Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Mar 2012, 00:32   #1
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Shame

Consider ca filmul asta merita un topic al lui,nu pentru ca mi-a placut,ci pentru ca vreau sa aud parerile voastre despre el.

Eu am fost dezamagit.Ma asteptam la ceva mult mai elevat de atat.E prea moralist si evident.Foarte frumos filmat,ce-i drept si interpretarea lui Fassbender e fenomenala,dar cam atat.Si nu mi-a mai placut cat ii martirizeaza pe personajul principal.

6/10
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2012, 00:43   #2
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by marcusARCUS:
Si nu mi-a mai placut cat ii martirizeaza pe personajul principal.

What on earth do you mean?
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2012, 00:46   #3
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by marcusARCUS:
Si nu mi-a mai placut cat ii martirizeaza pe personajul principal.

What on earth do you mean?

Devine absurd la un moment dat,cat de mila trebuie sa ne fie noua pentru el.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2012, 01:26   #4
charles
Guru
 
charles
 
Join Date: Sep 2009
Location: Ἀρκαδία
Posts: 542
n-am apucat sa vad filmul dar din ce-am auzit tipul e un sex addict, nu? daca marcus are dreptate cu afirmatia de mai sus (mai ales ca parca buticut spunea pe undeva ca a si varsat o lacrima) mai c-as da skip.
charles is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2012, 04:13   #5
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
@Charles Varsa o lacrima, dar se forteaza din rasputeri sa nu o faca , nu vrea sa il "vada" camera.


Originally Posted by marcusARCUS:
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by marcusARCUS:
Si nu mi-a mai placut cat ii martirizeaza pe personajul principal.

What on earth do you mean?

Devine absurd la un moment dat,cat de mila trebuie sa ne fie noua pentru el.

Personajul nu cerseste mila, dimpotriva, incearca pe cat de mult posibil sa se ascunda de ceilalti. Il vedem ca fiind un tip organizat, ordonat, rece, detasat de toate. Cand seful ii descopera hard drive-ul "filthy", nu se gandeste nici macar o clipa ca el l-a umplut cu buna stiinta, ci crede ca cineva i-a jucat o festa. Cand sora lui ii invadeaza microcosmosul pana atunci nepatat, atunci apar problemele, pentru ca Sissy il obliga sa isi infrunte dependenta. Sexul are si el partea lui nasoala. Ca toate adictiile, nici dependenta de sex nu e mai putin dureroasa. Dupa un timp, devine un automatism - nu o mai faci din placere, o faci de nevoie si pe Brandon aceasta nevoie il consuma intr-atat incat atunci cand SPOILER CU ALB: e pus in postura de a face dragoste si nu sex cu colega lui, e pierdut, inhibat, rusinat, pentru ca nu era obisnuit cu o asemenea expunere, cu un act care sa implice sentimente.
Sora lui, prin dorinta de a gasi dragoste si de a se apropia de oameni, era chiar opusul lui, care fugea de relatii, desi in conversatii vedem ca are un comportament chiar copilaresc.

La inceput, Brandon are atitudini tipice de pradator: isi pune ochii pe prada, aceasta il sesizeaza si ii face jocul, pana isi da seama ca de fapt el nu voia sa se joace cu prada, ci sa o devoreze, iar asta o sperie. El nu e un 'gourmet', e un 'gourmand' - nu il intereseaza sa savureze mancarea, ci pur si simplu sa o mestece.
Personajul intra pe pilot automat, e aproape robotic in actiunile lui, prin faptul ca nu simte nimic, ca dependenta lui nu poate fi controlata, fiind dispus sa faca sex cu oricine, chiar si cu barbati, doar ca sa-si faca ratia zilnica. Sora lui il duce fara voia ei in pragul rusinii, astfel incat in majoritatea cadrelor il vedem cu capul in jos. Inca de la inceput, cum il vedem pierdut pe pat, cu camera necentrata pe el, sugerand dezechilibrul din viata sa, ne dam seama ca Shame nu e your average sex movie.

Mie tocmai asta mi-a placut la personaje: ca una voia sa fie iubita, in timp ce cealalta voia sa se indeparteze de iubire, dar intr-un final ambii aveau nevoie de asta si niciunul nu o cersea spectatorului. Ca ajungi sa te atasezi de ei e meritul lor, nu te manipuleaza mai deloc. Nu stii mai nimic despre ei, din priviri sugereaza insa ca trecutul lor a implicat si o relatie incestuoasa. Momentele acelea care ii tradeaza, precum New York, New York, unde lui Brandon ii cade masca de tip indiferent, scotandu-si la iveala vulnerabilitatea pe care incerca din rasputeri sa o ascunda si rusinea pe care o simtea - acele momente te apropie de personaje, fiindca realizezi cat de "damaged" sunt ei de fapt. Atat el, cat si Sissy erau doi oameni "who tried to make it there", dar niciunuia nu i-a iesit. They aren't bad people, they just come from a bad place.

My favorite movie of 2011 .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 25 Mar 2012 at 04:17.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2012, 08:49   #6
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
SPOILER


Singurul 'defect' pe care i l-as putea gasi e faptul ca gajica nu da coltul la final. Am avut o stringere de inima la scena din metrou, ma gindeam ca sora-sa e cea de pe sine. Ar fi fost pretty lame. Dar au scos-o elegant la capat.
Filmul anului si pentru mine, daca nu era Melancholia aia, mama ei de Melancholie...

10/10 (esential, cu voia lui Chamb)
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5

Last edited by Windom : 25 Mar 2012 at 08:53.
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2012, 09:54   #7
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by buticut:
Cand seful ii descopera hard drive-ul "filthy", nu se gandeste nici macar o clipa ca el l-a umplut cu buna stiinta, ci crede ca cineva i-a jucat o festa.

Sau ar putea sa-i ofere o sansa de a scapa fara a-l face de ras.

Originally Posted by buticut:
pentru ca Sissy il obliga sa isi infrunte dependenta.

Nu zic ca nu ai dreptate, dar cum face asta mai exact? Eu nu vad prin ce face ea ca il obliga la asa ceva, ci mai degraba ca il enerveaza peste masura, iar el se refugiaza oarecum in adictia sa pana cand ajunge sa se umple paharul (si sa mai dea si-n laturi chiar).

Originally Posted by buticut:
din priviri sugereaza insa ca trecutul lor a implicat si o relatie incestuoasa. Momentele acelea care ii tradeaza, precum New York, New York, unde lui Brandon ii cade masca de tip indiferent, scotandu-si la iveala vulnerabilitatea pe care incerca din rasputeri sa o ascunda si rusinea pe care o simtea

That's a long shot, cred ca ai complicat scena inutil. Cel mai probabil comportamentul sau din scena respectiva era datorat doar faptului ca era vorba de sora sa pe care el a indeparatat-o pe cat a fost posibil... si el a realizat asta.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2012, 10:06   #8
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by buticut:
Cand seful ii descopera hard drive-ul "filthy", nu se gandeste nici macar o clipa ca el l-a umplut cu buna stiinta, ci crede ca cineva i-a jucat o festa.

Sau ar putea sa-i ofere o sansa de a scapa fara a-l face de ras.
Brandon era un tip mult prea respectabil in firma, prin urmare ceea ce zice Booty mi se pare si mie about right.
Referitor la relatia cu sora-sa, da, intr-un fel aceasta îi forțează mîna, și ca urmare a sentimentului de rușine pe care-l are față de ea (după ce-l surprinde în baie, etc.) Îi stă ca o sulă-n coastă și de aici derivă, în mare parte, și animozitatea dintre ei. Asta + trecutul. Recunosc, in secvența New York, New York și eu m-am gîndit la incest.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2012, 10:29   #9
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Windom:
Brandon era un tip mult prea respectabil in firma, prin urmare ceea ce zice Booty mi se pare si mie about right.

Probabil asta era intr-adevar, mai ales ca McQueen a vrut sa ne arate pe parcursul filmului exact lucrul asta, ca era un tip foarte respectabil.

Originally Posted by Windom:
Recunosc, in secvența New York, New York și eu m-am gîndit la incest.

Pe mine alte secvente m-au dus cu gandul la asta, nicidecum aia cu NY,NY, dar m-au dus cu gandul si mai mult la o anumita tensiune sexuala (fara vreun istoric de incest) intre ei, poate chiar numai din partea lui, lucru care ar explica putin si disconfortul simtit alaturi de ea. El era oricum un tip singuratic, genul ala de persoana care indeparteaza usor fiecare persoana din viata sa pana nu mai are ce indeparta, sora sa ramanand singura persoana fata de care mai tine o mica legatura, dar si asta datorita insistentei ei.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2012, 10:46   #10
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Incestul poate sa fie un motiv in plus care sa-i accentueze scîrba de sine, astfel devine logică și atitudinea față de soră, „influența” pe care aceasta o are asupra lui. Gelozia lui in scena in care sora-sa si-o trage in camera cealalta vine sa intareasca lucrul asta. Eu gelozie am vazut acolo...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Apr 2012, 18:04   #11
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Vazut si placut . Dependenta de sex pe toate fronturile :fizic ,mental si virtual .De unde ar veni totusi rusinea ?? De la aceasta dependenta de care nu poate sa scape ?? De la realizarea faptului ca doar sexul a ramas singura lui forma de comunicare cu cei din jur (alienarea lui fata de cei din jur si fata de soara lui fiind evidenta) ?? Sau de la ceva mustrari constiinta pe filera religioasa ??? Tipul nu pare sa aiba legaturi cu religia dar mentionarea originii irlandeze m-a dus cu gandul la catolicismul in care a crescut si pe care-l mai poarta intro forma reziduala in suflet .Stim ce importanta are ideea de vinovatie catolica strecurata in filmele lui Scorsese .
Daca vorbim de ceva sex /religie este de citit ultima carte scrisa de Onfray si tradusa la Humanitas :''Prigonirea placerilor .Edificarea unei erotici solare ''. Un pic de scepticism pentru ca Onfray acuza crestinismul de toate relele din lume , inclusiv de aparitia perversiunii sexuale. Vezi Doamne ,crestinismul a infierat atat de tare acadeaua sexuala incat a transformat-o intrun fruct oprit (dar atat de dorit ) .

9/10

Tipa aia din metrou te poate duce la concediere .
http://www.youtube.com/watch?v=A-sU8GWoD3w
Fantezii (caste ) cu metroul vad ca au si astia de la Orange .Probabil pentru ca tunelul te duce cu gandul la moarte si moartea uneori la sex ( vezi numeroasele filme cu ''vaduve vesele '' )
http://www.youtube.com/watch?v=rI_a7...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=w4e0wvJikb4

Last edited by bremen1980 : 09 Apr 2012 at 19:15.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Apr 2012, 19:24   #12
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Nu cred că titlul filmului se referă în mod specific la situaţia personajului la un moment dat ori la interacţiunea sa cu societatea.Termenul e destul de vag şi, în acelaşi timp, atotcuprinzător încît să reunească sub umbrela sa cîte puţin din tot. La fel, cred, stau lucrurile şi cu Hunger (pe care încă nu l-am văzut ). Şi cu multe alte filme la care singurul cuvînd din titlu ţinteşte mai mult către un concept decît către o stare de fapt. Eu detectez în acest 'shame' si o puternica tenta ironica...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2012, 02:55   #13
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by Windom:
Incestul poate sa fie un motiv in plus care sa-i accentueze scîrba de sine, astfel devine logică și atitudinea față de soră, „influența” pe care aceasta o are asupra lui. Gelozia lui in scena in care sora-sa si-o trage in camera cealalta vine sa intareasca lucrul asta. Eu gelozie am vazut acolo...
Incestul este motivul principal. Fassbender si Mulligan au avut un interviu pe tema asta. Este evident din punctul meu de vedere. Din comportamentul celor doi reiese usor ca au trait un moment de indecenta.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2012, 16:56   #14
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
Originally Posted by rifa:
Originally Posted by Windom:
Incestul poate sa fie un motiv in plus care sa-i accentueze scîrba de sine, astfel devine logică și atitudinea față de soră, „influența” pe care aceasta o are asupra lui. Gelozia lui in scena in care sora-sa si-o trage in camera cealalta vine sa intareasca lucrul asta. Eu gelozie am vazut acolo...
Incestul este motivul principal. Fassbender si Mulligan au avut un interviu pe tema asta. Este evident din punctul meu de vedere. Din comportamentul celor doi reiese usor ca au trait un moment de indecenta.

Uite o parte dintr-un interviu în care apare Carey Mulligan. Aici explică destul de clar că nici nu s-a pus problema insinuării unui incest între cele două personaje.
Chiar și inainte să văd interviul, am observat că s-a vehiculat pe-aici ideea unui incest și mi s-a părut deplasată. Am simțit comportamentul ei ca simplă încercare de a se apropia de el. Ce-i drept, scena din duș a fost prelungită dincolo de limita normalității sau, hai să spunem altfel, a suportabilității. Nu știu dacă asta ar fi fost reacția naturală, instinctivă, între doi frați. Pe de altă parte, puține trăsături comportamentale sunt normale când vine vorba de cei doi.
Am vazut că s-a mentionat pe-aici și scena în care ea a interpretat „New York, New York”. Mi s-a părut un moment de o sensibilitate aparte. După primele versuri, am crezut că melodia respectivă nu se potrivește în contextul dat, dar pe măsură ce ascultam interpretarea ei, i-am înțeles rostul. Prin simpla schimbare a liniei melodice, s-a reușit o transformare completă a mesajului. Este un strigăt de disperare al ei către fratele care a abandonat-o – „if I can make it there, I’ll make it anywhere” – dacă va reuși să creeze o apropiere reală față de el, cu siguranță va reuși să facă acest lucru și cu alte persoane.
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2012, 17:10   #15
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Subscriu. Nici eu nu cred ca e vorba de incest, tipa nu pare deloc marcata, asa cum presupun ca ar fi trebuit sa fie. Cat despre comportamentul lui, cred ca o doreste, asta app de scena de care vorbea Windom, si de aici rusinea. Cred ca asta i-ar justifica reactiile si atitudinea. Finalul mi-a adus aminte de Inception , titirezul fiind aici moaca lui Fass.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2012, 17:37   #16
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Probabil kinkiness-ul din mine a strigat "incest" la secventele respective si imi amintesc parca de un interviu unde si Steve spunea ca dorea sa sugereze asta. Dar...nu stiu, privirile pe care si le aruncau cam depaseau limitele "fratiei". Oricum e clar ca se simte o tensiune sexuala in aer, mai ales atunci cand Brandon se urca parca animalic pe ea si o intreaba "What do you want from me?". Daca incestul e oarecum incert, si eu sunt sigura ca el o voia intr-un mod...nefratesc si tocmai rusinea fata de dorintele sale si lupta de a-si controla impulsurile il imping sa-si revizuiasca viata si actiunile, astfel incat dependenta de sex se transforma intr-o experienta dureroasa. Dependenta de sex provoaca indiferenta, esti practic paralizat emotional, dar atunci cand vrei sa scapi de ea iti dai seama cat de mult te domina. Exista doar doua femei in film pe care Brandon nu le vedea ca pe niste obiecte ale dorintei si care nu il trateaza ca pe un "client". Neputiinta lui de a forma relatii cu ele e heartbreaking - Brandon nu stia sa faca dragoste cu tipa de culoare (imi scapa numele ), ci doar sex si avea prea multa consideratie fata de ea ca sa o coboare la un asemenea nivel. Nu realizezi cat de tare te afecteaza o dependenta si cat de mult te degradeaza pana nu incerci sa te lasi de ea; tocmai faptul ca nu si-o putea controla ii provoca rusine lui Brandon. Ce e interesant la personaje este ca desi se afla la poli complet opusi din punctul de vedere al dorintelor (el voia sa stea cat mai departe de legaturi emotionale, ea voia sa se apropie), ambii au nevoie de acelasi lucru.

Hehe finalul mi s-a parut la fel de deschis precum cel de la Inception, adica nu prea. Desi nu stim 100% daca in cele din urma Brandon o va urma pe fatuca sau nu, e evident faptul ca macar incearca sa se abtina si ca i-a scazut drastic interesul. Daca la inceputul filmului, din clipa in care fatuca pune mana pe bara, el i se alatura, ignorand inelul , la sfarsit Brandon e cel putin reluctant si nu se arunca deloc pe ea. Ce ghinion, fix cand era si ea mai hotarata sa aiba o partida de golf cu Fassy, lui i s-a taiat .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 13 Apr 2012 at 17:40.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2012, 17:50   #17
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
Si eu am avut impresia că n-a putut să ducă până la capăt actul tocmai pentru că știa că ar fi presupus și o implicare emoțională, de care nu era capabil, în mod evident. Totuși, ideea de ”I respect you too much to fuck you” e puțin cam exagerată, mai ales pentru personajul nostru.
Cât despre final, privirea țintuită asupra tipei din metrou mi-a dat impresia că dependența lui încă nu s-a sfârșit.
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2012, 18:15   #18
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Namaste:
Totuși, ideea de ”I respect you too much to fuck you” e puțin cam exagerată, mai ales pentru personajul nostru.

N-as fi prea sigur. Daca ne uitam cu putina atentie la personaj observam ca pare a fi un tip chiar de treaba si nici obsesia lui pentru sex nu reduce cu nimic chestia asta. Deschide usa unei persoane la bloc, in scena cu agatatul nu e deloc insistent, ba chiar nu pare deloc interesat sa se bage in jocurile sefului si practic cam orice face in relatie cu ceilalti arata ca e un tip mai mult decat decent. E clar ca are loc o delimitare stricta intre emotie si obsesia oarecum mecanica. Intr-adevar nu putem sti cert daca in mintea lui se regasea si o tenta de vina pentru ce se intampla cu negresa, dar eu tind sa cred ca exista. Modul in care e prezentat personajul si framantarea de dupa actul sexual esuat ma face sa cred ca in constiinta lui se intampla ceva care nu putea exclude sentimentele celorlalti. Cand nu exista probabilitatea ranirii emotionale a partenerelor nu ezita, dar exact in cazul in care se observa clar o astfel de sansa a renuntat, dar mai important e cand a facut-o... cu siguranta era deja foarte excitat, iar unei persoane precum Brandon nu cred ca-i vine usor sa renunte la o partida de sex intr-un moment ca acela. Nu cred ca a facut-o doar pentru ca-si putea complica viata la serviciu, desi e o explicatia care sta destul de bine in picioare de una singura. Brandon e un tip sfasiat emotional, framantarile lui par foarte chinuitoare in unele momente. Nu cred ca asta-i genul de tip caruia sa nu-i pese de emotiile altora. So yeah, as zice ca e vorba de "I respect you too much to fuck you".
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2012, 01:59   #19
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
^Agree. Daca scoatem dependenta din ecuatie, Brandon e un tip normal, easy going, simpatic si chiar copilaros, lucru care reiese din discutia pe care o are cu colega, cand ii spune sa ii atinga ceafa de ex .

La el problema nu e nepasarea in sine, ci faptul ca vrea sa fie nepasator si Sissy nu-l lasa . Vrea sa fie careless, rece, emotionless si da fix peste persoane care vor opusul. La secventa din apartament cu Marianne, personajul trece printr-o gramada de stari. Genul acela de intimitate cu care nu era obisnuit il sperie, pentru ca pana atunci el era doar un one night stand pentru femei. Marianne insa voia ceva mai serios si el intr-adevar o respecta prea mult ca sa o trateze ca pe celelalte, care la urma urmei, nu aveau asteptari "serioase" de la el. He wasn't ready for a relationship. A incercat, dar era prea mult dintr-o data. Pe urma, personajul simte frustrare pentru ca nu se poate implica in act asa cum si-ar dori/ar merita ea. Cum am mai spus, Brandon nu stie sa faca dragoste, ci doar sex. Apoi, he feels like a piece of shit pentru ca a ranit-o fara sa vrea. Well, intr-un fel i-a facut un bine, dar saraca fata era prea nedumerita ca sa isi dea seama ce se intampla cu el. In cele din urma, he goes like fuck it, let's move on...si se pune sa faca ce stia el mai bine.

Nu cred ca in momentul respectiv s-a gandit ca Marianne ii era colega, ci a fost pur si simplu afectat de faptul ca nu putea sa ii ofere ceea ce isi dorea de la el.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2012, 05:58   #20
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
eu nu am simtit nicio atractie intre cei 2, gelozie nici atat. si nici nu as fi vrut sa vad asa ceva. cand a iesit noaptea la alergat parea doar nervos, dezamagit de comportamentul sorei lui. Parea dezamagit si de atitudinea sefului sau care se comporta cu sora lui la fel cu toate femeile pe care le intalnea. Eu rusinea am vazut-o din faptul ca era dependent de sex si din faptul ca sora lui ii stie slabiciunea, din faptul ca ar fi vrut ca macar sora lui sa aiba o viata normala.
Originally Posted by buticut:
- Brandon nu stia sa faca dragoste cu tipa de culoare, ci doar sex
care e diferenta dintre cele 2 cuvinte: dragoste/sex?
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells