Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Jan 2013, 20:34   #3081
zeno.marin
Senior
 
zeno.marin
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 139
Originally Posted by bremen1980:
Se plingea un coleg in urma cu cateva saptamani ca mai are doar 200 de minute din 3000 .Bine tipul e si profund rau si e o placere sa-l auzi la telefon :Ce faci pisi ?? Ne vedem si noi ???'
Bogdane ,ce mai face ma-ta ??? s.a.


Cate genii au trudit zeci de ani pentru ca noi s-o ardem aiurea la telefon ??

N-as putea da un numar, cu atat mai mult cu cat intrebarea e retorica dar... garantez ca au luat bani frumosi pentru ca noi sa-i cheltuim pe ai nostri.
zeno.marin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2013, 15:32   #3082
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
faza cu terasele !
cum naiba sa impui tu teraselor din centru vechi sa se inchida la orele 22? la orele alea iese lumea la terasa, se lasa caldura si e optim pentru o bere.

daca se aproba de consiliul general al capitalei, adio multe terase din centru vechi
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2013, 18:36   #3083
Flavio
Senior
 
Flavio
 
Join Date: May 2010
Posts: 104
interese, interese, interese, spagi+taxe protectie+ spagi..... curve, betivi. ah ce mi-ar place ca la ora 22 sa nu vezi picior de piti pe tocuri si cu ochelari de soare cand afara e bezna defiland pe piatra cubica ca pe podium.... sunt destule locuri (terase) unde sa poti iesi vara. centrul vechi e un "bum" cum era odata nu demult regia,dumarsu,maxu,etc. centrul vechi nu e un loc unde iti poti bea linistit vinu, pt ca imediat apare langa tine un asa zis cersetor cu povestea lui " nenea, imi dai si mie 1 leu?" si dupa ce ii dai scoate purcoiu de bani si isi aseaza elegant hartia de 1 leu cap la cap cu celelalte , pesemne ca are bani mai multi ca tine. centrul vechi nu este organizat, este doar o invalmasala de scaune si mese + zeci de oameni in cautare de loc, iar daca esti norocos sa gasesti unu vei sta inghesuit ca intr-o cutie. si sunt multe de zis despre centrul vechi ... eu spun doar atat, daca vrei, gasesti terase vara altele decat in centrul vechi

Last edited by Flavio : 14 Jan 2013 at 18:43.
Flavio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2013, 02:04   #3084
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
Originally Posted by iiii:
faza cu terasele !
cum naiba sa impui tu teraselor din centru vechi sa se inchida la orele 22? la orele alea iese lumea la terasa, se lasa caldura si e optim pentru o bere.

daca se aproba de consiliul general al capitalei, adio multe terase din centru vechi

Mai devreme am citit si eu stirea.Eu am lucrat in centru vechi, toata vara si culmea..la o terasa.Nu pot sa spun decat ca intre orele 22:00-23:00 era full !! iar noi eram dati peste cap de atata treaba.Nu stiu cat de mari sunt interesele...ideea este ca s-au strans multe reclamatii de la locatarii din zona + sunt si cateva procese (prefer sa ma abtin). A fost mafie cu spatiile, toate locatiile batandu-se pe un metru de trotuar ca deh...mai intra o masa de 2 persoane lejer.
Eu ma gandesc cu groaza la serile de asta vara cand eram la munca pentru ca..era multa treaba. veneau cupluri care nah....vroiau ceva mai retras, veneau oameni de la munca, in grup mare..etc etc. E nasoala treaba oricum, cam exagerata legea. Si oricum...terasele sa zicem ca se goleau pe la 2-3, ca lumea se ducea in cluburile din zona dar tot mai erau oameni care cautau terase...credeti`ma.
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2013, 20:45   #3085
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Eu am o nelamurire cu locatarii din centrul vechi. Daca stau bine sa ma gandesc, cred ca mai toti "locatarii" pe care i-am vazut eu in centru ar cam trebui inchisi dupa ora 22. Tot ca sa protejam centrul vechi, nu de alta.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2013, 09:25   #3086
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
aniela... in centru vechi exista ffff putine blocuri, defapt 2
unu e langa argentin si unu e vis a vis, unde e club a!
restul sunt case cue taj, jos e local, si sus stau ilegal diverse persoane cu tenul mai inchis, care trimit plozii vara sa vanda flori pe la terase.

exemplu concret : lipscani 82 A . ( cunosti unde aniela ca acolo am baut bere impreuna ) , sus., locuiesc cam 3 familii de tigani. sa nu imi zica mie careva ca aia au acte acolo.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jan 2013, 12:23   #3087
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Asta era si ideea mea. Cum adica s-au plans de zgomot locatarii din centrul vechi? Care locatari?

Daaaa, stiu blocul de la Argentin. Am vazut o data anunt de inchiriere acolo. Pe atunci imparteam apartamentul cu o prietena si ne gandeam ce tare ar fi sa locuesti langa club a si argentin! bine, argentinul cum era o data de-ti luau aia mesele de sub bere la inchidere. acum nu mai e asa amuzant.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jan 2013, 12:34   #3088
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
aniela, blocul ala e cu bulina! + ca in cladirea cu argentinu, sus si in spate e un imens focar de infectie
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2013, 16:45   #3089
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Cinemagia, ca mi-a furat rantul pro-Lewis si ramane saracul neaparat
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2013, 10:34   #3090
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
De prin decembrie ma omoara astia de la RDS&RCS . Au schimbat posturile alea de m-au obosit .Au scos pachetul Discovery -am inteles , au bagat o mie de Digi Oradea , Digi Galati , s.a.m.d. -am inteles , au scos HBO , HBO Comedy , Cinemax - n-am mai inteles . N-am avut deloc probleme cu ei pana acum doua luni . De atunci apar programe zilnic , dispar ,reapar , se metamorfozeaza. Nu mai pomenesc nimic de cutia lor digitala care-mi ingheata uneori anumite programe.Culmea e ca un anumit program pntru adulti care este ingrila lor merge inainte fara probleme. S-au gandit probabil sa nu-i lase pe bietii oameni la greu tocmai acum in mijlocul iernii cand femeile sunt mai infofolite pe afara.
Am trecut pe la ei acum doua saptamani dar in cele doua camarute in care-si desfasoara activitatea cred ca erau 100 de oameni care asteptau sa plateasca , sa reclame , sa renegocieze .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2013, 18:17   #3091
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Anul asta a fost un meci inegal intre inchinatorii la SF .Valerica si cei care-l urasc. Au castigat uraciosii .Mai iau dupa ce am vazut pe strada unde atmosfera amoroasa era firava . Or fi fost de vina ploaia & vantul .Nu stiu dar parca lipseau ranjetete libidinoase de pe obrajii mascululilor , masculi ce credeau ( in mod naiv ) ca vor avea parte de ...ceva . Daca tot au ''investit ''oamenii in ultimele ragalii ramase in florarii la preturi inghesuite .
Cate unul se straduia sa protejeze un buchetel pipernicit de vantul rece . Alta le facea pe colege sa se urzice dupa ce le arata o pungulita plina de minuni . Lipseau si pustanii care in semn de dragoste le trageau pe colege de codite sau le smulgeau ghiozdanele .
Nici pe la posturile de radio nu am auzit de concursuri de gen : ''te trimitem cu pupaza ta la Venetia daca ne spui cat de tare o iubesti ''.
Haterii au fost anul asta mai puternici , mult prea puternici .
Asteptam revenirea in luna martie.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2013, 14:03   #3092
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Unde s-a gasit sa cada si meteoritul ala .Armate de scenaristi il asteptau sa cada in California,hai sa zicem in Arizona sau in New Mexico .Ar fi avut Holywoodul paine de mancat pe 10 ani .Ce de tricouri s-ar fi vandut , ce de bauturi racoritoare ar fi fost botezate "Meteor Shower".Cu toate astea el s-a gasit sa cada taman in ....Rusia. Daca ar mai fi fost inca razboiul rece ai fi crezut ca sovieticii au facut niste manevre necurate sa-l atraga la ei .Acum insa pe cine sa dai vina ,pe Cel de Sus care a lipsit America de o asemenea pleasca ? Mai lipsea sa cada in China si era semn clar ca America a luat-o la vale .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2013, 18:21   #3093
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ma scot din minti reporterii astia care-i intervieveaza pe cei mai cretini oameni din lume atunci cand se petrece o tragedie : vecinii .A avut femeia aia probleme si s-a aruncat de pe Intercontinental si hopa si-a si dat cu parerea maria sa administratorul de bloc . Mai lipseau babele care se uita pe gaura cheii , sparg seminte pe banca din fata blocului si sunt nostalgice dupa vremurile cand erau ciupite de santieristii duhnind a secarica .Auzi la ele -''era ciudata si eram sigur ca asta o sa se intample '' Daca ar fi vazut-o cu un barbat sigur era curva , s.a.m.d.

http://www.click.ro/news/bucuresti/d...560444037.html
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Feb 2013, 16:35   #3094
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma enerveaza rau de tot persoanele care sustin ca tin ba cu steaua , dinamo ori rapid, prin simplul fapt , ca atunci cand erau mici, tatal tinea cu o echipa , si eu ca sa ii fac in ciuda tineam cu adversarul.
mor cand aud placa asta.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Feb 2013, 18:30   #3095
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Inseamna ca nu ai auzit-o p-aia " Tin cu cine e pe primu` loc". De parca sunt oameni asa importanti ca locul 2 le provoaca greata.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2013, 22:02   #3096
Geary
Junior
 
Geary
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 26
Epidemia de clipuri cu Harlem Shake.
Geary is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Mar 2013, 23:27   #3097
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
In sfarsit am gasit Thread-ul asta....

Ce ma enerveaza:
1.Indivizii care se cred atotstiutori.
2.Indivizii care dau comentarii doar sa enerveze pe altii (reusesc din ce in ce mai mult ).
3.Indivizii care considera ca doar filmele de acum 3 ere geologice sunt bune.
4.Indivizii care abuzeaza de dreptul lor la libera exprimare(ma enerveza si MikkaelWolfganger cate odata ).
5.Criticii oficiali de pe cineamagia, pentru ca nu ma enerveza cat ar trebui sa ma enervez un critic in mod obisnuit.
6.Indivizii care considera CGI-ul unealta diavolului si prin urmare marchaeaza cu o steluta cam orice film care a avut tupeul sa foloseasca astfel de mijloace.
7.Indivizii care sar in apararea unui film, protejandu-l de eventualele comentarii rautacioase pana la extrem.
8.Fixistii...pe astia nu-i suport in general .
9.Tipii care adauga comentarii inutile(mai bag si eu unul din cand in cand ).
10.O serie de useri:Cosminnustiucat,Monicarusunustiucare,Craynic k(asta e in clubul de hipsterismo-haterism al lui Cosmin),Cosmin_kedii, Sanda45...si inca cativa pe care momentan nu mi-i amintesc.
11.Ma enerveaza MikkaelWolfganger pentru ca se enerveaza degeaba.
12.Copierea unui comentariu si postarea lui in dreptul unui numar foarte mare de filme diferite.Asta e ca si cand ti-ai suge pixu' singur.

Gata....Deja ma simt mai bine!

Last edited by MikkaelWolfganger : 04 Mar 2013 at 14:40.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2013, 11:17   #3098
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma seaca de multa vreme gheroii care zic Shaktior cand, numele echipei e Shakhtar.
presa de rahat de la noi i-a zis asa si, tot poporu pronunta aiurea.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2013, 11:47   #3099
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Dacă și Mircea Lucescu îi zice cu ior la final cred că supărarea ta e în van.

Shakhtar în schimb cred că e doar denumirea pe engleză a clubului. E ca și cum te-ai enerva că gheroii spun București și nu Bucharest.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2013, 11:51   #3100
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ideea e ca numele e pronuntat aiurea. oricum ai zice.
numele vine de la Stakhanovets conform wikipedia.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells