Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Oct 2014, 23:06   #221
bistriz
Novice
 
bistriz
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 2
Ce film e?

Film american (cred): o scoala de negri in care ajung cativa elevi albi.

Last edited by bistriz : 14 Oct 2014 at 23:43.
bistriz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Oct 2014, 10:15   #222
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
http://www.imdb.com/title/tt0097722/ ?
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2014, 19:44   #223
florin_mereuta
Novice
 
florin_mereuta
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 1
Comedie

Va rog frumos imi spuneti si mie titlul uni film in care un Tanar se desparte de prietena si nu se poate culca sau face sex cu altele , si se hotaRASTE SA TINA POST 40 ZILE fara masturbari , reviste , sex , si majoritatea colegiilor de serviciu afla de hotararea lui si fac pariu in a cata zi va ceda.
florin_mereuta is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2014, 20:18   #224
grotesQue
Senior
 
grotesQue
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 124
Originally Posted by florin_mereuta:
Va rog frumos imi spuneti si mie titlul uni film in care un Tanar se desparte de prietena si nu se poate culca sau face sex cu altele , si se hotaRASTE SA TINA POST 40 ZILE fara masturbari , reviste , sex , si majoritatea colegiilor de serviciu afla de hotararea lui si fac pariu in a cata zi va ceda.

40 Days and 40 Nights
grotesQue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2014, 19:59   #225
bistriz
Novice
 
bistriz
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 2
Originally Posted by copila_satanista:
Fii binecuvantata, satanisto!
bistriz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2014, 11:15   #226
Andrs.c
Novice
 
Andrs.c
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 1
Exclamation

Salut am vazut un film acum ceva timp .... la tv
Era de dragoste cu unul care a fost operat de un doctor si a scapat un ceas in el ea stia de ceas el nu ... tot a stat dupa el , el sa îndrăgostit , ea il respingea ..... mai tin minte in film era o cerere frumoasă de căsătorie in larg pe un iaht , a cerut.o sa ea ia spus tot ....

Last edited by Andrs.c : 28 Oct 2014 at 11:45.
Andrs.c is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2014, 16:36   #227
madalin_calugaru
Novice
 
madalin_calugaru
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 1
Originally Posted by dany67:
Am vazut la cinema in 1987 un film asiatic cu karate fb. Actiunea filmului se petrece intr-un sat de munte linistit pana cand apare un tip imbracat in alb (tare in karate). -se bate cu MAESTRUL din sat pe care-l raneste cu o lovitura seccreta. Tot tipul ii aduce leacuri adunate din munte Maestrului cu scopul de a se apropia de fata acestuia. Acest tip ziua era imbracat in alb si noaptea in negru mascat ca un Ninja,cauta ceva...Maestrul a dat peste tip, s-au luptat dar a primit aceiasi lovitura secreta duca care a murit.Alt tip apropiat al Maestrului il descopera se lupta cu el, tipul in alb o cam i-a in freza la urma scoate un pistol ascuns si il inpusca, apare fata Maestrului... caut titlul filmului



LUPTATORII DIN VALEA MISTERIOASA sau LOVITURA FULGERATOARE
madalin_calugaru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2014, 21:51   #228
madalindragos
Novice
 
madalindragos
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 1
Cum se numeste filmul

Va rog sa imi spuneti daca stiti numele filmului pe care il voi decrie:
Un film cu niste camioane si masini mici posedate de un fel de... demon sau ceva de genul. mergeau singure si comunicau prin claxon. Terorizau locuitorii unui oras din State,la un marchet...
lmi aminesc ca este vechi,l-am vazut cu multi multi ani in urma.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri !
madalindragos is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2014, 12:11   #229
grotesQue
Senior
 
grotesQue
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 124
Originally Posted by madalindragos:
Va rog sa imi spuneti daca stiti numele filmului pe care il voi decrie:
Un film cu niste camioane si masini mici posedate de un fel de... demon sau ceva de genul. mergeau singure si comunicau prin claxon. Terorizau locuitorii unui oras din State,la un marchet...
lmi aminesc ca este vechi,l-am vazut cu multi multi ani in urma.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri !

Maximum Overdrive ?
grotesQue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2014, 00:21   #230
nnatasa56
Novice
 
nnatasa56
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 1
Exclamation cum se numeste filmul

Buna seara. Caut un film Dr ceva vreme dar nu am reusit sa il gasesc... L-am vazut acum cativa ani.
este vorba despre un student care surprinde un profesor intretinand relatii sexuale cu o studenta care de fapt erau tata-fiica.
aflandu-se despre asta, a trebuit ca profesorul sa demisioneze, luandu-si familia si mutandu-se in alt oras.
in timp, studentul care ii surprinsese s-a casatorit si pana sa nasca sotia lui a fost rapit si tinut captiv vreo 20 de ani, neavand acces la realitate, facandu-l sa creada ca familia lui a murit
dupa 20 de ani a fost lasat sa plece si s-a indragostit de o fata,de 20 de ani... Primind scrisori anonime,a aflat de fapt ca cea de care se indragostise era chiar fata lui,dar totul fusese o cursa intinsa de fratele studentei surprinsa cu tatal ei acum 20 de ani..
Sper ca stie cineva filmul
nnatasa56 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2014, 15:23   #231
c0nt
Guru
 
c0nt
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 426
Originalul e Oldboy.
Probabil ai vazut un remake maro.
c0nt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2014, 20:05   #232
VasiLe777
Novice
 
VasiLe777
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 3
Salut

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un film care l-am vazut acu cateva luni si nu mai stiu cum se numeste,si as vrea sa-l revad si am sa-l descriu putin poate stie cineva:
Este vorba despre 2 barbati si o fata care au planuri de a pune ochi pe cei bogati fata ii seduce etc si ei actioneaza ,la un moment dat dau peste un barbat elegant aranjat si fata se duce seara la el si cei 2 vin sa fure ,dupa o perioada fata chiar se indragosteste de acel tip el avea bani datorita prietenei lui care avea bijuterie,spre final fac ei si o cursa cu masinile lor trec prin fata trenului la limita ,la final fata ramane cu baiatul pe care l-au jefuit ...Daca isi da seama cineva dupa descrierea mea sa posteze.
Multumesc
VasiLe777 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Nov 2014, 00:07   #233
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Sigur nu era trailerul pentru Focus?
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2014, 10:04   #234
VasiLe777
Novice
 
VasiLe777
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 3
Nuu,este spaniol filmul.
VasiLe777 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2014, 22:30   #235
alexandru_ionescu5555
Novice
 
alexandru_ionescu5555
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 2
era un film

Era un film mai demult, acum cativa ani. cred ca 7 8 10 ani

cu 2 de se intalnesc in purgatoriu in timp ce asteptau,si se indragostesc, nu mi mai aduc aminte bine actiunea ca l am vazut de mult dar era si un autobuz ceva.
alexandru_ionescu5555 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2014, 00:43   #236
dimitrijevic_andrijan
Novice
 
dimitrijevic_andrijan
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 2
Question cum se numeste filmul?

Va Salut am vazut acum mult timp la tv un film nu mai tin multe din el...dar era camn asa o femeie a fost violata de mai multi soldati pana a murit....era ceva cu razboi....???
dimitrijevic_andrijan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2014, 19:00   #237
VasiLe777
Novice
 
VasiLe777
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 3
Originally Posted by VasiLe777:
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un film care l-am vazut acu cateva luni si nu mai stiu cum se numeste,si as vrea sa-l revad si am sa-l descriu putin poate stie cineva:
Este vorba despre 2 barbati si o fata care au planuri de a pune ochi pe cei bogati fata ii seduce etc si ei actioneaza ,la un moment dat dau peste un barbat elegant aranjat si fata se duce seara la el si cei 2 vin sa fure ,dupa o perioada fata chiar se indragosteste de acel tip el avea bani datorita prietenei lui care avea bijuterie,spre final fac ei si o cursa cu masinile lor trec prin fata trenului la limita ,la final fata ramane cu baiatul pe care l-au jefuit ...Daca isi da seama cineva dupa descrierea mea sa posteze.
Multumesc
Combustion se numeste filmul l-am gasit va puteti uita chiar este frumos.
VasiLe777 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2014, 22:02   #238
pama_ciocolata
Novice
 
pama_ciocolata
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 2
seara buna,caut un film cu Tom Skerritt ,am vazut cateva secvente din el la Tv acum cateva saptamani si il tot caut sa il vad integral dar nu il gasesc in lista lui de filme ,fiica lui era indragostita de un fel de guru ,se purta urat cu ea ,la un moment dat ea vrea sa il paraseasca dar cand se duce sa isi ia bagajele de la el e data disparuta si pare ca a fost omorata de el,altceva nu imi amintesc .
Multumesc
pama_ciocolata is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2014, 22:42   #239
ella_patricia
Novice
 
ella_patricia
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 1
Caut 2 filme

Buna seara! Caut si eu doua filme mai vechi.
Primul l-am vazut candva prin '98-'99 difuzat la Cinemateca de acasa pe Acasa tv. Parea a fi de prin anii '60-'70. Actiune: un grup de cercetatori pleaca intr-o expeditie undeva pe un munte cred, sau la Polul Nord, stiu ca era multa zapada. Personajul principal era blond, un fel de Owen Wilson. Grupul respectiv ajunge pe un taram unde e mereu primavara, nimeni nu imbatraneste si nu moare (un fel de tinerete fara batranete) unde tipul cunoaste o tipa, bruneta cu trasaturi mongoloide de care se indragosteste si pe care o convinge sa paraseasca taramul si sa plece cu el in lumea lui. Problema e ca de indata ce parasesc lumea respectiva, ea imbatraneste subit si moare.

Al doilea film , l-am vazut tot prin '99-2000 pe TVR1 sau TVR2 si mai mult ca sigur e film european de prin 80 si ceva. Era difuzat in 2 parti cel putin. Actiunea era desfasurata undeva in Egipt, Arabia ceva de genul si stiu ca era vorba de o familie musulmana instarita, nu stiu daca nu era chiar regala, era si ceva mafie pe acolo. Toate personajele feminine erau foarte frumoase. Tipa parca avea o mama vitrega. Personajul principal masculin era un bogatas european care facea afaceri cu familia respectiva.Eram foarte mica cand l-am vazut si alte detalii nu stiu, in afara de faptul ca era multa actiune.
Multumesc anticipat!
ella_patricia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2014, 23:45   #240
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by pama_ciocolata:
seara buna,caut un film cu Tom Skerritt ,am vazut cateva secvente din el la Tv acum cateva saptamani si il tot caut sa il vad integral dar nu il gasesc in lista lui de filme ,fiica lui era indragostita de un fel de guru ,se purta urat cu ea ,la un moment dat ea vrea sa il paraseasca dar cand se duce sa isi ia bagajele de la el e data disparuta si pare ca a fost omorata de el,altceva nu imi amintesc .
Multumesc

The Hunt for the Unicorn Killer (1999)

http://www.cinemagia.ro/filme/the-hu...killer-295251/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells