Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Jun 2009, 21:40   #1
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Sunt nefericit/a pentru ca...

...astazi am (re)descoperit ca viata asta e de doi lei si ca atunci cand te mananca undeva sa faci cuiva un serviciu si sa ajuti se intampla ceva si te alegi doar cu necazuri. Ce viata imputita!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 21:45   #2
jactati
Veteran
 
jactati
 
Join Date: May 2009
Posts: 251
Originally Posted by corinka:
...astazi am (re)descoperit ca viata asta e de doi lei si ca atunci cand te mananca undeva sa faci cuiva un serviciu si sa ajuti se intampla ceva si te alegi doar cu necazuri. Ce viata imputita!
pai tu nu stiai proverbul cu facerea de bine ... increde-te in intelepciunea populara. e adunata in mii de ani. sau: nicio fapta buna nu ramane nepedepsita. sorry, nu asta asteptai sa auzi. asa-i?
jactati is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 21:48   #3
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Persoana pe care am ajutat-o nu mi-a facut niciun rau, ba chiar s-a simtit cam aiurea pentru ca datorita ei m-am ales cu un necaz. Bine, poate ca datorita ei nu e cea mai potrivita exprimare, dar, oricum, daca stateam eu linistita acasa si nu saream in ajutorul nimanui, in seara asta as fi fost mult mai binedispusa!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 21:53   #4
jactati
Veteran
 
jactati
 
Join Date: May 2009
Posts: 251
Originally Posted by corinka:
Persoana pe care am ajutat-o nu mi-a facut niciun rau, ba chiar s-a simtit cam aiurea pentru ca datorita ei m-am ales cu un necaz. Bine, poate ca datorita ei nu e cea mai potrivita exprimare, dar, oricum, daca stateam eu linistita acasa si nu saream in ajutorul nimanui, in seara asta as fi fost mult mai binedispusa!
well, maine e o alta zi. ti-o doresc mai buna. look at the bright side: ti-ai castigat un nou prieten, sau ai ajutat unul vechi. si urmeaza exemplul meu: go to sleep. e un sfetnic bun.
jactati is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 21:56   #5
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Nu sunt asa de nervoasa pe cat sunt de trista. Foarte trista!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 21:57   #6
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
sorry cory
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 21:58   #7
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
ia exemplu de la avatarul tau.
asta, nu ala cu sarpele.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 22:49   #8
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
caress from me too

europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 22:55   #9
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
De când a murit Diva, nici vorbä de pui de pitbull sau amstaff. Am gäsit doar bullterrieri si Rotweilleri. Dacä nu si nu, iau unul dintre ei, da'... Grr, voiam tot pit...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 23:00   #10
Sihaya
Veteran
 
Sihaya
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 255
Hugs and from me, too. I hope you don't mind them too much!
Sihaya is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 23:05   #11
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Cori, like a'told'ya, be strong.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 23:13   #12
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Pitbull:
De când a murit Diva, nici vorbä de pui de pitbull sau amstaff. Am gäsit doar bullterrieri si Rotweilleri. Dacä nu si nu, iau unul dintre ei, da'... Grr, voiam tot pit...

Mai asteapta. Sunt si site-uri pe care gasesti catei de diverse rase. Rotwellerii au speranta de viata destul de mica, 9 ani, dar sunt superbi, mie imi plac mai mult decat pitbullii.
Bunicii sotului meu au avut un rotweiller care la 9 ani a cam inceput sa o ia razna. Devenise foarte nervos, latra la ei, parca nu se mai puteau intelege cu el. Intr-o zi li s-a parut foarte agresiv, a rupt florile din curte, latra catre ei de le-a fost frica sa iasa din casa. Au sunat la veterinar care a venit si l-a anesteziat prin gard, a tras cu ceva in el. Dupa aceea a fost eutanasiat. S-a intamplat acum vreo luna si ne-a parut foarte rau dupa el.
Veterinarul ii tot avertizase de mai demult ca devine tot mai rau si ca risca sa ii atace si ii sfatuise sa il eutanasieze, dar bietii bunici nu au vrut pana in ziua aceea.
Ei au suferit cel mai tare, il iubeau mult, practic el avea grija de ei pazindu-le curtea de nepoftiti.
Am tot auzit povesti despre rotweilleri, ca o iau razna de la o anumita varsta. Sa fie adevarat?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 23:29   #13
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
E ceva adevärat în povestea asta... Putem continua discutia la "Va plac animalele" sau la "Animals' Cafe"
http://www.cinemagia.ro/forum/showth...41#post1406641

Last edited by Pitbull : 23 Jun 2009 at 23:34.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2009, 11:34   #14
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
corinka, au oare sa nu stii tu k facerea de bine iz fachin ză mazăr??

chin up, cheer up & cirip-cirip!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2009, 12:25   #15
bre
Guru
 
bre
 
Join Date: Aug 2008
Location: dans la rue
Posts: 702
sunt nefericita (de fapt enervata la culme) ptr ca astazi, luasem si io linistita 70-u' de la vasile parvan pana in dristor (adica cale lunga) si stateam si io jos, si s-a trezit (iar) o babeta sa o dea cu tineretu' bla bla. deci cel mai insuportabil mi se pare ca nu ti-ar zice sub nici o forma : "domisoara, doamna, duduie, maica, fata te rog, poti sa ma lasi sa stau jos ca mi-e rau, sunt obosita etc". nuuuu....lor li se cuvibe, e de la sine inteles ca tu, tanaru' care o arde tota ziua prin cluburi si se fute pe la toate colturile cu golani (una mi-a zis odata ca stie ea ca ne lasam chilotii prin parc), tu vierme care n-ai munict niciodata in fabrica si n-ai prins vremurile grele, tu care nu stie ce e ala respect, tu nesimtitule care esti ...unde eram....deci tu tre sa-i dai ei locu', eventual sa-i faci o plecaciune. da ce stres au ei, se plimba gratis toata ziua, buna ziua.....nu mai stiu pe unde sa se mai caute si ce compensate sa-si mai ia....
grrrrrrr..........
__________________
breeee....
bre is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2009, 12:30   #16
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Pe o colega de-a mea a tras-o un mosulet de coada in autobuz si i-a zis ca nu e rusine mai mare decat sa stea ea jos si el in picioare.
Stiu ca-s mai in varsta si mai bolnavi si e preferabil sa se aseze ei primii, dar sa vorbeasca frumos, nu sa paruiasca lumea.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2009, 12:34   #17
bre
Guru
 
bre
 
Join Date: Aug 2008
Location: dans la rue
Posts: 702
da, ca sa nu mai zic ca unii incep sa injure, sa-si bage si sa-si scoate, de ramai traznit.

o prietena de-a mea a patit in metrou sa vrea sa stea jos si sa i se "arunce" o baba in fata. in conditiile in care fata facea la vremea aia dializa, si avea tuburile alea la vedere.
__________________
breeee....
bre is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2009, 12:34   #18
Sihaya
Veteran
 
Sihaya
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 255
Uitati mereu k de la o varsta incolo devii senil, si uiti multe lucruri, inclusiv cum era in tinerete. Ooo, si n.aveti grija. Veti fi si voi exact la fel: veti considera k vi se cuvine totul, inclusiv sa stati pe scaun in autobuz, si va veti lua de viitorul tineret. E legea firii!

PS. Ma includ si eu aici, bineinteles!
Sihaya is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2009, 12:36   #19
bre
Guru
 
bre
 
Join Date: Aug 2008
Location: dans la rue
Posts: 702
eu nu zic sa nu ceara locul, dar de ce trebuie sa cometeze, pe la spate (cica)? totul se rezolva cu un simplu "va rog frumos, pot sa stau?".
__________________
breeee....
bre is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2009, 12:47   #20
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by bre:
sunt nefericita (de fapt enervata la culme) ptr ca astazi, luasem si io linistita 70-u' de la vasile parvan pana in dristor (adica cale lunga) si stateam si io jos, si s-a trezit (iar) o babeta sa o dea cu tineretu' bla bla. deci cel mai insuportabil mi se pare ca nu ti-ar zice sub nici o forma : "domisoara, doamna, duduie, maica, fata te rog, poti sa ma lasi sa stau jos ca mi-e rau, sunt obosita etc". nuuuu....lor li se cuvibe, e de la sine inteles ca tu, tanaru' care o arde tota ziua prin cluburi si se fute pe la toate colturile cu golani (una mi-a zis odata ca stie ea ca ne lasam chilotii prin parc), tu vierme care n-ai munict niciodata in fabrica si n-ai prins vremurile grele, tu care nu stie ce e ala respect, tu nesimtitule care esti ...unde eram....deci tu tre sa-i dai ei locu', eventual sa-i faci o plecaciune. da ce stres au ei, se plimba gratis toata ziua, buna ziua.....nu mai stiu pe unde sa se mai caute si ce compensate sa-si mai ia....
grrrrrrr..........

hyper tare
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells