Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Nov 2010, 01:29   #201
WildR0se
Senior
 
WildR0se
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 75
Cu placere Misto piesa, oricum!
WildR0se is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2010, 01:33   #202
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
si filmul...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2010, 01:34   #203
matmircea
Veteran
 
matmircea
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 260
Originally Posted by WildR0se:
Cu placere Misto piesa, oricum!
foarte misto
matmircea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2010, 04:24   #204
midori_y
Novice
 
midori_y
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1
Buna. Am vazut un film acum 2 ani. Am impresia ca filmul era din 2005-2007 nu sunt sigura. Filmul era despre o femeie care scria o carte si un tip care descopera ca el este personajul principal al cartii si traieste toate intamplarile exact cum scunt scrise in carte. El descopera acest lucru inainte ca scriitoarea sa termine cartea si afla ca ea era recunoscuta pt faptul ca scria doar tragedii. Asa ca incearca sa o convinga sa schimbe finalul cartii pentru a nu muri. Stie cineva despre ce film ar putea fi vorba?
midori_y is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2010, 10:02   #205
gigabyte
Veteran
 
gigabyte
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 258
Stranger Than Fiction (2006)
gigabyte is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2010, 22:29   #206
boieru
Novice
 
boieru
 
Join Date: Nov 2008
Location: Buzau
Posts: 11
titlu

Of, caut de mult un film caruia nu-i mai retin titlul.
Era vorba de o calatorie in timp, cu ajutorul unui ceas de buzunar daruit de vatmanul trenului cu care facea naveta.Tipul era casatorit si la un moment dat trenul cu care facea naveta ajunge inapoi in timp intr-un oras apropiat de zona unde locuia el.Acolo se indragosteste de o tipa necasatorita care detinea un magazin(sau cam asa ceva) pe care o salveaza din mai multe situatii revenind in timpul prezent si citind jurnalele electronice (ziarele) din acea perioada.Pana la urma se hotaraste sa ramana in trecut cu noua iubita.
Mentionez ca nu este vorba de "Somewhere in Time"(Undeva,candva)
Daca ma poate ajuta cineva...
Filmul a fost difuzat la TV acum cativa ani in urma.
boieru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2010, 01:36   #207
WildR0se
Senior
 
WildR0se
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 75
For All Time (2000)???

http://www.youtube.com/watch?v=IsbzXU152ec (din pacate, trailer-ul e foarte scurt, dar poate reusesti sa-ti dai seama daca acesta e filmul pe care-l cauti)
WildR0se is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2010, 18:42   #208
boieru
Novice
 
boieru
 
Join Date: Nov 2008
Location: Buzau
Posts: 11
multumesc

Originally Posted by WildR0se:
For All Time (2000)???

http://www.youtube.com/watch?v=IsbzXU152ec (din pacate, trailer-ul e foarte scurt, dar poate reusesti sa-ti dai seama daca acesta e filmul pe care-l cauti)

Esti extraordinara!!!! acesta este filmul, MULTUMESC MULT!
boieru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2010, 18:55   #209
boieru
Novice
 
boieru
 
Join Date: Nov 2008
Location: Buzau
Posts: 11
film rar

De data aceasta stiu cum se numeste filmul, si anume este voba de "Pursuit"(1989) sau "Twist of Fate" sau "Jocul Destinului" pe romaneste, un film bun cu Ben Cross si Sarah Jessica Parker .
Iata un sinopsis:
"La apusul celui de-al Treilea reich, colonelul SS inginerul Helmut Von Schrader, a fost implicat intr-un complot impotriva lui Hitler. Refuzand sa fi asociat un Odessa, o organizatie nazista, pune la cale un plan pentru a scapa de acuzatia de criminal de razboi. Il santajeaza pe drul. Franz Schlossberg, chirurg plastic nazist, si-l obliga sa-i faca operatie estetica. Trebuia sa faca in asa fel sa arate ca un evreu. Acum, sub numele de Ben Grossman, aranjeaza sa fie trimis intr-un lagar de concentrare cu speranta ca va fi eliberat de aliati. Dar el este dus in alt lagar, Belsen, si obligat sa traiasca alaturi de cei pe care-i persecutase. Ben se descurca cu greu in pielea unui evreu, dar mai ales a unui prizonier. Nu cere ajutorul nimanui pana cand realizeaza ca trebuie sa se alieze cu ei ca sa supravietuiasca. Cu toate ca este acceptat, asupra lui inca mai planeaza suspiciuni. Cand prizonierii sunt eliberati Ben ajunge in Palestina. Insa tinta lui era Elvetia. Dar planurile ii sunt date peste cap si ajunge sa puna bazele noului stat Israel. Cu toate ca anii au trecut, fostii asociati ai lui Ben, nazistii, nu l-au uitat pe Helmut Von Schraeder."

Filmul este produs in Marea Britanie.
Eu l-am vazut pe caseta video prin anii '90, si tare as vrea sa il am si pe DVD, insa cu toate eforturile mele nu il gasesc!
Daca il are cineva si as putea sa intru si eu in posesia lui, as fi extrem de multumit!
Multumesc anticipat!

Din pacate nici pe "For All Time"(2000) nu il gasesc pe nici un torrent!

Last edited by boieru : 12 Nov 2010 at 19:12.
boieru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2010, 20:38   #210
andu7zu
Junior
 
andu7zu
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 25
Talking oare cum se numea filmul???

Hey am vazut si eu un film horror prin 2006 -2007 parca cu fiul diavolului......
A fost un incediu parca si li sa schimbat copilu....cv de genu.....avea un 666 pe ceafa......
Cum se numea???
andu7zu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2010, 22:09   #211
SMC
Guru
 
SMC
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 491
Ii zicea "666".
L-am vazut in premiera, in Franta (Grenoble), pe 06. 06. 2006. Daca nu ma insel si-a avut in acea data premiera internationala.
SMC is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2010, 23:04   #212
WildR0se
Senior
 
WildR0se
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 75
Originally Posted by boieru:
De data aceasta stiu cum se numeste filmul, si anume este voba de "Pursuit"(1989) sau "Twist of Fate" sau "Jocul Destinului" pe romaneste, un film bun cu Ben Cross si Sarah Jessica Parker .
...
Eu l-am vazut pe caseta video prin anii '90, si tare as vrea sa il am si pe DVD, insa cu toate eforturile mele nu il gasesc!
Daca il are cineva si as putea sa intru si eu in posesia lui, as fi extrem de multumit!
Multumesc anticipat!

Din pacate nici pe "For All Time"(2000) nu il gasesc pe nici un torrent!

In original, probabil n-o sa le gasesti decat pe Amazon... dar pe torrente cred ca se poate... incearca:
http://www.bittorrent.am/torrent/368...it-(1989).html
http://fullrshare.com/download/twist...suit+1989.html
http://www.bittorrent.am/search.php?...e+2000&cat=100
http://fullrshare.com/index.php?do=search

Nu am incercat sa le descarc, so don't shoot me daca nu merg, am cautat doar sa vad daca exista torrente cu ele... deci, insista si vei gasi!!!
WildR0se is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Nov 2010, 15:13   #213
sarge
Novice
 
sarge
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9
Revin cu alt film ce nu-i stiu numele dar m-a atras. Nu este o actiune prea coplexa ci mai mult una emotionanta. Un barbat intr-o masina vrea sa ajunga acasa cat mai repede deoarece sotia lui moare parca. Insa pe drum intalneste tot felu' de probleme incat si politia incearca sa-l opreasca.Actiune se petrece mai mult pe sosele si are o masina rosie daca nu ma insel. Somebody help me
sarge is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Nov 2010, 16:24   #214
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
Originally Posted by andu7zu:
Hey am vazut si eu un film horror prin 2006 -2007 parca cu fiul diavolului......
A fost un incediu parca si li sa schimbat copilu....cv de genu.....avea un 666 pe ceafa......
Cum se numea???

The Omen (2006) remake dupa The Omen (1976)
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2010, 20:10   #215
boieru
Novice
 
boieru
 
Join Date: Nov 2008
Location: Buzau
Posts: 11
Originally Posted by WildR0se:
Originally Posted by boieru:
De data aceasta stiu cum se numeste filmul, si anume este voba de "Pursuit"(1989) sau "Twist of Fate" sau "Jocul Destinului" pe romaneste, un film bun cu Ben Cross si Sarah Jessica Parker .
...
Eu l-am vazut pe caseta video prin anii '90, si tare as vrea sa il am si pe DVD, insa cu toate eforturile mele nu il gasesc!
Daca il are cineva si as putea sa intru si eu in posesia lui, as fi extrem de multumit!
Multumesc anticipat!

Din pacate nici pe "For All Time"(2000) nu il gasesc pe nici un torrent!

In original, probabil n-o sa le gasesti decat pe Amazon... dar pe torrente cred ca se poate... incearca:
http://www.bittorrent.am/torrent/368...it-(1989).html
http://fullrshare.com/download/twist...suit+1989.html
http://www.bittorrent.am/search.php?...e+2000&cat=100
http://fullrshare.com/index.php?do=search

Nu am incercat sa le descarc, so don't shoot me daca nu merg, am cautat doar sa vad daca exista torrente cu ele... deci, insista si vei gasi!!!

Acestea sunt niste siteuri pe care trebuie sa te inscrii contra unor sume de bani, expl. cca.50-100&/luna.Eu zic ca nu merita sa copiezi numai un film pentru aceasta suma!
Asa ceva am gasit si eu, bineinteles, vorbeam de ceva gen Rapidshare,Megaupload, etc.
Multumesc oricum!
boieru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2010, 20:57   #216
WildR0se
Senior
 
WildR0se
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 75
Mda, cred ca ai dreptate... Sorry I couldn't help more
WildR0se is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2010, 12:03   #217
rrs85
Cinemagia's Wine Lover
 
rrs85
 
Join Date: Mar 2009
Location: Somewhere beetwen wines and movies...
Posts: 1,468
Send a message via Yahoo to rrs85
Vazusem acum ceva timp, sa fie vreun an, poate chair doi, un film pe HBO... si in final este o scena unde unul (tipul bun) il leaga pe altul (tipul rau) si ii baga capul in cuptorul cu microunde si da drumul aparatului... Restul il deduceti si voi!!!

Stiti cumva cum se chema filmul?
__________________
De junghi să aivă parte şi de lance, de bâtă noduroasă şi de spată,
De paloş zdravăn, de cârlig de cange, de ghiont cu ghioagă-n ghinturi fericată,
De suliţă călită, de săgeată, de furcă, de ţapină, de baltag,
De furi pândind la coturi de drumeag
Să-i hăcuie, să-i jefuie de pungă, să-i spintece, în inimi să-i împungă.
La beregăţi să-i sângere puţin; în beciuri de Ghehenă să ajungă,
Crâşmarii care toarnă apă-n vin !
rrs85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2010, 16:47   #218
sarge
Novice
 
sarge
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 9
Question

Chiar nimeni nu cunoaste filmul ce l-am descris cu mai sus? Repet: mare parte din film se petrece in masina , incercand sa ajunga la sotia lui care este bolnava. La urma se face un baraj ca sa nu treca deoarece intre timp facuse ilegalitati, ajunge si subiect la radio. Somebodyy helpp meeeeeeeeeeee
sarge is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2010, 22:29   #219
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
De 2 zile incerc sa gasesc acest film.Ma enerveaza ca nu'mi pot aminti cum se numeste sau, macar, ce actor juca rolul principal.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Nov 2010, 22:45   #220
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Pe TVR acum cativa ani era un serial pentru copii cu o sperietoare de ciori. Parca se numea Woozy dar nu sunt sigur, stie cineva cum se numeste?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:22.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells