Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Jan 2015, 17:20   #581
dispari
Novice
 
dispari
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 1
catalin

Salut caut un film si nu stiu cum se numeste,
este vb de un baiat de oameni mari politisti sau ceva de genu .
dar el de fapt este un criminal si nimeni nu se gandeste ca el ar face asa ceva
el intra peste o femeie in casa si incearca sa o omoare in timp ce se zbate femeia in mainile lui ia rupe o bucata din geaca lui si nu stiu cum face femeia si suna alarma el a lasat femeia si a luato la fuga
Cand a ajuns politia la femeie .
femeia ai pune politistului bucatica din geaca criminalului ia se afla intinsa pe o targa
dar politistul foarte destept si dat seama ce a vrut femeia sai spuna prin faptul ca ia dat bucatica din geaca criminalului ca criminalul se afla printre ei
dispari is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2015, 23:00   #582
mmmooo
Novice
 
mmmooo
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 3
Buna seara !
Am vazut un film , dar nu am retinut cum se chema , si nici numele actorilor , doar povestea ...

Deci , era vorba despre un divort . Femeia hotaraste sa inchirieze un spatiu din casa unui barbat , de care ajunge sa se indragosteasca . Barbatul ala era un fel de trimit al fostului sot , ca un fel de flagrant , pentru ca ambii isi doreau copilul .. cam asa suna povestea ..

Daca il stiti va rog lasati un comentariu , multumesc anticipat .
mmmooo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2015, 11:34   #583
claudiu_vlad
Novice
 
claudiu_vlad
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 5
pitch black

pitch black

http://www.myhouseboutique.com
claudiu_vlad is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2015, 12:33   #584
firekeeper
Novice
 
firekeeper
 
Join Date: May 2015
Posts: 1
cum se numeste filmul...

Caut acul in carul cu fan...insa incerc
Filmul e japonez sau chinezesc vazut prin anii 80 la tvr.. e vorba de un baiat care pleaca de undeva de la tara intr-o metropola la sora lui sau ceva. Pt ca i se facea dor de casa ii inregistreaza pe o caseta cantecul unor pasari (posibil cocori??) si de cate ori i se facea dor asculta caseta cu ochii inchisi si isi imagina ca e acasa...
Multumesc anticipat
firekeeper is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2015, 20:24   #585
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Va rog sa-mi spuneti titlul unui film de actiune din anii 1980-1988, in care niste persoane sunt prinse intr-un fel de oras cu persoane primitive ( faceau impresia ca sunt nebuni) care nu respectau nici o lege. Pentru a scapa , sunt nevoiti sa paricipe la o cursa a mortii cu fel de fel de capcane mortale, lupte, decapitari..........Tin minte ca nu erau curse de masini! Va multumesc anticipat.
P.S. Daca nu stiti exact, va rog sa-mi spuneti niste titluri de filme cu actiuni de acest fel. Cand am vizionat filmul, era in perioada Ceausista si l-am vazut la video. O persoana mi-a spus ca filmul se numeste "Orasul nebunilor" dar nu am gasit nici un film cu un astfel de titlu.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2015, 21:50   #586
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
[Va rog sa-mi spuneti titlul unui film cu urmatoarea actiune: un tip este casatorit cu fata unui bogatas. In viata lor intra fiul negru al tipului, facut cu o negresa in studentie.Socrul accepta cu greu acest lucru, dar tipul nu se supune cerintelor socrului, Este lasat fara bani si cu cardurile taiate, fiind nevoit sa faca munci de zilier (a ranit de gunoi niste grajuri,,,). Se muta cu fiul intr-un cartier rau famat si dupa multe aventuri, afla ca fiul lui este in realitate o persoana culta si student la medicina. In final, nu accepta ofertele socrului si pleaca cu fiul lui.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2015, 21:52   #587
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Va rog sa-mi spuneti titlul unui film cu urmatoarea actiune: un tip este casatorit cu fata unui bogatas. In viata lor intra fiul negru al tipului, facut cu o negresa in studentie.Socrul accepta cu greu acest lucru, dar tipul nu se supune cerintelor socrului, Este lasat fara bani si cu cardurile taiate, fiind nevoit sa faca munci de zilier (a ranit de gunoi niste grajuri,,,). Se muta cu fiul intr-un cartier rau famat si dupa multe aventuri, afla ca fiul lui este in realitate o persoana culta si student la medicina. In final, nu accepta ofertele socrului si pleaca cu fiul lui.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2015, 12:37   #588
azazel_x25
Novice
 
azazel_x25
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 5
Salut!ma intereseaza numele unui film sau macar un actor orice sa l pot identifica..imi amintesc asta: filmul e foarte vechi sa zicem anii 90 poate mai vechi.tot atunci l am si vazut.este un film de groaza oricum cu tema biblica.este in genul "Exorcist: The Beginning 2004" adica actiunea se petrece intr un loc nisipos.iar scena pe care mi o amintesc este : cateva persoane parca si un copil sunt intr o zona nisipoasa langa un oras sau intr un oras si un monstru (asemanator cu diavolul din End Of Days – Apocalipsa (1999) cu Arnold) foarte mare iese din pamant (nisip) si parca era si o fantana acolo...sau din fantana a iesit..asta dupa ce au crezut ca au scapat de el undeva in subteran..sau a devenit monstru dupa ce a iesit la lumina zilei..
Daca poate cineva sa ma ajute v as fi recunoscator..multumesc oricum!
azazel_x25 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2015, 00:26   #589
alina_dindirica
Novice
 
alina_dindirica
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 1
Caut un film mai vechi nu reușesc sa imi aduc aminte titlul dar suna cam asa o fata cu grave probleme de memorie întâlnește un baiat care incearca sa o cucerească si pana la urma in fiecare zi ii aminteste cine e....
alina_dindirica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2015, 12:30   #590
djmanianfs
Novice
 
djmanianfs
 
Join Date: Sep 2015
Posts: 2
Salutare tuturor!
Caut si eu un film mai vechi si nu mai stiu titlul si as avea rugamintea ca cine are idee sa ma ajute.
Tin minte ca era un tip care avea o casa/vila intr-o tara la care ajungea odata pe an, in vacanta, iar in timpul anului erau servitorii in ea ca s-o intretina. Fara sa stie propietarul, ingrijitorii o inchiriau in restul perioadei cand acesta nu era acolo si la un moment dat se duce propietarul fara sa anunte si este luat prin surprindere ca la el acasa era activitate. Normal ca acesta intra "in pielea" persoajului si se da si el d'al casei si punea mana la treaba.
Sper ca am fost cat de cat explicit.
Cred ca era alb-negru filmul, o comedie buna!
djmanianfs is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2015, 17:33   #591
saiaj
Senior
 
saiaj
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 102
Originally Posted by alina_dindirica:
Caut un film mai vechi nu reușesc sa imi aduc aminte titlul dar suna cam asa o fata cu grave probleme de memorie întâlnește un baiat care incearca sa o cucerească si pana la urma in fiecare zi ii aminteste cine e....

Buna. Filmul cautat de tine se numeste "50 first dates" (sau ceva de genul) si este un film cu Adam Sandler si cu Drew Barrymore daca imi aduc bine aminte.
saiaj is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2015, 15:35   #592
Shadow_Master
Junior
 
Shadow_Master
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 40
Originally Posted by mmmooo:
Buna seara !
Am vazut un film , dar nu am retinut cum se chema , si nici numele actorilor , doar povestea ...

Deci , era vorba despre un divort . Femeia hotaraste sa inchirieze un spatiu din casa unui barbat , de care ajunge sa se indragosteasca . Barbatul ala era un fel de trimit al fostului sot , ca un fel de flagrant , pentru ca ambii isi doreau copilul .. cam asa suna povestea ..

Daca il stiti va rog lasati un comentariu , multumesc anticipat .
Enough (2002)
Shadow_Master is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Oct 2015, 12:39   #593
raalb
Novice
 
raalb
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 1
caut filmul

Caut filmul ''Un trandafir alb , pentru sora mea cea neagra ''
raalb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2015, 09:45   #594
saiaj
Senior
 
saiaj
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 102
Originally Posted by raalb:
Caut filmul ''Un trandafir alb , pentru sora mea cea neagra ''

Il cauti unde? Nu gasesti unde sa-l vezi? Iti recomand sa-l cauti pe torrenturi dar in dupa numele original (Rosas blancas para mi hermana negra), il vei gasi.
saiaj is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2015, 11:59   #595
eusebiu_aghiorghiesei
Novice
 
eusebiu_aghiorghiesei
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 3
Cine ma poate ajuta in legatura cu un film?

Salut! Am dat zilele astea peste o poza care imi aduce aminte de un film vazut cu mult timp in urma , doar ca nu reusesc sa gasesc cum se intituleaza. Ma poate ajuta cineva? Despre aceasta este vorba : http://tristetea.sunphoto.ro/replici...birea/79268541 . Multumesc!
eusebiu_aghiorghiesei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2015, 17:50   #596
saiaj
Senior
 
saiaj
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 102
Salut. Vezi ca nu merge linkul ala.
saiaj is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2015, 00:41   #597
eusebiu_aghiorghiesei
Novice
 
eusebiu_aghiorghiesei
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 3
Nu stiu ce s-a intamplat de nu a mers. Sper ca de data asta sa fie ok.

Scuze! Nu stiu ce a avut , sper ca unul din astea doua sa fie bun. http://tristetea.sunphoto.ro/replici...birea/79268541 sau . De nu va merge nici asa , deschide primul link , cel care ai spus ca nu e bun , da click pe "Click aici pentru a te intoarce la pagina utilizatorului tristetea." si mai jos de poza tipei iti apar mai multe albume , tu trebuie sa dai pe "replicile din film demonstreaza iubirea" si e vorba de a 2-a poza. Multumesc si o seara buna in continuare!
eusebiu_aghiorghiesei is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Mar 2016, 11:08   #598
iuliana_neagu
Novice
 
iuliana_neagu
 
Join Date: Mar 2016
Posts: 1
Ma ucide

As dori sa revad un film din care imi amintesc urmatoarele:
seara pe drum sinuos intorcandu-se de la o petrecere o familie are un accident. In accident sotul este rant grav si este supus unor operatii, cert este insa ca isi pierde memoria. Deoarece are franturi de amintiri dinainte de accident cu scene violente isi cauta identitatea. Ajunge intr-un depozit iar dintr-un butoi scoate un cadavru a carei fata este identica cu a lui. Chiar are replica "sunt eu".

ma puteti ajuta cu numele acestui film?
iuliana_neagu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2016, 22:58   #599
Cine-i-Phil
Novice
 
Cine-i-Phil
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 9
Originally Posted by cionica:
Va rog sa-mi spuneti titlul unui film cu urmatoarea actiune: un tip este casatorit cu fata unui bogatas. In viata lor intra fiul negru al tipului, facut cu o negresa in studentie.Socrul accepta cu greu acest lucru, dar tipul nu se supune cerintelor socrului, Este lasat fara bani si cu cardurile taiate, fiind nevoit sa faca munci de zilier (a ranit de gunoi niste grajuri,,,). Se muta cu fiul intr-un cartier rau famat si dupa multe aventuri, afla ca fiul lui este in realitate o persoana culta si student la medicina. In final, nu accepta ofertele socrului si pleaca cu fiul lui.

M-ar interesa şi pe mine filmul.
Cine-i-Phil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2016, 23:05   #600
Cine-i-Phil
Novice
 
Cine-i-Phil
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 9
Originally Posted by firekeeper:
Caut acul in carul cu fan...insa incerc
Filmul e japonez sau chinezesc vazut prin anii 80 la tvr.. e vorba de un baiat care pleaca de undeva de la tara intr-o metropola la sora lui sau ceva. Pt ca i se facea dor de casa ii inregistreaza pe o caseta cantecul unor pasari (posibil cocori??) si de cate ori i se facea dor asculta caseta cu ochii inchisi si isi imagina ca e acasa...
Multumesc anticipat


Dacă e filmul pe care l-am căutat şi eu şi dacă l-ai văzut la TVR înainte de '89, numit "Se intorc cocorii" ar putea fi ăsta.

Filmul tratează prietenia dintre un băieţel şi un cocor precum şi consecinţele dezrădăcinării şi ale inadaptării la un nou mediu de viaţă.
În film este vorba despre un copil crescut de bunici la ţară undeva în China. Acest copil, la varsta de 7 sau 8 ani, este preluat de mama lui pentru a trăi cu ea la oraş. Urmează suferinţa copilului aflat departe de bunicii lui, singurele persoane omniprezente până atunci în viaţa lui, un adevărat centru al universului său.
Cocorul cu creastă roşie cu care era prieten băieţelul este dus la Zoo atunci cand acesta din urmă se mută la oraş căci altfel nu ar fi plecat nici în ruptul capului de la bunici. Când vine să vadă ce mai face, începe să ii vorbească dar cocorul nu dă semne că l-ar mai cunoaşte, neapropiindu-se la chemarea sa, fiind probabil supărat că îl părăsise acolo, până atunci fiind prieteni de nedespărţit. Oamenii din jur încep să râdă, părându-li-se doar un băieţel naiv şi prostuţ, adâncindu-se astfel şi mai mult golul dintre mediul urban şi copil.
Bunicii îi trimit o cutie plină doar cu miez de seminţe!
Copilul nu se poate acomoda cu noul mediu, mai constrictiv, de viaţă şi cu noile persoane din viaţa sa.
Într-un final, copilul e adus iar la ţară şi, întorcându-se la bunici, eliberează şi cocorul.
Filmul (produs în CHINA) se numeşte Fei lai de xian he (1982) fiind numit în engleză The Crane Flying Back
Linkul de pe IMDB este
http://www.imdb.com/title/tt0184464/
http://www.dianying.com/en/title/fld19822
Cine-i-Phil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells