Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Jan 2018, 21:44   #41
valyyc
Novice
 
valyyc
 
Join Date: Jan 2018
Posts: 4
Film vechi

Salut! Cine mă ajută cu subtitrarea pentru filmul T Bone N Weasel - Pungași de meserie (1992). Va multumesc
valyyc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2018, 17:18   #42
victor_homescu
Guru
 
victor_homescu
 
Join Date: Dec 2016
Posts: 631
valyyc-subiectul topicului este unul cat se poate de explicit/acela de a afla titlul unui film si nu acela de a trimite la site-uri care procedeaza la subtitrarea/in conditii de legalitate indoielnice/unei,unor productii cinematografice.
Observ ca titlul filmului iti este cunoscut.Atat.
victor_homescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Feb 2018, 22:07   #43
Miha3
Novice
 
Miha3
 
Join Date: Feb 2018
Posts: 1
Buna .

Vreau sa stiu numele filmului in care un editor scrie o carte despre o femeie de care e indragostit. Femeia in cauza avea un restaurant sau o cofetarie. Abia se despartise de prietenul ei si mergand pe strada il vede pe ex cu prietena lui.
Ca sa nu fie vazuta intra repede intr-o librarie prefacanduse ca vrea sa cumpere o carte. Din greseala scapa cafeaua pe una din carti si vanzatorul ii face cadou cartea care o scrisese acel editor.
Editorul vorbeste cu un prieten despre carte si acesta gaseste un mic actor care sa pretinda a fi autorul.

Care este numele filmului.
Posibil sa fie productie franceza.

Multumesc
Miha3 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2018, 01:21   #44
Brandy97
Novice
 
Brandy97
 
Join Date: Apr 2018
Posts: 1
Film

Buna,am văzut acum mult timp un film dar i am uitat numele,dacă ma poate ajuta cineva ?! Filmul era despre un bărbat care a trimit in casa pe ploaie doua fete și apoi totul a luat o întorsătura ciudata,fetele l au sechestrat,bărbatul era căsătorit dar soția lui era plecată.sper sa l știe cineva ????
Brandy97 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2018, 23:13   #45
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Knock Knock (2015).
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2018, 17:26   #46
pavel_eduard_paula
Novice
 
pavel_eduard_paula
 
Join Date: Mar 2017
Posts: 2
Buna.caut un film dar nu imi aduc aminte numele.nu e cunoscut era gen primatv.un cuplu cu un bebe angajeaza o dadaca care siba ucis sotul ,doar ca siba schimbat numele si dadaca incearca sa le ia copilul.imi aduc aminte ca o descopera pe dadaca cand ea deseneaza in camera copilului un copac pe care mama copilului il descopera si acasa la dadaca
pavel_eduard_paula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Oct 2018, 21:39   #47
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Poate e The Guardian (1990).
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2018, 17:57   #48
valyyc
Novice
 
valyyc
 
Join Date: Jan 2018
Posts: 4
Originally Posted by fresie:
Originally Posted by valyyc:
Buna tuturor!Caut de mult timp titlul unui film american difuzat prin anii 80 Este vorba de un pilot care a naufragiat si avea mari probleme cu un urs. Va multumesc!

https://www.cinemagia.ro/filme/the-e...fruntarea-529/ ?

Salut! Nu este acesta. Pilotul era singur.
valyyc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Dec 2018, 23:31   #49
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Caut titlul unui film.

Buna ziua. Caut titlul unui film vechi, englezesc sau american,cu un bogatas care reuseste cu ajutorul unei inventii, a unui balon, sa influienteze vremea. In fina masina respectiva este distrusa si bogatasul moare.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2020, 14:21   #50
schilviu
Novice
 
schilviu
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 3
Titlu comedie

Buna ziua,
As vrea sa aflul titlul unei comedii in care protagonistul este de culoare(posibil Eddie Murphy).
In urma unui accident(cred) i se exacerbeaza simturile, anume vede de la distante foarte mari, la fel si mirosul, auzul, etc. La un interviu de angajare a vazut notitele facute de unul din membrii comisiei de angajare. Aflat intr-o toaleta publica, este "coplesit" olfactiv si auditiv de un ocupant al unei cabine vecine, care, saracul, isi facea treaba normal, ca tot omul...
Va multumesc.
schilviu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2020, 19:05   #51
schilviu
Novice
 
schilviu
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 3
Bun regasit,
Revin cu precizarea ca am gasit ceea ce cautam. Este vorba de "Senseless"(Experimentul Simturilor) - 1998, regizat de Penelope Spheeris, avindu-l ca protagonist pe Marlon Wayans.

Last edited by schilviu : 02 Feb 2020 at 19:09.
schilviu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2020, 16:43   #52
Cine-i-Phil
Novice
 
Cine-i-Phil
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 9
Cyborg femeie

În filmul căruia îi caut numele o parte mai secretă a armatei face un experiment mai imoral menit să distrugă o organizaţie teroristă.
Experimentul consta în transformarea unei femei din celula teroristă într-un cyborg. Este o scenă când tipa se întoarce la ai ei şi vedem ce vede ea, ceva gen Robocop, cu scris pe imagine. Toată lumea se bucură fiindcă o credeau moartă (ceea ce şi era, de fapt) dar când i se dă comanda ea îi ucide pe toţi.
Militarii se bucură dar descoperă că nu mai pot să controleze femeia cyborg ce, cumva, reuşeşte să-i căsăpească pe toţi.

Ghici ghicitoarea mea!
Cine-i-Phil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jul 2021, 16:07   #53
pyty90
Novice
 
pyty90
 
Join Date: May 2017
Posts: 1
salutare all,caut un film despre un calator in timp ce vizita marile dezastre ale lumii dar nu-mi mai aduc aminte numele lui. aveti ceva idei? multumesc anticipat
pyty90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2021, 05:22   #54
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Grand Tour: Disaster in Time
Original title: Timescape
1991
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells