Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Jun 2011, 19:49   #1301
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
nu a fost o remarca rautacioasa. mi se pare normal sa ne corectam
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 19:52   #1302
Melysa.Morgan
Novice
 
Melysa.Morgan
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
Originally Posted by klaudya_e:
nu a fost o remarca rautacioasa. mi se pare normal sa ne corectam
da, claudia, am inteles, de multe ori incerc sa-mi actualizez definitiile dupa terminarea studiilor si, cateodata le mai confunda omul... nu uita, ti-am multumit in cel mai sincer mod posibil

Last edited by Melysa.Morgan : 26 Jun 2011 at 20:40.
Melysa.Morgan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 19:55   #1303
Melysa.Morgan
Novice
 
Melysa.Morgan
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
bineinteles, danone, este o `comunitate` si, tocmai de aceea am sarit ca `arsa`, pentru ca, eu una, cred ca ar trebui sa ne intelegem catusi de putin bine, tu nu crezi la fel? ia hai da-mi putina dreptate, sa te vad, ai curajul sa negi ca nu ti-ar placea putin mai multa armonie, macar asa, cateodata? mesajul meu a fost altul decat cel care a fost inteles sau s-a vrut sa se inteleaga altfel, nu stiu ce sa mai cred , eu nu am mai intalnit chiar astfel de rautati atat de aproape, totusi, sunteti comunitatea in care ma aflu, mai nou si, am dreptate....

Last edited by Melysa.Morgan : 26 Jun 2011 at 19:59.
Melysa.Morgan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:00   #1304
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Armonie, nu, nu asa. Daca e sa se intample bine, daca e sa nu, bine. Da-o dracu' de armonie! Vorbim de un forum, ceva pe net in care niste persoane scriu folosind alt nume decat cel real. La mine in buletinul nu e trecut danonino, cum nici la tine nu e trecut melisa. Vrei armonie? Cauta pe hi5.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:09   #1305
Melysa.Morgan
Novice
 
Melysa.Morgan
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
...tocmai, ca eu gandesc mai departe, pai cum va fi cand Cinemagistii se vor intalni inevitabil si total neasteptat in afara, pe oriunde in tara asta? gandeste-te, probabil unii va trebui sa socializeze ori ca vanzator-client, ori ca si colegi de serviciu, altii chiar se vor imprieteni si, iarasi, inevitabil, isi vor dezvalui pe parcurs micile picanterii din viata lor, ei, atunci, sunt sigur ca nu va fi tocmai agreabil cand, de exemplu userul "iiii" va fi prieten sau coleg de munca cu userul "omuldindulap"......crede-ma, sigur vor exista si astfel de intamplari, chiar daca nu vom afla noi vreodata, eu te asigur! si apropo, chiar ma numesc Melysa, nu stiu ce au avut in cap scumpii mei parinti, dar eu m-am obisnuit si chiar m-am falit uneori cu numele meu, fiecare duce in spinare ce-i e dat, nu?

Last edited by Melysa.Morgan : 26 Jun 2011 at 23:09.
Melysa.Morgan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:22   #1306
BarbatFeroce
Novice
 
BarbatFeroce
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 7
Originally Posted by Melysa.Morgan:
...tocmai, ca eu gandesc mai departe, pai cum va fi cand Cinemagistii se vor intalni inevitabil si total neasteptat in afara, pe oriunde in tara asta? gandeste-te, probabil unii va trebui sa socializeze ori ca vanzator-client, ori ca si colegi de serviciu, altii chiar se vor imprieteni si, iarasi, inevitabil, isi vor dezvalui pe parcurs micile picanterii din viata lor, ei, atunci, sunt sigur ca nu va fi tocmai agreabil cand, de exemplu userul "iiii" va fi prieten sau coleg de munca cu userul "omuldindulap"......crede-ma, sigur vor exista si astfel de intamplari, chiar daca nu vom afla noi vreodata, eu te asigur! si apropo, ma cheama Melysa, nu stiu ce au avut in cap scumpii mei parintii, dar eu m-am obisnuit si chiar m-am falit uneori cu numele meu, fiecare duce in spinare ce-i e dat, nu?

eu sunt singur si vreu o iubita facem forum meeting? poate gasesc o femela pentru mine.mie imi plac femelele de pe forumul cinemagia unele sunt bune de pwla
BarbatFeroce is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:29   #1307
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by Melysa.Morgan:
...tocmai, ca eu gandesc mai departe, pai cum va fi cand Cinemagistii se vor intalni inevitabil si total neasteptat in afara, pe oriunde in tara asta? gandeste-te, probabil unii va trebui sa socializeze ori ca vanzator-client, ori ca si colegi de serviciu, altii chiar se vor imprieteni si, iarasi, inevitabil, isi vor dezvalui pe parcurs micile picanterii din viata lor, ei, atunci, sunt sigur ca nu va fi tocmai agreabil cand, de exemplu userul "iiii" va fi prieten sau coleg de munca cu userul "omuldindulap"......crede-ma, sigur vor exista si astfel de intamplari, chiar daca nu vom afla noi vreodata, eu te asigur! si apropo, ma cheama Melysa, nu stiu ce au avut in cap scumpii mei parintii, dar eu m-am obisnuit si chiar m-am falit uneori cu numele meu, fiecare duce in spinare ce-i e dat, nu?

Melysa, nu te cunosc si nu ma iau de tine, pe bune, dar mi se pare ca toate discursurile moralizatoare pe care le tii, nu stiu cum sa-ti zic, nu-si au locul aici si sint o teribila pierdere de energie. Mie imi place sa vad cit mai des partea comica a lucrurilor, sper s-o faci si tu vazind micul clip care urmeaza

http://www.youtube.com/watch?v=Tgz5-...eature=related
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:29   #1308
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
@Melysa.Morgan, sa stii ca acest forum nu a fost intotdeauna asa cum este in prezent. Era o vreme, demult apusa, cand orice discutie avea farmecul de a starni curiozitatea celor ce dadeau tarcoale acestui cuib informativ al culturii cinematografice si nu numai. Era o vreme cand conta chiar si prima aplicare a unui user pentru ca nu oricine se putea adapta printre forumistii existenti atunci. Se purtau si atunci conflicte dar erau provocate de perceptia diferita a filmelor si nu din motive personale, dar pana si alea aveau un anumit farmec. Pe parcurs forumul si-a pierdut din valoare din cauza lipsei de interes a vechilor forumisti dar mai ales a lui StefanDo si Gloria, cei care ar trebui sa rezolve aceasta problema.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:33   #1309
Melysa.Morgan
Novice
 
Melysa.Morgan
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
inca o dovada in carne virtuala: pocinogul de mai sus ( "BarbatFeroce" )

Last edited by Melysa.Morgan : 26 Jun 2011 at 21:15.
Melysa.Morgan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:37   #1310
Melysa.Morgan
Novice
 
Melysa.Morgan
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
Multumesc, ana, puteai sa-mi urezi si "vizionare placuta" , e tare clip-ul, dar, eu spun, totusi ca am putina dreptate, avand in vedere si ce a scris ăsta: "BarbatFeroce" mai inainte, daca citesti
Melysa.Morgan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:39   #1311
Melysa.Morgan
Novice
 
Melysa.Morgan
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
Ai cea mai mare dreptate, SoX, numai ce observasem si eu de curand acest lucru deoarece m-am uitat putin si peste cele mai vechi postari, hmmm...alte vremuri...
Melysa.Morgan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:49   #1312
BarbatFeroce
Novice
 
BarbatFeroce
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 7
Originally Posted by Melysa.Morgan:
Ai cea mai mare dreptate, SoX, numai ce observasem si eu de curand acest lucru deoarece m-am uitat putin si peste cele mai vechi postari, hmmm...alte vremuri...

vreu id messenger poza si numar de telefon de la tine scumpo.
BarbatFeroce is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 21:25   #1313
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
Originally Posted by SoX:
@Melysa.Morgan, sa stii ca acest forum nu a fost intotdeauna asa cum este in prezent. Era o vreme, demult apusa, cand orice discutie avea farmecul de a starni curiozitatea celor ce dadeau tarcoale acestui cuib informativ al culturii cinematografice si nu numai. Era o vreme cand conta chiar si prima aplicare a unui user pentru ca nu oricine se putea adapta printre forumistii existenti atunci. Se purtau si atunci conflicte dar erau provocate de perceptia diferita a filmelor si nu din motive personale, dar pana si alea aveau un anumit farmec. Pe parcurs forumul si-a pierdut din valoare din cauza lipsei de interes a vechilor forumisti dar mai ales a lui StefanDo si Gloria, cei care ar trebui sa rezolve aceasta problema.

So, so true. Mi-e dor de forum, mi-e dor de lipsa de trolli, mi-e dor....
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 21:36   #1314
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by arnoldroland:
Gloria, imi pare rau, dar acest user nu ezita nicio ocazie pentru a ma provoca, eu unul nu cred ca l-am jignit cu ceva, asa cum a facut acesta de fiecare data, o zi buna!

On-topic: ...deoarece azi sunt extrem de extenuat pentru ca am adormit abia la ora 3 dimineata (cred ca am avut insomnia pe care de mult o lasasem in urma)....
vezi ca am facut print screen la mesajul trimis de tine pe privat , si i-am aratat gloriei. asa ca nu mai minti cu nerusinare.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 22:29   #1315
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by Melysa.Morgan:
Multumesc, ana, puteai sa-mi urezi si "vizionare placuta" , e tare clip-ul, dar, eu spun, totusi ca am putina dreptate, avand in vedere si ce a scris ăsta: "BarbatFeroce" mai inainte, daca citesti

Melysa, imi pare bine ca nu te-ai suparat sa-ti pun si ce-a spus tanti de l-a enervat pe JN

http://www.youtube.com/watch?v=NzcyXXqQ7RU

Dreptate iti dau; apar tot felul de personaje, se simt si ei bine citeva postari, nici moderatorii nu pot fi activi 24 din 24. Copiii care apar cu fel de fel de hirjoane copilaresti, ma gindesc ca daca se nimereste ca pe linga ceea ce scriu ei si urmaresc cu altii ca ei, sa le cada ochii si pe macar 5% din ce e scris valoros pe forum, tot e un cistig. Daca am trai numai printre oameni asemeni noua in deplina armonie cred ca ne-am plictisi ingrozitor. Oricum, cind smulgi o buruiana alte 3 isi fac aparitia dupa un timp, nu-i mai eficient sa le acceptam printre noi, unele chiar au flori frumoase, daca le lasi sa creasca suficient timp Oh, I'm good at this kind of talk too
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 22:54   #1316
arnoldroland
Guru
 
arnoldroland
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 329
Originally Posted by iiii:
Originally Posted by arnoldroland:
Gloria, imi pare rau, dar acest user nu ezita nicio ocazie pentru a ma provoca, eu unul nu cred ca l-am jignit cu ceva, asa cum a facut acesta de fiecare data, o zi buna!

On-topic: ...deoarece azi sunt extrem de extenuat pentru ca am adormit abia la ora 3 dimineata (cred ca am avut insomnia pe care de mult o lasasem in urma)....
vezi ca am facut print screen la mesajul trimis de tine pe privat , si i-am aratat gloriei. asa ca nu mai minti cu nerusinare.
Cum am spus, iti plangi de mila saracacios la moderatori, ca sa-ti mai scoti camasa, esti previzibil, chiar am facut un pariu ca vei face print screen, nici nu stii cat s-a ras pe aici prin Oltenia de tine cand ti s-a vazut `pretiosul` mesaj de mai sus , bravo, esti `tare`, omule, tine-o tot asa!
Ca sa fiu on-topic (sa nu mi se reproseze ca-s pe langa), sunt nefericit ca nu exista noutati in ceea ce priveste comportamentul `omului` in ziua de azi...hmm

Last edited by arnoldroland : 26 Jun 2011 at 22:57.
arnoldroland is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 23:04   #1317
Melysa.Morgan
Novice
 
Melysa.Morgan
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
Eh, lasa, Ana, ca acum, probabil si de mine se zice ca as fi o vreo mica venetica pentru ca, dupa cate cred ca ai citit mi s-a reprosat oarecum incercarea de a calma spiritele pe aici, inca din primul mesaj si, astfel nu am fost tratata ca atare de la inceput....sper totusi sa ma acomodez cu timpul, de obicei, si eu tratez mai totul cu umor pentru a reusi ce-mi propun. Noapte buna!

Last edited by Melysa.Morgan : 26 Jun 2011 at 23:10.
Melysa.Morgan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 12:53   #1318
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
arnoldroland banat, iiii si danonino "in urmarire".
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 17:40   #1319
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Am şters toate mesaje care au urmat pentru că erau off-topic. Există un alt loc unde se fac plângeri moderatorilor, în niciun caz aici.
Vă rog să continuaţi pe subiect!
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 17:42   #1320
Melysa.Morgan
Novice
 
Melysa.Morgan
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
ok, sunt nefericita deoarece cred ca, din cauza cuiva nu o sa mai fiu pe aici, dar sper inca in Dreptate
Melysa.Morgan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells