Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Jun 2011, 19:10   #1321
Melysa.Morgan
Novice
 
Melysa.Morgan
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
Originally Posted by BarbatFeroce:
Originally Posted by Melysa.Morgan:
...tocmai, ca eu gandesc mai departe, pai cum va fi cand Cinemagistii se vor intalni inevitabil si total neasteptat in afara, pe oriunde in tara asta? gandeste-te, probabil unii va trebui sa socializeze ori ca vanzator-client, ori ca si colegi de serviciu, altii chiar se vor imprieteni si, iarasi, inevitabil, isi vor dezvalui pe parcurs micile picanterii din viata lor, ei, atunci, sunt sigur ca nu va fi tocmai agreabil cand, de exemplu userul "iiii" va fi prieten sau coleg de munca cu userul "omuldindulap"......crede-ma, sigur vor exista si astfel de intamplari, chiar daca nu vom afla noi vreodata, eu te asigur! si apropo, ma cheama Melysa, nu stiu ce au avut in cap scumpii mei parintii, dar eu m-am obisnuit si chiar m-am falit uneori cu numele meu, fiecare duce in spinare ce-i e dat, nu?

eu sunt singur si vreu o iubita facem forum meeting? poate gasesc o femela pentru mine.mie imi plac femelele de pe forumul cinemagia unele sunt bune de pwla
tocmai ai insultat-o pe Christa Campbell, you, fucking retard...
sunt nefericita ca s-a intamplat ce s-a scris mai sus...
Melysa.Morgan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 20:39   #1322
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by Gloria:
arnoldroland banat, iiii si danonino "in urmarire".

Stai pe aproape!

Care e poanta cu faza asta? Cu ce ocazie?
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 20:44   #1323
Melysa.Morgan
Novice
 
Melysa.Morgan
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
Foarte ciudat mi s-a parut si mie, danonino, nu stiu ce se urmareste prin chestia aia ...
Melysa.Morgan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2011, 22:27   #1324
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
@ J...ăăă... Melysa, gata cu off-ul. Daca menirea ta e de a salva ceva din ce a mai ramas din acest forum, iti recomand un prim-pas...fii on topic.

On: inceput de saptamana cu stangul.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 09:16   #1325
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
am luat ieri alta amenda pentru centura cred ca politistii astia au ceva cu mine, trebe sa fie dati afara
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 09:21   #1326
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
Alta cred ca esti bogat sau ai rude importante prin orasaul tau )
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 10:03   #1327
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by Sorin87:
am luat ieri alta amenda pentru centura cred ca politistii astia au ceva cu mine, trebe sa fie dati afara
Sunt nesimtiti da-i incolo. Prietena ta ce parere a avut despre asta?
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 10:28   #1328
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
cel mai dureros sentiment pe care un om poate sa il simta, e cel de singuratate... mai ales cand ai investit o gramada de timp in niste oameni care aveau nevoie de ajutor, de un sfat, de un umar, iar apoi, cand s-au vindecat, te-au uitat. te simti neputincios, te simti sfasiat. si trece timpul iar tu nu fac nimic... ci doar te gandesti oare cu ce ai gresit? concluzia? sunt nefericita pentru ca i am all alone in this fucking empty world.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 10:34   #1329
Anna-Maria
Veteran
 
Anna-Maria
 
Join Date: Feb 2010
Location: Targu Jiu
Posts: 298
Send a message via Yahoo to Anna-Maria
Originally Posted by dragonfly_drk:
cel mai dureros sentiment pe care un om poate sa il simta, e cel de singuratate... mai ales cand ai investit o gramada de timp in niste oameni care aveau nevoie de ajutor, de un sfat, de un umar, iar apoi, cand s-au vindecat, te-au uitat. te simti neputincios, te simti sfasiat. si trece timpul iar tu nu fac nimic... ci doar te gandesti oare cu ce ai gresit? concluzia? sunt nefericita pentru ca i am all alone in this fucking empty world.

Imi pare rau pentru tine... Poate ar trebui sa nu mai investesti atatea sentimente in nimeni... Sa vezi mai intai cine merita si apoi... Si eu eram asa, dar acum sunt mai rezervata. Take care of you and your soul...
__________________
Loverless nights they seem so long
I know that I'll hold you someday
But till you come back where you belong
It's just another lonely Sunday.
Anna-Maria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 10:35   #1330
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by dragonfly_drk:
cel mai dureros sentiment pe care un om poate sa il simta, e cel de singuratate... mai ales cand ai investit o gramada de timp in niste oameni care aveau nevoie de ajutor, de un sfat, de un umar, iar apoi, cand s-au vindecat, te-au uitat. te simti neputincios, te simti sfasiat. si trece timpul iar tu nu fac nimic... ci doar te gandesti oare cu ce ai gresit? concluzia? sunt nefericita pentru ca i am all alone in this fucking empty world.
keep walking. macar ai avut ocazia sa vezi fetile oamenilor.. si ocazia sa vezi ce fel si ce caractere au. sper sa fi invatat ceva din aceste experiente neplacute. fata sus.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 10:37   #1331
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
@Anna...I can't. cand vad ca cineva sufera nu pot sa stau deoparte... mai ales daca pot sa fac ceva pentru persoana respectiva. in fine, thanks for understanding me. Life goes on. Unfortunately.

@iiii... Thanks, mister. o sa incerc.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 12:11   #1332
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
Cemetery? Common, dragon, n-o fi dracul asa negru! ..Decat daca vrei tu sa-l vezi asa
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 12:20   #1333
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
and you are on the dark side of the moon... deci, diferenta nu e chiar asa de mare. Oricum, la mine, acolo... e liniste si pace. Sunt inconjurata de oameni care nu ma deranjeaza. Si e asa de mistooo... Pe bune. That is the only place in the world that calms me down...

si nu, nu vreau sa vad nimic... doar ca m-a facut mama realista si asta doare de cele mai multe ori. ca vad ce nu ar trebui sau poate nu as vrea sa vad.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 12:26   #1334
Melysa.Morgan
Novice
 
Melysa.Morgan
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
dragonfly, eu si, cred ca mai multi membri ai forumului suntem alaturi de tine, chiar daca doar virtual (deocamdata), nu stim ce ne rezerva viitorul, asa ca, iti spun, nu te da batuta, capul sus!!
Melysa.Morgan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 12:29   #1335
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940


ce amuzanti sunteti voi. pe bune, ma coplesiti...
anyway... am refulat destul pe aici si m-am distrat copios.
have a nice day
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 12:29   #1336
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
Daca vezi si constati ce nu trebuie, atunci obisnuieste-te cu asta, n-o sa se schimbe iar tu vei pierde timpul cu nefericiri. Which is baaad.
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 12:55   #1337
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Originally Posted by dragonfly_drk:
mai ales cand ai investit o gramada de timp in niste oameni care aveau nevoie de ajutor, de un sfat, de un umar, iar apoi, cand s-au vindecat, te-au uitat
E sanatos sa nu ajuti oameni cu sentimentul ca ti se cuvine ceva in schimb, parerea mea . Eu spre exemplu am gasit satisfactia atunci cand ajutorul meu a contat si asta mi-a fost de ajuns. Intr-adevar ideea ca nu toti apreciaza ce faci poate fi putin trista, dar nu cred ca e un motiv solid sa te darami.
Cu singuratatea.. e bine sa inveti ca teama de singuratate sa nu te faca sa faci alegeri care nu te definesc si sa deschizi ochii pentru ca pun pariu ca sunt totusi oameni care iti pot fi alaturi indiferent de tipul de relatie la care te gandesti.
Cred ca trebuie sa mai cresti un pic si totul o sa fie bine . Ti-am mai spus eu... toti avem si momente proaste, trebuie sa-ti insusesti o mica arta in a le lasa sa treaca si da-le dracu ca sa supravietuiesti. Valabil si pentru mine fir-ar, ca-mi vine sa ma dau cu capul de pereti la ce zi am azi.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 13:08   #1338
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by copila_satanista:
Originally Posted by dragonfly_drk:
mai ales cand ai investit o gramada de timp in niste oameni care aveau nevoie de ajutor, de un sfat, de un umar, iar apoi, cand s-au vindecat, te-au uitat
E sanatos sa nu ajuti oameni cu sentimentul ca ti se cuvine ceva in schimb, parerea mea . Eu spre exemplu am gasit satisfactia atunci cand ajutorul meu a contat si asta mi-a fost de ajuns. Intr-adevar ideea ca nu toti apreciaza ce faci poate fi putin trista, dar nu cred ca e un motiv solid sa te darami.
Cu singuratatea.. e bine sa inveti ca teama de singuratate sa nu te faca sa faci alegeri care nu te definesc si sa deschizi ochii pentru ca pun pariu ca sunt totusi oameni care iti pot fi alaturi indiferent de tipul de relatie la care te gandesti.
Cred ca trebuie sa mai cresti un pic si totul o sa fie bine . Ti-am mai spus eu... toti avem si momente proaste, trebuie sa-ti insusesti o mica arta in a le lasa sa treaca si da-le dracu ca sa supravietuiesti. Valabil si pentru mine fir-ar, ca-mi vine sa ma dau cu capul de pereti la ce zi am azi.
copila trebuie sa recunosc ca bine ai zis. 10 puncte
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 14:33   #1339
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by dragonfly_drk:
cel mai dureros sentiment pe care un om poate sa il simta, e cel de singuratate... mai ales cand ai investit o gramada de timp in niste oameni care aveau nevoie de ajutor, de un sfat, de un umar, iar apoi, cand s-au vindecat, te-au uitat. te simti neputincios, te simti sfasiat. si trece timpul iar tu nu fac nimic... ci doar te gandesti oare cu ce ai gresit? concluzia? sunt nefericita pentru ca i am all alone in this fucking empty world.

Again?
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 17:27   #1340
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
da cand am mai fost?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells