Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 May 2012, 23:38   #21
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Loki nu e un villain care sa se impuna din punct de vedere fizic,de aia nu a rezistat prea mult in lupta.Ca sa te lamuresti,uite descrierea de pe pagina sa de wikipedia:

Throughout their childhood and into adolescence, Loki was resentful of the differences in which he and Thor were treated by the citizens of Asgard. The Asgardians valued great strength, tenacity, and bravery in battle above all things, and Loki was clearly inferior to his foster brother Thor in those areas. What he lacked in size and strength, however, he made up for in power and skill, particularly as a sorcerer. As Loki grew to adulthood, his natural talent for causing mischief would make itself manifest and earned him a nickname as the "God of Lies and Mischief"; his mischievousness eventually became malice as his hunger for power and revenge grew stronger. Several times he tried to use tricks to get rid of Thor, like telling him to guard a hole in the wall he had made. In time, his reputation grew from being a playful and mischievous trickster to the "God of Evil". Over the centuries, Loki attempted on many occasions to seize rulership of Asgard and to destroy Thor.

P.S: Navele seamana intre ele si pentru ca ILM a creat efectele speciale pentru toate filmele din care ai pus poze,Ben.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.

Last edited by Kriss_Kringle : 09 May 2012 at 23:44.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2012, 00:01   #22
BenPC
Senior
 
BenPC
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 133
ms de poze .. da, ai dreptate .. not exciting, at all .. dar daca tot au avut bugetul ala urias puteau sa vina si ei cu un design mai interesant .. sau altfel decat filmele de mai sus .. pt ca e pacat sa descri filmul asta ca un Transformers filmat mai bine .. bazat doar pe ultimele 30-40 de min .. sigur e mult mai bun decat un transformers ai zice chiar la nivel cu TDK, eu nu sunt de parerea asta.. uite de ex. ca film, poveste sau dpvd vizual primul Iron Man mi se pare mai bun ca Avangers ..in sensul ca e mai consistent .. are o identitate .. dar normal , dpvd al actiunii si umorului este inferior
BenPC is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2012, 00:19   #23
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Trebuie sa intelegeti o data pentru totdeauna,nu e loc pentru character development in filmul asta!E un showcase in care se aduna star-urile universului Marvel pentru o misiune in care trebuie sa salveze lumea.Te duci la Avengers ca sa-i vezi la treaba cum isi pun deoparte ego-urile uriase si cum ajung sa lucreze ca o echipa,restul plangerilor sunt inutile.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2012, 19:54   #24
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
L-am vazut astazi.

M-am plictisit destul de mult in prima ora,dar ultima a fost awesome.Sigur ca nu ma asteptam la mare lucru (din punct de vedere cinematografic),dar a fost OK.Umorul constant,bataliile,the hot chicks,etc..

6/10 ca film,10/10 ca entertainment.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2012, 19:56   #25
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Damn, ce hot chick am ratat? Eu am vazut una singura
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2012, 20:37   #26
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Well,there's Black Widow,Pepper Potts and Agent Hill.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2012, 13:16   #27
Hattifnatt
Junior
 
Hattifnatt
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 55
Originally Posted by icegirl:
All in all, The Avengers nu este doar un blockbuster al verii, ci din punctul meu de vedere este cel mai bun film cu supereroi facut vreodata. Este exact ce trebuia sa fie Transformers daca nu ar fi fost ruinat de Michael Bay.

Si mie mi-a placut Avengers... a fost exact pe ce am dat banii si nimic mai mult Transformers mi s-a parut cam prea haotic.

Cat despre cel mai bun film cu supereroi facut vreodata: ai vazut Watchmen ? sunt curios ce parere ai despre el.
Hattifnatt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2012, 13:56   #28
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Watchmen e mai mult un exercitiu in stil decat ceea ce ar fi trebuit sa iasa,dar oricum era greu de adaptat pe ecran romanul grafic.Eu raman la parerea ca trebuia facut pe doua parti pentru ca s-a pierdut mult character development pe parcursul duratei,care si asa a fost destul de lunga.
Pe langa asta,filmul e destul de static pentru ca Snyder nu e un povestitor prea bun.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2014, 18:12   #29
Jane.X
Novice
 
Jane.X
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 9
Thumbs up

Desi The Avengers este un film tipic, care nu iese din tiparele unui film cu super eroi (totul incepe cu o legenda sau ceva secret si bine pazit, care inevitabil scapa de sub control, urmeaza partea in care se face planul de atac si desigur clasica batalie intre fortele binelui si cele ale raului, in urma careia raul pierde intotdeauna).

Lucrul care atrage, pe langa efectele vizuale extraordinare sunt personajele (+ actorii care le interpreteaza).

Ceea ce mi-a placut la The Avangers este ca, desi avand atat de multi supereroi intr-un singur loc si cam fiecare avand deja propria poveste, au reusit sa nu canalizeze atentia asupra unui singur personaj. Lucru pe care il consider destul de dificil cand ai partea de personaje care au mai aparut in fata publicului.
__________________
Jane.X is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells