Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Jun 2014, 04:59   #181
florinnec
Novice
 
florinnec
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 1
stie cineva?

Am vazut prin 1978 un film cred a lui Stanley Kramer," Ultimul tarm" si nu il mai gasesc nicaieri.Stie cineva unde l-as putea gasi sau daca stiti filmul sub alt titlu va rog ajutati-ma.Multumesc
florinnec is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2014, 09:26   #182
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Originally Posted by florinnec:
Am vazut prin 1978 un film cred a lui Stanley Kramer," Ultimul tarm" si nu il mai gasesc nicaieri.Stie cineva unde l-as putea gasi sau daca stiti filmul sub alt titlu va rog ajutati-ma.Multumesc

Ultimul tarm 1959 il gasesti pe amazon sau cauta mai bine pe internet.
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2014, 14:34   #183
miclea_laurentiu
Novice
 
miclea_laurentiu
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 1
Nu dau de el nicicum

Salut am vazut acum 3-4 ani un film care mi-a placut dar nu mai stiu cum se numeste.Actiunea se petrecea intr-o universitate parca si erau cativa studenti care isi inscenau moartea lor si tot felul de prostii si le postau pe siteul universitatii iar un criminal vede toate inscenarile pe site-ul respectiv si ii omoara pe fiecare in acelasi fel..daca ma puteti ajuta careva ramam dator.Multumesc!
miclea_laurentiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jun 2014, 20:06   #184
claudiu_creman
Novice
 
claudiu_creman
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 1
Originally Posted by macal3:
daca ma puteti ajuta sa gasesc numele unui film pe care l-am vazut de mult cu cativa tineri care naufragiaza pe o insula.treptat se infecteaza cu nu stiu ce venin de la o nu stiu ce creatura marina si se transforma.stiu ca unu care este mai putin infectat reuseste sa o salveze si pe tipa.




Cabin fever.case zero
claudiu_creman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2014, 11:45   #185
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Va rog sa-mi spuneti titlul unui film de actiune din anii 1980-1988, in care niste persoane sunt prinse intr-un fel de oras cu persoane primitive ( faceau impresia ca sunt nebuni) care nu respectau nici o lege. Pentru a scapa , sunt nevoiti sa paricipe la o cursa a mortii cu fel de fel de capcane mortale, lupte, decapitari..........Tin minte ca nu erau curse de masini! Va multumesc anticipat.
P.S. Daca nu stiti exact, va rog sa-mi spuneti niste titluri de filme cu actiuni de acest fel. Cand am vizionat filmul, era in perioada Ceausista si l-am vazut la video. O persoana mi-a spus ca filmul se numeste "Orasul nebunilor" dar nu am gasit nici un film cu un astfel de titlu.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2014, 11:46   #186
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Va rog sa-mi spuneti titlul unui film de actiune din anii 1980-1988, in care niste persoane sunt prinse intr-un fel de oras cu persoane primitive ( faceau impresia ca sunt nebuni) care nu respectau nici o lege. Pentru a scapa , sunt nevoiti sa paricipe la o cursa a mortii cu fel de fel de capcane mortale, lupte, decapitari..........Tin minte ca nu erau curse de masini! Va multumesc anticipat.
P.S. Daca nu stiti exact, va rog sa-mi spuneti niste titluri de filme cu actiuni de acest fel. Cand am vizionat filmul, era in perioada Ceausista si l-am vazut la video. O persoana mi-a spus ca filmul se numeste "Orasul nebunilor" dar nu am gasit nici un film cu un astfel de titlu.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2014, 19:16   #187
stefanascu
Novice
 
stefanascu
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 1
buna, am vazut cateva faze dintr-un film caruia nu i-am retinut numele, in filmul cu pricina este vorba de o banda de trafic de organe care activeaza pe undeva prin america de sud, un grup de turisti americani sunt condusi de catre o calauza care este ruda cu tipul care preleveaza organe. cam atat imi aduc aminte din acel film,cine ma poate ajuta sa-l gasesc ?m
ultumesc anticipat!

Last edited by stefanascu : 13 Jun 2014 at 19:19.
stefanascu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2014, 10:22   #188
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Originally Posted by stefanascu:
buna, am vazut cateva faze dintr-un film caruia nu i-am retinut numele, in filmul cu pricina este vorba de o banda de trafic de organe care activeaza pe undeva prin america de sud, un grup de turisti americani sunt condusi de catre o calauza care este ruda cu tipul care preleveaza organe. cam atat imi aduc aminte din acel film,cine ma poate ajuta sa-l gasesc ?m
ultumesc anticipat!
Turistas 2006
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2014, 21:15   #189
dark_shadow
Novice
 
dark_shadow
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 1
Cum se numeste filmul?

Re all!!! Am o mare rugaminte la voi, tinand cont ca am vazut acest topic deschis si ca sunteti amabili in a ajuta lumea sa gaseasca anumite filme a caror nume nu le stiu. Acum 5 ani cu aproximatie am vazut un film horror cu zombie. Eu stiam ca se numeste Insula mortilor dar nu l-am gasit sub aceasta denumire NICAIERI. In film era vorba despre un grup de tineri care trebuia sa ajunga pe o insula pentru o mare petrecere, dar care din nu mai stiu ce motive, pierd vaporul care trebuia sa ii duca. Au apelat la mai multi capitani de vase care sa ii duca si nimeni nu a vrut. Intr-un final unul accepta pentru o suma frumusica de bani sa ii duca si plus ca el facea contrabanda cu arme si vroia sa le ascunda acolo. Cand au ajuns acolo nu mai era nimeni la acea petrecere, toti fiind omorati de zombie. Si usor usor zombie incepe sa ii omoare pe rand dupa cum era de asteptat. Daca ma puteti ajuta in gasirea acestui film v-as fi recunoscator. Multumesc anticipat.
dark_shadow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2014, 21:14   #190
Jamaiknul
Novice
 
Jamaiknul
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 1
Film de groaza vechi , cum se numeste? !!!

Am vazut un film in copilarie . sa zic 2001-2002 , pe caseta video si as dori sa-l revad. Film de groaza , din ce i-mi amintesc era despre cativa tineri care merg in vacanta ( cred ) intr- o casa parasita pe care o reamenajaza ei si acolo sunt macelariti de o fetita , moarta si posedata de mama ei care a fost vrajitoare arsa pe rug . Filmul incepe , sper sa nu gresesc cu momentul in care satenii o iau pe vrajitoare din curtea ei , in timp ce intindea rufe pe sarma si este omorata . Pe tinerii veniti in vacanta in acea casa , fetita ii poseda obligandu i sa si faca rau unu altuia .O scena mai aparte , vrajitoare fiind arsa pe rug nu mai avea puteri asupra oamenilor , exceptie facand fetita ei ... pe care reuseste sa o faca sa se sinucida ( sare de la etaj prin geam ) ... Va rog , daca i-si aminteste cineva cum se numeste . Multumesc

Last edited by Jamaiknul : 16 Jun 2014 at 21:21.
Jamaiknul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2014, 20:44   #191
1997orton
Novice
 
1997orton
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 1
film

Va rog frumos sa ma ajutati sa gasesc un film pe care l-am vazut acum vreo 2-3 ani la un prieten...era vorba despre un om care ameninta ca a pus 3 bombe (parca) in 3 orase diferite din SUA,iar pana la urma unul dintre agenti i-au amenintat familia si l-a facut pe acel om sa spuna codurile pentru detonarea bombelor.Doar atata imi amintesc...aa si detectivul principal era un actor de culoare daca imi aduc bine aminte.
Multumesc anticipat!
1997orton is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2014, 06:19   #192
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Unthinkable (2010)
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2014, 17:31   #193
isofache_florentina
Novice
 
isofache_florentina
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 1
Caut un film

Am vazut candva un film cu un carnavalla Venezia, cu o tipa care avea masca pe fata si se ducea si se culca cu mai multi barbati, noaptea,pe intuneric. Toata noaptea se ducea dela o casa la alta, si facea sex, o tot astepta unu cu o barca si o plimba de la o casa la alta. u mai stiu cum se cheama....imi poate spune cineva?
isofache_florentina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2014, 22:40   #194
manciu_cristian
Novice
 
manciu_cristian
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 2
caut si eu un film....una vion fantoma apare pe aeroporturi...cineva reuseste sa il omoare pe pilot...tot fantoma dar avionul trebuie sa aiba pilot...asa ca devine el pilot...
manciu_cristian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2014, 22:44   #195
manciu_cristian
Novice
 
manciu_cristian
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 2
caut un film cu viermi uriasi....e o fabrica intr-un desert cu ziduri inalte...la sfirsit il ademenesc printr-un tub si il omoara...nu e tremors
manciu_cristian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2014, 12:49   #196
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
In Dune sunt viermi uriasi, cat despre fabrica?! nu stiu ce sa zic - poate era un palat sau altceva.
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2014, 22:11   #197
alecsandra099
Novice
 
alecsandra099
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 2
Smile

Caut si eu un film.. Era vorba de o familie cu viata dubla sau asa ceva. Adica ei de fapt nu erau o familie , doar se prefaceau . Aveau masini tari si bani multi si se tot mutau dintr-un oras in altul. aveau doi copii un baiat si o fata .. Stiu doar ca de fapt ei ascundeau ceva ..Va rog ajutati-ma
alecsandra099 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2014, 22:56   #198
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
The Family?
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2014, 16:34   #199
alecsandra099
Novice
 
alecsandra099
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 2
Originally Posted by White1:




Nuuu.. l-am vazut acum 3-4 ani .. Familia ascundea ceva mai grav nu ca in filmul asta cu droguri. E si ceva de o crima
alecsandra099 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2014, 16:57   #200
AsterX
Novice
 
AsterX
 
Join Date: May 2013
Posts: 10
stie cineva?

caut demult un film frantuzesc de prin anii '75...era vb de un copil care suferea de o maladie si in contact cu aerul sau mediul exterior ar fi putut muri. era tinut intr-o camera izolata la un spital. tatal si mama lui nu-mi amintesc din ce motiv erau pe cale de a se desparti.cand il vizitau acestia introduceau mainile in niste manusi de cauciuc ca sa-l poata imbratisa.baietelul avea vreo 5 anisori.la un moment dat cu ajutorul unei sarme sau andrele reuseste sa atinga butonul care deschidea paravanul de la locul prin care i se introducea mancarea de catre surorile medicale si evadeaza din spital. iese afara in oras unde inecepuse sa ninga. copilul se joaca fericit in timp ce fulgii de zapada cad.in final acesta moare deoarece avea ceva probleme cu imunitatea.mi-amintesc doar ca parintii sai s-au reintalnit atunci tatal tinandu-l mort in brate.pe o banca in parc. mi se pare ca murise in bratele sau.mai mi-amintesc ca in final s-a folosit melodia lui Joe Dassin L'ete indian care a fost lansata in '75 sau Et si tu n'exitai pas. una din astea sigur.se auzea melodia fulgii cadeau si tatal isi tinea copilul mort in brate alaturi de mama copilului.e sfasietor acest film!
daca stie cineva cum se numeste?va multumesc anticipat!

Last edited by AsterX : 13 Jul 2014 at 17:00.
AsterX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells