Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Apr 2017, 13:31   #361
Nicu.Mirea
Novice
 
Nicu.Mirea
 
Join Date: Apr 2017
Posts: 12
Originally Posted by gaby_vasile_2001:
Salut
Vreau sa aflu numele unui film
Era vorba despre un politist cu mustata care a fost judecat si bagat in puscarie, cica il batuse pe un negru, dar adevarul era ca el omorase un bondar.
Pe tot parcursul filmului, negrul acela ii face zile negre politistului.
E un film de comedie, cunoscut, stiu ca se mai difuzeaza pe pro tv.
Stie careva numele?
Salut,National Security e numele filmului.
Nicu.Mirea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2017, 03:26   #362
T.Octav
Novice
 
T.Octav
 
Join Date: Apr 2017
Posts: 3
Salut,am vazut prin 2009-2010 un film de prin anii 90' despre doi americani care ajung in Rusia.Acolo ei incep sa bea si comit foarte multe ilegalitati.Una dintre ele din cate tin minte,este ca sar peste un gard acoperit de sarma ghimpata unde daca nu ma insel scria ''Accesul Interzis''.Dupa aceea cad prizioneri in armata iar acolo sunt sechestrati si batuti.Mai imi amintesc o scena in care se aflau in biroul unui comandant rus iar acesta incepe sa bea dintr-o sticla de pepsi,apoi unul din cei doi americani spune in engleza sa-i stea bautura in gat.Comandantul isi da seama ca a spus ceva rau si incepe sa ii bata pe amandoi.
T.Octav is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2017, 08:34   #363
Nicu.Mirea
Novice
 
Nicu.Mirea
 
Join Date: Apr 2017
Posts: 12
Salut ,e cumva acest film: http://www.imdb.com/title/tt0097314/
Nicu.Mirea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2017, 20:28   #364
T.Octav
Novice
 
T.Octav
 
Join Date: Apr 2017
Posts: 3
Originally Posted by Nicu.Mirea:
Salut ,e cumva acest film: http://www.imdb.com/title/tt0097314/


Multumesc nu e acesta,insa l-am gasit.Am gresit destul de mult cand am incercat sa descriu filmul deorarece nu am resit sa-mi amintesc unele detalii importante.Filmul se numeste ,,Born American'' si prezinta defapt vacanta a trei tineri americani in Finlanda.Gardul acoperit cu sarma ghimpata despre care ziceam era granita cu Rusia.

http://m.cinemagia.ro/filme/born-ame...tragica-19801/
T.Octav is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2017, 18:28   #365
alexys_lol
Novice
 
alexys_lol
 
Join Date: Jun 2017
Posts: 1
Buna. Am vazut mai de mult un film gen horror. Era despre niste cupluri prieteni din liceu sau facultate, nu mai stiu sigur, care s-au adunat sa faca o plimbare cu iahtul. Un cuplu avea un copil mic, abia nascut si l-au luat cu ei pe iaht. Cand au ajuns in larg s-au dat jos dn iaht sa faca o baie si au lasat copilul in cabina. Mai tarziu, nu mai stiu cum au facut ca au ramas toti blocati in apa si copilul pe iaht. Doar pana aici imi aduc aminte..l-a vazut cineva ?
alexys_lol is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2017, 21:20   #366
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by alexys_lol:
Buna. Am vazut mai de mult un film gen horror. Era despre niste cupluri prieteni din liceu sau facultate, nu mai stiu sigur, care s-au adunat sa faca o plimbare cu iahtul. Un cuplu avea un copil mic, abia nascut si l-au luat cu ei pe iaht. Cand au ajuns in larg s-au dat jos dn iaht sa faca o baie si au lasat copilul in cabina. Mai tarziu, nu mai stiu cum au facut ca au ramas toti blocati in apa si copilul pe iaht. Doar pana aici imi aduc aminte..l-a vazut cineva ?


Open Water 2 : Adrift

http://www.cinemagia.ro/filme/open-w...-deriva-17579/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2017, 00:53   #367
pavel_eduard_paula
Novice
 
pavel_eduard_paula
 
Join Date: Mar 2017
Posts: 2
buna

buna.caut si eu un film dac ma poate ajuta cineva cu titlul filmului.e un film gen razboi sau cavaleri e vorba despre o tipa bruneta care iese dintr un cort de pe un munte si in fata cortului o asteapte un barbat cu plete brunet cu un cal alb.ea ii da un medalion si el se urca pe cal si pleaca la razboi..este si un cantec pe you tube cu video stay with me goran karan si asta e link ul https://www.youtube.com/watch?v=M7iKoPBHTIM merci
pavel_eduard_paula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2017, 09:04   #368
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Scrie acolo "this is song from Eurovision song contest Croatia 2000"

The Eurovision Song Contest
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2017, 12:16   #369
somclaudiu
Novice
 
somclaudiu
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 2
start la mostenire

am vazut inainte de revolutie o comedie la cinema patria in romana se numea start la mostenire este vorba de un batran care se arunca de pe o cladire probabil big ben dupa care la mostenitori li se pune o caseta video cu cel care se aruncase in fine acesta le transmite la fiecare cate o sarcina daca o indeplineste mosteneste averea de exemplu unia dintre ei trebuie sa stea un numar de zile la inchisoare alta trebuie sa fie menajera o luna altu trebuie sa se insoare cu prima femeie aparuta in fata
idea e ca titlu fimului nu il gasesc in alta limba am gasit titlu original some will some won t

Last edited by somclaudiu : 13 Mar 2022 at 21:08.
somclaudiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2017, 18:32   #370
Nicu.Mirea
Novice
 
Nicu.Mirea
 
Join Date: Apr 2017
Posts: 12
Originally Posted by somclaudiu:
am vazut inainte de revolutie o comedie la cinema patria in romana se numea start la mostenire este vorba de un batran care se arunca de pe o cladire dupa care la mostenitori li se pune o caseta video cu cel care se aruncase in fine acesta le transmite la fiecare cate o sarcina daca o indeplineste mosteneste averea idea e ca titlu fimului nu il gasesc in alta limba
http://www.cinemagia.ro/filme/brewst...uclucasa-1348/
e cumva asta?
Nicu.Mirea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2017, 23:23   #371
Ght
Novice
 
Ght
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 3
Buna seara

Buna seara.
Daca stie cineva cum se numeste un film pe care l-am vazut de mult timp. Era vorba despre un regizor, cred, sau poate unul care se ocupa de efectele speciale obisnuite in cadrul turnarii unui film. Oricum, stiu sigur ca nu era iluzionist. Dar putea sa creeze anumite situatii ce induceau iluzii. Ce se intampla in filmul acesta, nu-mi mai amintesc. Dar era un film cu multa actiune. Regizorul respectiv sau ce-o fi fost el intra intr-un conflict cu niste insi care cauta sa-l omoare si-l tot urmaresc. O faza pe care o tin foarte bine minte este aceea in care o masina il urmarea cu mare viteza, iar el, ca sa scape, arunca o femeie (la prima vedere) in fata masinii. Masina urmaritoare opreste brusc, cel putin soferul (de n-or fi fost mai multi in masina) coboara speriat ca a accidentat o femeie. De fapt era un manechin de plastic. La final ramane doar seful acelor oameni care doreau sa-l omoare pe personajul principal, si are loc confruntarea ultima undeva intr-o cladire cu multe coridoare. Regizorul sau ce-o fi fost el face o iluzie despre care nu-mi amintesc cum a facut-o, ideea e ca imaginea lui apare in fata celui care il urmarea si acesta trage cu pistolul, imaginea respectiva fiind de fapt o reflectie pe o oglinda (probabil) - oglinda se sparge. Ala ramane, daca nu ma insel, fara gloante, astfel regizorul isi face aparitia in realitate, si mai mult de asta nu mai stiu.
Va multumesc!
Ght is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2017, 02:31   #372
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
F/X http://www.imdb.com/title/tt0089118/?ref_=nv_sr_1
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2017, 12:49   #373
Ght
Novice
 
Ght
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 3
Asa este. Multumesc. Cu ocazia asta am aflat ca exista si o a doua parte.
FX 1 - Murder by illusion (1986)
FX2 - The deadly art of illusion (1991)
Tocmai le-am descarcat pe amandoua si am sa le vad diseara. Multumesc inca o data.
Ght is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2017, 13:07   #374
Ght
Novice
 
Ght
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 3
A, si mai era un film, cred ca de comedie. Cu un negru, daca nu ma insel, care are de mers nu stiu unde cu avionul. La un moment dat avionul are probleme, calatorii sunt speriati ca se vor prabusi, situatie in care vecinul de loc al personajului principal ii marturiseste acestuaia (gandind ca vor muri cu totii) ca el este un mare mafiot. Se intampla apoi ca avionul nu se prabuseste. Personajul principal al filmului, dupa ce coboara din avion, isi da seama ca va fi omorat de mafioti pentru ca ascultase marturisirea aceea. Astfel ca se gandeste sa-si insceneze propria moarte. Mai mult de atat nu-mi mai amintesc.
Multumesc.
Ght is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2017, 15:54   #375
victor_homescu
Guru
 
victor_homescu
 
Join Date: Dec 2016
Posts: 631
cum se numeste filmul

Ght - foarte bine ca ai transmis multumiri .Era necesar.
victor_homescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2017, 20:59   #376
somclaudiu
Novice
 
somclaudiu
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 2
Originally Posted by Nicu.Mirea:
Originally Posted by somclaudiu:
am vazut inainte de revolutie o comedie la cinema patria in romana se numea start la mostenire este vorba de un batran care se arunca de pe o cladire dupa care la mostenitori li se pune o caseta video cu cel care se aruncase in fine acesta le transmite la fiecare cate o sarcina daca o indeplineste mosteneste averea idea e ca titlu fimului nu il gasesc in alta limba
http://www.cinemagia.ro/filme/brewst...uclucasa-1348/
e cumva asta?
nu este acesta
somclaudiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2017, 13:05   #377
roscadenisa
Novice
 
roscadenisa
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 1
Film cu ingeri pazitori

Ma ajuta si pe mine cineva sa aflu cum se chema filmul ala in care un inger sta in curtea unei case a unui cuplu si o apara de demonii care vroiau sa intre in casa si sa le sopteasca tot felul de lucruri rele ca sa i faca sa se certe,si intr un final femeia seimprieteneste cu o femeie bruneta care o invata sa faca ritualuti oculte si asa reuseste sa l bage pe necurat in casa
roscadenisa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jan 2018, 15:33   #378
T.Octav
Novice
 
T.Octav
 
Join Date: Apr 2017
Posts: 3
Salut,caut un film frantuzesc destul de vechi pe care nu am putut sa il vad in intregime.Este vorba despre un barbat care lucra la birou si dadea sfaturi oamenilor cum sa isi administreze venitul.Intr-o zi, este vizitat de o femeie care il credea psiholog si aceasta ii spune ca ar vrea sa se sinucida.Barbatul incearca sa o ajute si chiar se preface ca ar fi psiholog,iar in cele din urma se indragosteste de ea.Cam atat stiu despre film,pentru ca nu l-am vazut pe tot!
Multumesc!

Last edited by T.Octav : 07 Jan 2018 at 16:40.
T.Octav is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jan 2018, 18:03   #379
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Confidences trop intimes
http://www.imdb.com/title/tt0363532/...nm_flmg_act_24

Foarte frumos. Mersi ca mi-ai amintit de el.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2018, 08:44   #380
Cipicao1
Novice
 
Cipicao1
 
Join Date: Feb 2018
Posts: 1
Cum se numeste filmul

Salut . Am vazut mai demult un film HORROR un tata cu un copil erau intr-un bar ....nu mai stiu exact copilul a iesit afara si a venit un grup de motociclisti si au dat peste copil si l au omorat.
Tatal indurerat se duce ca la un vrajitor sa si invie copilul si ala il trimite intr un cimitir unde au fost ingropati oamenii cu dizabilitati sa dezgroape pe cineva.Apoi ii ia inima si io duce la vrajitor si el capata puteri si se razbuna pe banda de motociclisti/
Cipicao1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:06.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells