07:00
|
Telejurnal matinal
|
08:50
|
Diasporadar
|
09:00
|
Telematinal
|
10:00
|
Agrostrategia
|
10:50
|
Smart Diaspora
|
11:00
|
Un doctor pentru dumneavoastră
(R)
|
12:00
|
Avocatul dumneavoastră
(R)
|
|
13:00
|
Global
|
14:00
|
Telejurnal
|
14:45
|
Discover Romania
|
14:55
|
Vorbeşte corect!
|
15:00
|
România... în bucate
|
15:30
|
Punctul critic
|
17:00
ap |
Puternici, împreună
|
17:55
|
VideoART
|
18:00
|
Telejurnal Moldova
|
18:50
|
Reportajele/Interviurile Telejurnalului
|
19:00
|
Un doctor pentru dumneavoastră
|
|
07:00
|
Telematinal
|
07:55
|
VideoART
|
08:00
|
Telematinal
|
08:55
|
Printre cuvinte
|
09:00
|
Telematinal
|
09:55
|
Engleza la minut
|
10:00
|
Lectia de istorie
|
10:55
|
Printre cuvinte
|
11:00
|
Obiectiv comun
|
11:55
|
Vorbeşte corect!
|
12:00
|
Istorii de bun gust
|
12:55
|
Printre cuvinte
|
13:00
|
Telejurnal Moldova
|
13:30
|
Reportajele/Interviurile Telejurnalului
|
13:45
|
Europa Azi
|
14:00
|
Telejurnal
|
14:45
|
Fact or fake
|
14:55
|
Vorbeşte corect!
|
15:00
|
Romani universali
|
15:30
|
România... în bucate
|
16:00
|
Miturile comunismului
|
16:50
|
Discover Romania
|
17:00
|
Obiectiv comun
|
17:55
|
Printre cuvinte
|
18:00
|
Telejurnal Moldova
|
18:42
|
Sport
|
19:00
|
Punctul pe AZi
|
19:55
|
Printre cuvinte
|
|
07:00
|
SIMULCAST TVR 3
|
08:30
|
Retransmisie Jurnal TVR 3
|
09:00
|
Jurnal Regional in lb.maghiara VO
|
09:10
|
Din lemn, roata de fier (R)
|
09:35
|
Punctul de astazi / Pont Ma (R)
|
10:00
|
TeleScoala in lb.maghiara
|
11:00
|
Jurnal Regional
|
|
11:15
|
Memoria tiparului (R)
|
11:20
|
Schite urbane (R)
|
11:45
|
România în bucate (R)
|
12:10
|
Sport Magazin (R)
|
12:40
|
Jurnal Regional
|
12:55
|
Memoria tiparului (R)
|
13:00
|
ARHIVA locala
|
14:00
|
ARHIVA locala
|
14:30
|
CARTI DE VIZITA
|
16:00
|
Jurnal Regional in lb.maghiara VO
|
16:10
|
Origo
|
16:35
|
Punctul de astazi / Pont Ma
|
17:00
|
In audienta la TVR Targu Mures
|
17:30
|
Jurnal Regional in lb.maghiara
|
17:55
|
Revista presei vechi
|
18:00
|
Jurnal Regional
|
18:15
|
Memoria tiparului
|
18:20
|
Picătura de cultură
|
18:45
|
Forum economic
|
19:35
|
Rafinament plus
|
19:40
|
Jurnal Regional
|
19:55
|
Memoria tiparului
|
|
07:00
|
Satul meu (R)
|
07:30
|
Actual Regional (R)
|
09:00
|
Tableta de sănătate (R)
|
10:00
|
Minorităţi în limba germană (R)
|
10:30
|
Magazin minorități (R)
|
11:30
|
Satul meu (R)
|
12:00
|
Actual Regional (R)
|
13:30
|
Selfie (R)
|
14:00
|
Descoperă vestul (R)
|
14:30
|
Întâlniri esențiale
|
15:00
|
Regatul Sălbatic
|
15:30
|
Minorităţi în limba maghiară
|
16:00
|
Prim plan obiectiv – direct
|
17:00
|
Telejurnal regional TVR 3 (R)
|
17:30
|
Arhiva TVR Timișoara
|
18:00
|
Telejurnal Regional TVR TM (R)
|
18:30
|
Istorii ascunse
|
19:00
|
ACTUAL REGIONAL – direct (R)
|
|
20:00
|
Telejurnal
|
20:55
|
Zi de zi cu părintele Constantin Necula
|
21:00
|
Investiţi în România!
|
22:00
ap |
Destine ca-n filme
|
22:50
|
Secolul 22
|
23:00
|
Nocturne
|
00:00
|
Drumul lui Leşe
|
01:00
|
România literară TV
|
02:00
|
Revizie tehnica
|
06:00
|
5 x 5 minute de istorie cu Adrian Cioroianu
(R)
|
06:30
|
Vis sau realitate?
(R)
|
06:55
|
Imnul României
|
|
20:00
|
Telejurnal
|
20:55
|
Zi de zi cu părintele Ctin Necula
|
21:00
|
Breaking fake news
|
21:50
|
Sinteza Ştirilor zilei-TVR Moldova
|
22:00
|
Frontul
|
23:00
|
Investiţi în România!
|
00:00
|
Memorialul Durerii - o istorie care nu se învaţă la şcoală
|
01:00
|
Miturile comunismului
|
02:00
|
REVIZIE TEHNICA
|
06:00
|
Punctul pe AZi
|
06:55
|
Imnul României
|
|
20:00
|
Telejurnal
|
21:00
|
ARHIVA locala
|
22:00
|
Program preluat de la Televiziunea Publică din Ucraina destinat refugiaților
|
00:00
|
Se întâmplă acum (R)
|
01:55
|
Art pass
|
02:00
|
La sfatul popular (R)
|
03:50
|
Memoria tiparului
|
04:00
|
Toţi împreună (R)
|
05:55
|
Maşina timpului
|
06:00
|
Program preluat de la Televiziunea Publică din Ucraina destinat refugiaţilor
|
06:55
|
Imnul României
|
|
20:30
|
Sarea în bucate
|
21:00
|
Telejurnal Regional TVR TM – mimico gestual (R)
|
21:30
|
Minorităţi în limba maghiară (R)
|
22:00
|
Prim plan obiectiv (R)
|
23:00
|
Telejurnal regional TVR 3 (R)
|
23:30
|
Arhiva TVR Timișoara
|
00:00
|
Telejurnal Regional TVR TM (R)
|
00:30
|
Istorii ascunse (R)
|
01:00
|
Actual Regional (R)
|
02:30
|
Sarea în bucate (R)
|
03:00
|
Telejurnal Regional TVR TM – mimico gestual (R)
|
03:30
|
Minorităţi în limba maghiară (R)
|
04:00
|
Descoperă vestul
|
|