00 - La guerre sans nom
Ora 19:00 - La Nuit du Fantastique
- Black Moon
- Eden Log
- La horde
- Les revenants
- Zéro de conduite: Jeunes diables au collège

Duminica, 29 noiembrie
Ora 12:00 - La véritable histoire du Chat Botté
Ora 14:00 - Contre l'oubli
Ora 16:30 - Le soleil assassiné
Ora 18:30 - Jeanne Dielman, 23 Quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Luni, 30 noiembrie
Ora 19:00 - Chronopolis

Marti, 1 decembrie
Ora 19:00 - Comment je me suis disputé... (ma vie sexuelle)

Miercuri, 2 decembrie
Ora 19:00 - De l'autre côté du périph

Joi, 3 decembrie
Ora 18:00 - Le soleil assassiné
Ora 20:00 - Je pense à vous

Cinema Studio

Joi, 26 noiembrie
Ora 19:30 - Cendres et sang

Vineri, 27 noiembrie
Ora 10:00 - In the Electric Mist
Ora 12:30 - Lemming
Ora 15:00 - Fais-moi plaisir!
Ora 17:30 - Non ma fille, tu n'iras pas danser
Ora 20:00 - Ricky

Sambata, 28 noiembrie
Ora 10:00 - Lemming
Ora 12:30 - Non ma fille, tu n'iras pas danser
Ora 15:00 - J'ai vu tuer Ben Barka
Ora 17:30 - La science des reves
Ora 20:00 - In the Electric Mist

Duminica, 29 noiembrie
Ora 10:00 - Nuovomondo
Ora 12:30 - Fais-moi plaisir!
Ora 15:00 - L'effrontée
Ora 17:30 - La science des reves
Ora 20:00 - In the Electric Mist

Luni, 30 noiembrie
Ora 10:00 - Nuovomondo
Ora 12:30 - Non ma fille, tu n'iras pas danser
Ora 15:00 - Ricky
Ora 17:30 - Ridicule
Ora 20:00 - Singularidades de uma Rapariga Loura

Marti, 1 decembrie
Ora 10:00 - Lemming
Ora 12:30 - In the Electric Mist
Ora 15:00 - J'ai vu tuer Ben Barka
Ora 17:30 - Fais-moi plaisir!
Ora 20:00 - Singularidades de uma Rapariga Loura

Miercuri, 2 decembrie
Ora 10:00 - La science des reves
Ora 12:30 - Ricky
Ora 15:00 - Ridicule
Ora 17:30 - Triage
Ora 20:00 - Le premier cri

Joi, 3 decembrie
Ora 10:00 - Le premier cri
Ora 12:30 - L'effrontée
Ora 15:00 - Triage
Ora 21:30 - Le concert

Cinema Europa

Vineri, 27 noiembrie
Ora 17:00 - Dans les cordes
Ora 17:00 - 7 ans
Ora 19:00 - Délice Paloma

Sambata, 28 noiembrie
Ora 13:00 - Dans les corde
Ora 15:00 - 7 ans
Ora 17:00 - Program de scurtmetraje 1
Ora 19:00 - Délice Paloma

Duminica, 29 noiembrie
Ora 13:00 - Naissance des pieuvres
Ora 15:00 - Le dernier des fous
Ora 17:00 - Program de scurtmetraje 2
Ora 19:00 - Délice Paloma

Luni, 30 noiembrie
Ora 15:00 - Naissance des pieuvres
Ora 17:00 - Le dernier des fous
Ora 19:00 - Program de scurtmetraje 3

Marti, 1 decembrie
Ora 13:00 - Dans les cordes
Ora 17:00 - Naissance des pieuvres
Ora 19:00 - Délice Paloma

Miercuri, 2 decembrie
Ora 15:00 - Le dernier des fous
Ora 17:00 - Dans les cordes
Ora 19:00 - 7 ans

Joi, 3 decembrie
Ora 15:00 - Naissance des pieuvres
Ora 17:00 - 7 ans
Ora 19:00 - Le dernier des fous

Cinema Elvira Popescu

Vineri, 27 noiembrie

Ora 19:00

Le Voyage du ballon rouge

Sambata, 28 noiembrie

Ora 12:00

La Véritable histoire du chat botté

Ora 14:00

La Guerre sans nom

Ora 19:00

La Nuit du Fantastique

- Black Moon
- Eden Log
- La horde
- Les Revenants
- Zero de conduite
 
Duminica, 29 noiembrie

Ora 12:00

La Véritable histoire du chat botté

Ora 14:00

Contre l'oubli

Ora 16:30

Le Soleil assassiné

18:30

Jeanne Dielman, 23 Quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Luni, 30 noiembrie

Ora 19:00

Chronopolis

Marti, 1 decembrie

Ora 19:00

Comment je me suis disputé (ma vie sexuelle)

Miercuri, 2 decembrie

Ora 19:00

De l'autre côté du périph'

Joi, 3 decembrie

Ora 18:00

Le Soleil assassiné

Ora 20:00

Je pense a vous

-----------------------------------------------

Cinema Studio

Joi, 26 noiembrie

Ora 19:30

Cendres et sang

Vineri, 27 noiembrie

Ora 10:00

Dans la brume électrique

Ora 12:30

Lemming

Ora 15:00

Fais-moi plaisir!

Ora 17:30

Non ma fille, tu n'iras pas danser

Ora 20:00

Ricky

Sambata, 28 noiembrie

Ora 10:00

Lemming

Ora 12:30

Non ma fille, tu n'iras pas danser

Ora 15:00

J'ai vu tuer Ben Barka

Ora 17:30

La Science des reves

Ora 20:00

Dans la brume électrique

Duminica, 29 noiembrie

Ora 10:00

Nuovomondo

Ora 12:30

Fais-moi plaisir!

Ora 15:00

L'Effrontée

Ora 17:30

La Science des reves

Ora 20:00

Dans la brume électrique

Luni, 30 noiembrie

Ora 10:00

Nuovomondo

Ora 12:30

Non ma fille, tu n'iras pas danser

Ora 15:00

Ricky

Ora 17:30

Ridicule

Ora 20:00

Singularités d'une jeune fille blonde

Marti, 1 decembrie

Ora 10:00

Lemming

Ora 12:30

Dans la brume électrique

Ora 15:00

J'ai vu tuer Ben Barka

Ora 17:30

Fais-moi plaisir!

Ora 20:00

Singularités d'une jeune fille blonde

Miercuri, 2 decembrie

Ora 10:00

La Science des reves

Ora 12:30

Ricky

Ora 15:00

Ridicule

Ora 17:30

Triage

Ora 20:00

Le premier cri

Joi, 3 decembrie

Ora 10:00

Le premier cri

Ora 12:300

L'Effrontée

Ora 15:00

Triage

Ora 21:30

Le concert

---------------------------------

Cinema Europa

Vineri, 27 noiembrie

Ora 17:00

Dans les cordes

Ora 17:00

7 ans

Ora 19:00

Délice Paloma

Sambata, 28 noiembrie

Ora 13:00

Dans les corde

Ora 15:00

7 ans

Ora 17:00

Program de scurtmetraje 1

Ora 19:00

Délice Paloma

Duminica, 29 noiembrie

Ora 13:00

Naissance des pieuvres

Ora 15:00

Le dernier des fous

Ora 17:00

Program de scurtmetraje 2

Ora 19:00

Délice Paloma

Luni, 30 noiembrie

Ora 15:00

Naissance des pieuvres

Ora 17:00

Le dernier des fous

Ora 19:00

Program de scurtmetraje 3

Marti, 1 decembrie

Ora 13:00

Dans les cordes

Ora 17:00

Naissance des pieuvres

Ora 19:00

Délice Paloma

Miercuri, 2 decembrie

Ora 15:00

Le dernier des fous

Ora 17:00

Dans les cordes

Ora 19:00

7 ans

Joi, 3 decembrie

Ora 15:00

Naissance des pieuvres

Ora 17:00

7 ans

Ora 19:00

Le dernier des fous

Spune-ţi părerea

Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.
jinglebells
Feedback