Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Apr 2013, 14:14   #801
faraimaginatie
Guru
 
faraimaginatie
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 684
Eh, e in pauza acuma, nu va mai juca defel. A avut si altfel de roluri, sa nu fim carcotasi. Nu zic ca e nu stiu ce actor dar asta o fi nisa lui... Un soi de Steve McQueen contemporan.
faraimaginatie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2013, 15:23   #802
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Mie imi place de Gosling in general,dar in roluri de genul parca nu-l ajuta fata.E prea pretty boy ca sa-i iasa cum ii iesea lui Eastwood,Bronson,McQueen,Gibson,s.a.m.d.
De asemenea,scenariile lui Refn din ultimele filme mi se par de-a dreptul insipide,neexistand o balanta intre imagine si personaje.
S-au purtat razboaie intregi pe tema lui Drive aici pe forum si mai mult ca sigur o sa se poarte si la Only God forgives.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.

Last edited by Kriss_Kringle : 04 Apr 2013 at 15:28.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2013, 15:39   #803
faraimaginatie
Guru
 
faraimaginatie
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 684
Mie mi se pare ca i se potriveste perfect rolul. In Drive mi s-a parut foarte bun. Cine zice ca un pretty boy nu poate sa imparta pumni in stanga si-n dreapta? I s-a potrivit mai bine decat rolul din Blue Valentine (sa-l pomenesc pe cel din The Notebook? ), parerea mea.
faraimaginatie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2013, 15:48   #804
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by faraimaginatie:
I s-a potrivit mai bine decat rolul din Blue Valentine

Lets not go there
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2013, 16:06   #805
faraimaginatie
Guru
 
faraimaginatie
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 684
Bine na.Nu rolul din Blue Valentine. Rolul din Half Nelson. Sau din Lars and the Real Girl. Dintre toate astea il aleg pe celdin Drive.
faraimaginatie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2013, 16:13   #806
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Nu l-ai vazut deloc pe Gosling daca nu l-ai vazut in The Believer si cum am mai zis de atatea ori,rolul din Drive e doar o extensie mai vulcanica a rolului din Lars and the real girl.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2013, 16:22   #807
faraimaginatie
Guru
 
faraimaginatie
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 684
Nu l-am vazut deloc pe Ryan Gosling. q. e. d.
faraimaginatie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2013, 21:22   #808
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by faraimaginatie:
Mie imi pare un trailer foarte bine facut. Imi gadila interesul. Normal ca o sa fie comparat cu Drive. Si Twelve Years a Slave va fi comparat cu Shame ca si calitate pentru ca si Drive si Shame sunt un punct de referinta in filmografiile respectivilor regizori. Si nu ne luam de Ryan Gosling, da?

Foarte bun trailer-ul.Intr-adevar miroase a Drive.Cred ca iar o sa iasa un hit international de pe soundtrack-ul filmului.
We Steal(?) Secrets.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2013, 14:00   #809
marwa89
Novice
 
marwa89
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1
Originally Posted by anaemona:
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Nu e vorba ca ne-am pierdut simtul umorului dar e deja stilul lui Wes شركة تسويق
Anderson.Acum 10-12 ani era dragut,acum insa mi se pare uzat la maxim.Cu toate astea,mi-a placut destul de mult Fantastic Mr.Fox dar in mare parte si din cauza animatiei unicate.

Daca el e uzat de Eric Rohmer ce sa mai spunem, care de 40 de ani tot dezbate pe toate fetele relatiile dintre barbati si femei in vesnicele lui dialoguri si nu mai ajunge la nici o concluzie Nu are Wes Anderson subiecte la nivel academic, dar eu ii gust toate filmele si nu mi se pare ca s-a uzat umorul lui, de ce nu am parte mai des de el, in locul comico-penibilelor drame care ne inunda la tot pasul si tot ce aduc nou sint pretentiile.

Am vazut un documentar la un documentar de curind. Tony Palmer vorbea in 2007 despre filmul lui din 68, All my loving si zicea: in ziua de azi daca un regizor ar fi vrut sa faca un film ca ala se ducea pe strada, intreba 10 oameni ce vor sa vada intr-un film despre muzica pop si il facea pe baza dorintelor lor, numai asa primesti bani si stii ca filmul ti-e difuzat. El a avut sansa sa faca un film asa cum l-a vazut el si nimeni nu i-a spus ce sa puna in el, chiar daca dupa difuzare BBC a avut mai multe procese pentru imaginile puse acolo.

Adevarul e ca de multe ori trailerele sunt mai bune decat filmul,dar sunt si unele exceptii.De exemplu WALL-E mi-a placut mult mai mult decat as fi crezut dupa trailer
marwa89 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2013, 09:43   #810
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Trailere noi:

Star Trek Into Darkness: https://www.youtube.com/watch?v=QAEkuVgt6Aw
Man of Steel: https://www.youtube.com/watch?v=OAVuKPFKrNo
__________________
Cook Pass Babtridge
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2013, 21:31   #811
Geary
Junior
 
Geary
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 26
Ender's Game - http://www.youtube.com/watch?v=2SRizeR4MmU
Geary is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Feb 2017, 01:50   #812
mihnea_aspru95
Junior
 
mihnea_aspru95
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 30
Thumbs up Trailere şi spot-uri de la Champions League-ul american, Super Bowl - ediţia LI (51)

Guardians of the Galaxy Vol. 2, Pirates of the Caribbean 5: Dead Men Tell No Tales, LOGAN (îl puteţi numi Wolverine 3), Transformers 5: The Last Knight, Baywatch, The Fate of the Furious (a opta parte), LIFE (un fel de Alien '79), Stranger Things 2 (sezonul doi, dacă NETFLIX a dat bani să fie băgat în pauza meciului, vă daţi seama ce încredere MARE au cei d-acolo în serial. Btw, primul sezon de 8 episoade a fost amazing. Maybe, you should check that out first), A Cure for Wellness (de la regizorul trilogiei Piraţii din Caraibe, Rango, Avertizarea, Mexicanul, Vânătoarea de şoareci şi Legenda călăreţului singuratic).

https://www.youtube.com/watch?v=kn09jSNk3bo
mihnea_aspru95 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:13.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells