Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jun 2012, 10:53   #1
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Uimitorul Spider-Man

au început să apară cronicile:
http://www.cinemagia.ro/stiri/noul-s...-reacii-21071/
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2012, 18:29   #2
Dorotheea
Novice
 
Dorotheea
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 4
Îmi poate spune cineva, vă rog, cât timp va fi rulat în cinema?
Dorotheea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2012, 01:05   #3
NmpN
Junior
 
NmpN
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 39
Dezamagitor, foarte dezamagitor.Distributia nu a reusit sa se ridice la standardele subiectului , poate doar Emma Stone . Faze penibile , Spider-man nu stiu de ce mai tinea masca aia pe fata ca oricum si-o dadea jos la 5 minute, coloana sonora a lipsit . Mai bine pastrau vechea distributie si pe Sam Raimi regizor.
NmpN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2012, 12:53   #4
cristizzz
Novice
 
cristizzz
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 1
Originally Posted by NmpN:
Dezamagitor, foarte dezamagitor.Distributia nu a reusit sa se ridice la standardele subiectului , poate doar Emma Stone . Faze penibile , Spider-man nu stiu de ce mai tinea masca aia pe fata ca oricum si-o dadea jos la 5 minute, coloana sonora a lipsit . Mai bine pastrau vechea distributie si pe Sam Raimi regizor.

De acord, mai ales in ceea ce priveste fazele penibile. E un film pe care deja l-am uitat (nu sunt 2 saptamani de cand l-am vazut) si nu m-a impresionat cu nimic.

Mai este si problema legata de timp, au incercat sa bage destul de multe informatii intr-un timp foarte scurt. Au comprimat subiectele importante si au alocat prea mult timp pentru clisee - fazele de liceu.
__________________
Magazin de Pescuit
cristizzz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2012, 12:09   #5
Hattifnatt
Junior
 
Hattifnatt
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 55
Slab filmul. Nici macar efectele speciale n-au fost cine stie ce.

In ce ma priveste, am revazut o gramada de filme cu superheroes in ultima vreme si concluzia e ca cel mai mult imi place Watchmen... cum de nu are nici un thread aici ?
Hattifnatt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2012, 16:23   #6
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Slabut rau filmul asta .Merge bagat direct duminica dimineata pe la ora 10 la filmele pentru copii.
Pustiul asta are destula carisma sa ingroape franciza asta pentru 10-15 ani.Sa-i uram noroc si un calduros adio pentru ca deja piata asta de supereroi s-a cam aglomerat din 2001 incoace.
5/10
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2012, 10:07   #7
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Mie nu mi se pare ca exista mare diferenta intre filmul asta si cel aparut cu un deceniu in urma.

Niciunul nu mi-a placut prea mult, dar daca as avea de ales intre Tobey&Kirsten si Andrew&Emma, in orice zi i-as prefera pe cei din urma. Poate mai mult meritul Emmei pentru acest lucru, dar oricum. Apreciez totusi ca povestea de dragoste dintre ei nu e asa melodramatica si plina de importanta precum cea din primul film, iar chiar si atunci cand e aproape sa fie, iti face cu ochiul sa stai linistit ca nu e cazul.

N-am inteles niciodata farmecul lui Spiderman. Este asa un tip plictisitor de banal.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2012, 21:54   #8
foxyroxy
Veteran
 
foxyroxy
 
Join Date: Feb 2010
Location: Dreamland
Posts: 199
Slab tot ce tine de film inclusiv actorii. Mie una nu mi-a placut de Andrew Garfield iar Emma Stone desi in roluri precum The help a dovedit ca stie sa joace dar in rolul asta mi s-a parut foarte stearsa, deloc credibila. Alte personaje inutile au fost ''parintii adoptivi'' care au fost de umplutura nu am inteles rolul lor in poveste. N-am fost impresionata nici de villain nici de efecte speciale.
Dar uff lung filmul asta!
4/10 si nimic mai mult
__________________
The walls we build around us to keep out the sorrow also keep out the joy.
foxyroxy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Nov 2012, 05:31   #9
NmpN
Junior
 
NmpN
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 39
Originally Posted by PoliFanAthic:
Mie nu mi se pare ca exista mare diferenta intre filmul asta si cel aparut cu un deceniu in urma.

Niciunul nu mi-a placut prea mult, dar daca as avea de ales intre Tobey&Kirsten si Andrew&Emma, in orice zi i-as prefera pe cei din urma. Poate mai mult meritul Emmei pentru acest lucru, dar oricum. Apreciez totusi ca povestea de dragoste dintre ei nu e asa melodramatica si plina de importanta precum cea din primul film, iar chiar si atunci cand e aproape sa fie, iti face cu ochiul sa stai linistit ca nu e cazul.

N-am inteles niciodata farmecul lui Spiderman. Este asa un tip plictisitor de banal.
Fiecare cu gusturile lui insa mie mi-a placut de 10 ori mai mult seria Spider-man regizata de Raimi decat catastrofa asta de film si implicit am apreciat mult mai mult jocul actoricesc al cuplului format din Tobey&Kristen, au dat viata filmului , povestea lor de dragoste reusind sa se impleteasca perfect cu povestea supereroului .
NmpN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Nov 2012, 11:04   #10
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Am vazut zilele trecute filmul si pot spune ca nu m-a impresionat deloc noul spiderman. Slab, banal, lipsit de carisma.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Nov 2012, 19:03   #11
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Daca tot ati adus din nou vorba... Mie mi-a placut mai mult decat TDKR. Nu c-ar insemna cine stie ce asta dar ma rog. Cvasi-obiectiv vorbind, pot sa vad diferenta de valoare intre cum sunt cizelate cele doua, dar macar la flickul am intrat in sala cu asteptarile tarandu-mi-le pe podea, ceea ce a ajutat mult. Pe Nolan il intampinasem cu stacheta sus asa ca nu m-am ales, per total, decat cu valuri peste valuri de frustrari. (btw, le compar findca le-am vazut unul dupa altul, nu de altceva) Nu-mi mai amintesc mare lucru din original, dar asta nu sta rau deloc la capitolul umor (vezi primele contacte ale lui PP cu infractorii) si chiar si la umanitatea care mai confera un dram de tridimensionalitate (figurativ) personajului. Also, mi-a ramas in minte si scena in care se rastoarna raportul de forte dintre Parker si colegul-de-colegiu-cosmar Flash. Reactia ultimului cand s-a vazut totalmente lipsit de aparare. M-a facut sa ma gandesc asa, la nivel universalo-abstract (ar merge 'ontologic' folosit, da' mi-e sa nu mi se-ntoarca stomacul pe dos), care-i solutia in demersul de implorare si dezarmare a unui Rau invulnerabil.
__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2013, 20:47   #12
Iulian.
Novice
 
Iulian.
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 9
Chiar daca interpretarile au fost bune si foarte bune,nu a trecut destul timp de la incheierea trilogiei semnata Sam Raimi si poate ca s-a produs o usoara debusolare..aceeasi poveste(in principiu),alti actori(chiar daca talentati) si cu ideea ca Parker era de fapt un tip deprimat,timid s.a.Personal,prefer actorii initiali in ceea ce priveste rolul matusii May si al unchilui Ben,mai multa implicare din partea lor,s-au pliat mult mai bine pe "sarcini"..Totusi,Tobey Maguire si Andrew Garfield sint amandoi grozavi,poate ca trebuie sa fi usor impartial pt. a distinge daca un film l-a intrecut pe celalalt.
Iulian. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Feb 2013, 09:10   #13
OcZ
Novice
 
OcZ
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 4
Fata de filmele din aceasta serie facute de MARVEL mi se pare foarte slabut ! Bine ca nu este nici foarte prost dar... !
OcZ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2014, 00:19   #14
mihai_bucur
Novice
 
mihai_bucur
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 4
Hm...tot mai bun este originalul acest 'remake' a avut unele faze penibile..coloana sonora..aproape inexistenta...si eu care asteptam cu nerabdare sa vad daca il va intrece pe batranul Spider-Man...am ramas cam dezamagit
mihai_bucur is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2015, 14:32   #15
claudiu_vlad
Novice
 
claudiu_vlad
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 5
foarte multe filme spiderman! prea multe totusi!
claudiu_vlad is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:50.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells