Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Jun 2009, 16:34   #21
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
http://www.imdb.com/title/tt0112757/

(Am dat un search: AIDS, boy - l-a gäsit imediat. )
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jun 2009, 16:50   #22
Gospin
Comfortably numb
 
Gospin
 
Join Date: May 2009
Location: over the rainbow
Posts: 1,289
Send a message via Yahoo to Gospin
Multzam' pitbull
Gospin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jun 2009, 16:51   #23
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
We are here to serve.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jun 2009, 17:23   #24
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Gospin:
Cred ca sunt 8 ani de cand am vazut prima data acest film. Este vorba de un copil care are sida. a un moment dat se imprieteneste cu un baiat ceva mai mare (2-3) ani care afland de boala lui incearca sa`l salveze.Astfel ei pleaca fara stirea parintilor intr`o mica calatoriepe o "pluta" daca imi aduc bine aminte.Planul da gres si sunt nevoiti sa se intoarca acasa , la cateva zile copilul moare.Filmul se termina cu o secventa in care ii ia un pantof (raposatului) si il pune pe un rau.
Caut de ceva timp acest film, help please !

Imi amintesc si eu filmul, la un moment dat copilul bolnav de SIDA l-a ajutat si el pe cel mare amenintandu-i pe unii cu o seringa, dupa ce le-a spus ca are SIDA.
Era cu Brad Renfro... Rip!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2009, 22:40   #25
sebi_2569
Novice
 
sebi_2569
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
caut numele unui film

caut un film pe care l-am vazut cu ceva timp in urma,si nu mai stiu cum ii zice;e vorba de un sot care afla ca sotia are nevoie de un transplant ptr. a supravietui,atrage si omoara o alta femeie pentru as-i salva sotia printr-un transplant de la aceea femeie;dupa care la un timp sotia se insanatoseste(dupa transplant) si sotul afla ca il inseala…. Stiti careva cum ii zice la film?
astept un raspuns pe adresa sebi_2569@yahoo.com
multumesc
sebi_2569 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jun 2009, 11:33   #26
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by norww3:
Deci filmul era cva despre un experiment ... nush daca era actiunea after WW2 copilul creste si la vreo 20 de ani incepe sa ii iasa flacari din mina si sa se inroseasca pielea pe el - ca si cum ardea sub carne si unii de la experiment incep sa il urmareasca - el disparuse cind parintii ii murisera si experimentul trebuia continuat pe el ... cam atit imi amintesc ... ce mai stiu este ca se bazeaza pe CEVA REAL ... Bafta ... poate ai noroc ...
Aaaa ... sint TREEAZ

Poate postez cam tarziu... cred ca e vorba despre Philadelphia Experiment. Da`, este ceva real.. cel putin acel experiment a avut loc in anii `42-43 parca. Americanii testau un dispozitiv pe navele de razboi, pentru a le face "invizibile" pe radar.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2009, 20:24   #27
sebi_2569
Novice
 
sebi_2569
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
va rog sa ma ajutati

caut un film pe care l-am vazut cu ceva timp in urma,si nu mai stiu cum ii zice;e vorba de un sot care afla ca sotia are nevoie de un transplant ptr. a supravietui,atrage si omoara o alta femeie pentru as-i salva sotia printr-un transplant de la aceea femeie;dupa care la un timp sotia se insanatoseste(dupa transplant) si sotul afla ca il inseala…. Stiti careva cum ii zice la film?
astept un raspuns pe adresa sebi_2569@yahoo.com
multumesc
sebi_2569 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2009, 00:31   #28
DJStefy
Novice
 
DJStefy
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 11
am si yo un film la care nu.i stiu titlul
este vorba de un tip cu bani la greu care il angajeaza pe unu' ca vada dc il inseala nevasta,tipul ala se culca cu ea ( este o faza pe un dulap cand cad toate farfuriile cand o arde pe aia) apoi ii spune sotului ca nu s.a intamplat nimic sa stea linistit,asta vede totul pe o caseta si il bate pe ala pana recunoaste ca aia nu i.a fost fidela apoi parca vrea sa.l si omoare......cam atat

ms frumos
DJStefy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2009, 00:45   #29
hoticeandu
Novice
 
hoticeandu
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 16
Originally Posted by DJStefy:
am si yo un film la care nu.i stiu titlul
este vorba de un tip cu bani la greu care il angajeaza pe unu' ca vada dc il inseala nevasta,tipul ala se culca cu ea ( este o faza pe un dulap cand cad toate farfuriile cand o arde pe aia) apoi ii spune sotului ca nu s.a intamplat nimic sa stea linistit,asta vede totul pe o caseta si il bate pe ala pana recunoaste ca aia nu i.a fost fidela apoi parca vrea sa.l si omoare......cam atat

ms frumos


A Perfect Murder ?
hoticeandu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2009, 17:00   #30
sebi_2569
Novice
 
sebi_2569
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
caut numele unui film

caut un film pe care l-am vazut cu ceva timp in urma,si nu mai stiu cum ii zice;e vorba de un sot care afla ca sotia are nevoie de un transplant ptr. a supravietui,atrage si omoara o alta femeie pentru as-i salva sotia printr-un transplant de la aceea femeie;dupa care la un timp sotia se insanatoseste(dupa transplant) si sotul afla ca il inseala…. Stiti careva cum ii zice la film?
astept un raspuns pe adresa sebi_2569@yahoo.com
sebi_2569 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2009, 13:56   #31
svb
Novice
 
svb
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1
“Chibrituri suedeze” sau ceva asemanator era numele unui film frantuzesc difuzat pe TVR 1 in urma cu 8-10 ani ; drama unui baiat hoinar de 10-13 ani ramas fara familie sau casa , actiunea se petrece pana prin anii 1950.
Am incercat sa-l caut pe internet fara succes ; poate stie cineva ceva despre film.
svb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2009, 00:47   #32
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Filmul e foarte vechi , l`am vazut in copilarie . Imi amintesc ca mai multe gagici , care se deplasau cu autobuzul , erau vanate de niste barbati . Le omoara pe toate , dar la sfarsit una dintre ele supravietuieste , omorandu`l pe ultimul tip ramas in viata . Parca il arunca intr`un put foarte adanc...sau ceva de genul ..
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2009, 08:15   #33
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by FreakDoll:
Filmul e foarte vechi , l`am vazut in copilarie . Imi amintesc ca mai multe gagici , care se deplasau cu autobuzul , erau vanate de niste barbati . Le omoara pe toate , dar la sfarsit una dintre ele supravietuieste , omorandu`l pe ultimul tip ramas in viata . Parca il arunca intr`un put foarte adanc...sau ceva de genul ..

Asa-i ca trebuia sa il arunce in put? Pariez ca regizorul era femeie. Girls Power.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2009, 19:29   #34
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by capodecina:
Originally Posted by FreakDoll:
Filmul e foarte vechi , l`am vazut in copilarie . Imi amintesc ca mai multe gagici , care se deplasau cu autobuzul , erau vanate de niste barbati . Le omoara pe toate , dar la sfarsit una dintre ele supravietuieste , omorandu`l pe ultimul tip ramas in viata . Parca il arunca intr`un put foarte adanc...sau ceva de genul ..

Asa-i ca trebuia sa il arunce in put? Pariez ca regizorul era femeie. Girls Power.


Eu i`as fi pregatit o moarte muuult mai urata , dar na
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 09:31   #35
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Well, ia scoate-ti talentele de regizor la inaintare.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2009, 16:58   #36
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by capodecina:
Well, ia scoate-ti talentele de regizor la inaintare.

Nu stiu Ar fi fost mai distractiv daca ar mai fi ramas in viata doua fete , el ar fi devenit cel vanat si ar fi fost supus la torturi multiple si consecutive
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2009, 10:16   #37
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Inuman!
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2009, 23:57   #38
urlatzyka
Novice
 
urlatzyka
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1
Unhappy :D

Stie cineva de unde pot sa fac rost de serialul The O.C. (Rebel in California) ?? sau de Veronica Mars??
urlatzyka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2009, 09:44   #39
sebi_2569
Novice
 
sebi_2569
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
caut numele unui film

caut un film pe care l-am vazut cu ceva timp in urma,si nu mai stiu cum ii zice;e vorba de un sot care afla ca sotia are nevoie de un transplant ptr. a supravietui,atrage si omoara o alta femeie pentru as-i salva sotia printr-un transplant de la aceea femeie;dupa care la un timp sotia se insanatoseste(dupa transplant) si sotul afla ca de fapt sotia il inseala…. Stiti careva cum ii zice la film?
sebi_2569 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2009, 13:47   #40
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ai pus exact aceeasi întrebare mai sus, în mesajul #31.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells