Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 May 2016, 17:30   #3881
Shadow_Master
Junior
 
Shadow_Master
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 40
Ma enerveaza faptul ca in orasul meu nu exista cinema.
Shadow_Master is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2016, 20:22   #3882
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by iiii:
ma enerveaza grav de tot mizeria din campania electorala care abia ce a inceput. Eu o sa votez cu Nicusor Dan pt primarie. voi?


Sa castige familia Pandele ambele primarii ??? Asta inseamna Jihad !





bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 May 2016, 13:41   #3883
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
bremen, la ce lume merge la vot nu m-ar mira nimic sincer sa fiu .
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2016, 21:46   #3884
bornfree
Senior
 
bornfree
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 147
Originally Posted by bremen1980:
Originally Posted by iiii:
ma enerveaza grav de tot mizeria din campania electorala care abia ce a inceput. Eu o sa votez cu Nicusor Dan pt primarie. voi?


Sa castige familia Pandele ambele primarii ??? Asta inseamna Jihad !


de ce bremen, ai trecut la arabeti sau wtf ?

Last edited by Twinsen : 20 May 2016 at 23:33.
bornfree is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2016, 21:33   #3885
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
PSD a luat aproape tot în Bucureşti . Cum să mai faci glume pe seama unor amărâţi din vreun cătun din fundul ţării care-şi vând voturile pe găleţi de plastic ?

Enervarea 45678 : -poate că e de la prea multă apă, dar fructele de anul ăsta sunt apoase şi n-au pic de zahăr .Cireşe , căpşune, dude , ş.a. Tot PSD e de vină.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2016, 21:52   #3886
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Nu-i de mirare, Bremen. La prezenta foarte scazuta, alea sunt in mare masura voturile pensionarilor, persoanelor cu putine studii etc. "Prosti" de aia care cred ca votul conteaza. Ca deh, "desteptii" stiu ca votul lor nu schimba nimic. De exemplu eu azi am fost la o ceainarie cu board games, cu prezenta tipica unui astfel de loc: hipsteri, geeks, corporatisti, studenti. Marea majoritate tineri intre 20 si 30 de ani, educati, iq semnificativ peste medie. Mai nimeni nu mersese la vot. Ore in sir dadeau cu zaru' si mutau armatele pe tabla de joc. Dar 10 minute ca sa se asigure ca banul public, adica si banii lor, sunt administrati cat mai mult posibil pentru folosul lor, nu gasisera.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2016, 22:20   #3887
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
C' est la vie .Eu mereu mă duc .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2016, 22:44   #3888
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
http://www.cronicipebune.ro/primul-c...maria-voastra/

Barem ăsta să aibă succes
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2016, 14:28   #3889
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Ma uitam ieri la subiectele de la examenul de clasa a VIII-a si ma gandeam ce generatii praf scoate invatamantul actual, pentru ca in afara cazului in care elevul sau profesorul care il invata au retard mental nu imi imaginam cum poti lua sub 5. Un elev mediocru nu are cum sa ia sub 8. Astea sunt subiectele: http://www.hotnews.ro/stiri-esential...6-subiecte.htm

Iata insa ca am fost prea optimist. Zeci de mii de parinti revoltati au depus o petitie pentru subiectul asta: http://media.hotnews.ro/media_server...onala-2016.jpg Raspunsul corect e desigur 3. In dreapta e o legenda care indica ca bara hasurata e "numar elevi". Notele sunt listate pe orizontala de la 1 la 10. Dar nu. Bietii copii au fost indusi in eroare de faptul ca era si o axa verticala. Desigur n-avea niciun sens ca pe axa verticala sa fie listate notele, din motivele deja enumerate ca sa nu mai vorbim ca valorile erau doar de la 1 la 8. Dar de ce chinuim asa pe sarmanii viitori liceeni? De ce le dam doua axe? De ce nu au putut fi subiectele ca la romana unde autorul era specificat dedesuptul textului si apoi elevul era intrebat cine a scris textul? De ce? De ce?!?
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2016, 09:51   #3890
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Pokemon Go. Ca umbli pe strada cu nasul in smartphone si da o masina peste tine nu e asa o mare problema, selectia naturala in functiune. Mai trist e cand soferul e cel cu nasul in smartphone. Dar cand iesi in oras cu oameni si jumate din ei *incearca* sa joace o chestie cand serverul e cazut, ignorand pe cei de langa ei, atunci e clar ca 1. esti in compania gresita si 2. people are stupid.
  Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells