Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Jun 2011, 11:07   #2941
zeno.marin
Senior
 
zeno.marin
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 139
Originally Posted by Liviu-:
Pe viitor asta ar fi un loc mai potrivit. In mod normal ar fi doar pentru forum, dar pana la urma si asta de reprosuri e tot doar pentru forum.

Ma indoiesc ca exista vreo sansa de izbanda in problema asta. Nu sunt sigur de asta, dar cred ca se poate vedea si ip-ul celor care aleg sa fie anonimi. Daca ar fi cazul asta ei pot fi banati oricum. Iar faptul ca cineva are cont nu e obligatoriu sa-l opreasca daca isi poate schimba ip-ul. Cred ca cel mai practic ramane tot semnalarea mesajelor si stergerea lor, mai ales ca mesajele de care vorbesti tu nu sunt intr-un numar foarte mare. In fine, eu doar bat campii acum. Probabil o sa-ti raspunda cineva care stie despre ce vorbeste.


Salut Liviu,

Ai partial dreptate ma tem. Iata si motivele:
- Ce spui tu functioneaza pentru adrese de IP fixe, cei mai multi folosind IP-uri dinamice.
- In plus de asta un utilizator priceput va gasi o metoda de a pacali sistemul fiind astfel mult mai greu sa stai sa-i vanezi astfel decat sa previi accesul cu totul. E nevoie de un efort tehnologic si logistic total disproportionat cu eficienta depistarii lor, iar designul sistemului informati Cinemagia mai mult ca sigur nu e facut sa sustina asta
Oricum nu se pune problema stergerii celor existente. E suficient sa pui un "dop" de acum incolo...

Pe urma dragi moderatori, parteneri sau angajati Cinemagia: "asumarea raspunderii" pentru textele/comentariile scrise pe un forum nu e apa de ploaie ca in politica romaneasca, ci este o chestine de etica si de onoare, oricat de pompos ar suna!

Sunt curios daca veti da curs acestei sugestii sau macar ma veti onora cu un raspuns.
Va multumesc inca odata! :-)

Last edited by zeno.marin : 22 Jun 2011 at 15:17.
zeno.marin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 12:05   #2942
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Originally Posted by Gebeleizis:
Observ ca pe Cinemagia se mai practica cenzura. Am comentat ieri la articolul " Natalie Portman a nascut un baiat" si azi am observat ca mesajul in cauza a fost sters. Astept si eu un punct de vedere din partea moderatorilor referitor la intrebarea mea.
Articolul il gasiti aici: http://www.cinemagia.ro/stiri/natali...n-baiat-18362/
Nu se gaseste nimeni din adminii Cinemagia sa imi ofere un raspuns ?

Last edited by Gebeleizis : 22 Jun 2011 at 16:06.
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 09:39   #2943
HarryCineastul3
Novice
 
HarryCineastul3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1
da si eu am probleme cu pozele! am pus o gramada de postere la Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 si nu mi s-au acceptat niciunele, apoi dupa vreo saptamana au aparut posterele insa nu cele puse de mine! asta e bataie de joc!
HarryCineastul3 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 13:37   #2944
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Rabdare

Originally Posted by HarryCineastul3:
da si eu am probleme cu pozele! am pus o gramada de postere la Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 si nu mi s-au acceptat niciunele, apoi dupa vreo saptamana au aparut posterele insa nu cele puse de mine! asta e bataie de joc!
Ai rabdare. Pozele sunt procesate destul de greu. La mine a durat vre-o 3 saptamani pana mi-o acceptat cateva poze.
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2011, 16:15   #2945
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Originally Posted by copila_satanista:
IchiroHideaki cam face spam, mai ales ca mazgaleste cam intens "listen-rock"-ul
insist
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2011, 16:31   #2946
c0nt
Guru
 
c0nt
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 426
sinopsis aiurea

La filmul Arrietty, pe care voi ati ales sa-l numiti "The Borrowers", apare sinopsisul filmului The Borrowers din 1997.
c0nt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 13:02   #2947
c0nt
Guru
 
c0nt
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 426
Inca una: la filmul Koizora apar poze din serialul Koizora. Or fi semanand asiaticii intre ei dar sunt sigur 100% ca tipa din poze nu e Yui Aragaki.
c0nt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 13:57   #2948
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
@c0nt, aici se reproseaza doar moderatorilor care se ocupa numai de forum. Pentru problemele legate de baza de data exista topicul: Probleme legate de sectiunea wiki
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 14:02   #2949
c0nt
Guru
 
c0nt
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 426
Multumesc, sunt nou pe site, n-am observat.
c0nt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:26   #2950
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Hold on! The desperate alpah-male is back, this time his name is Barbat.Feroce
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:33   #2951
Anna-Maria
Veteran
 
Anna-Maria
 
Join Date: Feb 2010
Location: Targu Jiu
Posts: 298
Send a message via Yahoo to Anna-Maria
Despre ala vroiam sa zic si eu... Asta e atat de prost incat da cu bata in balta din primul post:-j
__________________
Loverless nights they seem so long
I know that I'll hold you someday
But till you come back where you belong
It's just another lonely Sunday.
Anna-Maria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 20:48   #2952
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
E un forumist mai vechi probabil bannat care se plictiseste, si nu mi-as mira daca ar fi o ea.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jun 2011, 22:17   #2953
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Nu e cam aiurea sa banuim ca e cineva anume? Chiar daca e cineva vechi, cineva care se plictiseste si vine cu asemenea porcarii, nu e corect ca celor vechi sa le acordam prezumtia de nevinovatie?
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 00:29   #2954
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Nu banuiesc pe cineva anume. Cercul e mult mai larg decati crezi. Sunt mai multi forumisti vechi, banati si...plictisiti. Si nici nu am aratat cu degetul, ba dimpotriva, imi pare rau pentru faptul ca cineva care a tratat candva acest forum cu seriozitate il ia acum in deradere.

Anaemona, cateodata sentimentele ti se pun pe ochi si te impiedica sa vezi lucrurile asa cum sunt.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 09:19   #2955
c0nt
Guru
 
c0nt
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 426
Am semnalat doua greseli intr-adevar fara importanta. Dar sunt greseli, totusi.
De ce reactionati in felul asta? Eu cu ce v-am jignit pe voi?
c0nt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 09:20   #2956
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Nu era vorba de tine.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 09:45   #2957
c0nt
Guru
 
c0nt
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 426
A spus Anna-Maria mai sus ca cineva ar fi dat cu bata-n balta de la prima postare.
Intamplator, pe topicul asta am si eu prima postare, asta m-a indus in eroare.
Pai atunci, ce sa zic...balacariti-l in continuare pe individ. Eu nu sunt clona nimanui, parol.
c0nt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 13:48   #2958
Anna-Maria
Veteran
 
Anna-Maria
 
Join Date: Feb 2010
Location: Targu Jiu
Posts: 298
Send a message via Yahoo to Anna-Maria
Originally Posted by c0nt:
A spus Anna-Maria mai sus ca cineva ar fi dat cu bata-n balta de la prima postare.
Intamplator, pe topicul asta am si eu prima postare, asta m-a indus in eroare.
Pai atunci, ce sa zic...balacariti-l in continuare pe individ. Eu nu sunt clona nimanui, parol.

Iarta-ma, c0nt, chiar nu era vorba de tine. Nu am nimic cu cei care semnaleaza greseli care duc la imbunatatirea site-ului si a forumului... Eu ma refeream la acel Barbat.feroce, care chiar din primul post a trebuit sa isi dea arama pe fata.
__________________
Loverless nights they seem so long
I know that I'll hold you someday
But till you come back where you belong
It's just another lonely Sunday.
Anna-Maria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 14:20   #2959
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by Gebeleizis:
Observ ca pe Cinemagia se mai practica cenzura. Am comentat ieri la articolul " Natalie Portman a nascut un baiat" si azi am observat ca mesajul in cauza a fost sters. Astept si eu un punct de vedere din partea moderatorilor referitor la intrebarea mea.
Articolul il gasiti aici: http://www.cinemagia.ro/stiri/natali...n-baiat-18362/
reda mesajul, te rog, ca sa lamurim de ce a fost sters/
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2011, 21:47   #2960
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 357
Vreau sa va intreb ceva in legatura cu contributiile pt dvd, adaugarea de poze si scriu aici pe aceasta sectiune deoarece pe sectiunea "puncte pt dvd" nu se da niciun raspuns. Asadar intrebarea mea este urmatoarea si sper ca unul dintre moderatori sa imi raspunda daca se poate: in ultimul timp am adaugat niste poze si dupa 2-3 zile dispar de la "imagini in curs de aprobare". Am zis ca cine stie de ce s-au sters ele de acolo si le-am pus din nou. Dupa cateva zile iarasi au disparut. De ce se intampla acest lucru pentru ca pana acum pozele ramaneau acolo destul timp...... Multumesc pt intelegere.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:17.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells