Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Sep 2008, 00:43   #1781
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ni:
http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?t=6221
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2008, 16:21   #1782
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by EgOisM:
@imm
chiar mi-a placut :lol:
bravo!mi-ar place sa te vad intr-un film cu teenagers pusi pe fapte mari!mi-a placut replica aluia:ie nebuna de sex,o ciorba nu stie sa faca! :lol: :lol:
te puneau aia sa te urci pe pat si canapele sau era din proprie initiativa??

salutare,
ma bucur ca v/a placut sau nu conteaza daca mai putin.
ai dreptate aici ca nu prea le am cu gatitul.
iar faza cu urcatul in pat si pe canapele a fost din initiativa caci eram prea scunda si ala paluga inalta si apoi cum era sa ma confrunt pe la buricul lui?
caci putea sa bage o imana in parsi matura cu mine pe acolo.caci confruntarea au cam luat/o de/adevaratelea,adica nu s/a facut ca face scandal si deci nu prea vroiam sa se joace in capul meu.
in legatura cu cursurile de actorie.
pai eu vroiam sa fac faultatea si nu am intrat ,am incercat de doua ori odata la stat si o alta data la particular,si deci nu prea eram nixci pregatita caci m/am dus doar cu o poiezie ,molog si nu era suficient etc.
cursuri de teatru nu am facut ca am facut de televiziune,si ma gandeam ca nu sunt suficiente pentru a fi actrita.dar acum vreau,dar gratis.sau cand voi avea mai multi bani.sau daca imi recomandati ceva ,ar fi ok.eu vroiam sa si fara studii si vreau sa fiu actrita.dar mai demult eram mai inflacarata.acum as vrea ,dar sa mi se deschida o usa o oportunitate mai mare,si avand in vedere ca a fost cea mai dificiala perioada din viata mea mi/a fost greu sa ma ocup si de pasiunoi cand ,am intrat un pic si pe social ca la o astfel de facultate suint,iar apoi am avut probleme cu sanatatea,acum analizele spun ca numai am si deci m/am facut bine.ce bine daca pe bune mi/am recapatat sanatatea caci numai puteam face mai nimic.oricum eu ma simt mai bine si sper sa imi revin si cu banii si sa imi fie bine din toate punctele de vedere.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 08:29   #1783
mafalda
Guru
 
mafalda
 
Join Date: Jul 2007
Location: Intr-o lume imaginara
Posts: 803
Textul lui IMM mi-a amintit de un monolog scris de Tudor Musatescu, tot despre una care voia sa se sacrifice pe altarul artei si sa se "reproduca" la Radio. Daca ar fi fost contemporani, puteai sa juri ca atunci cand a scris, Tudor Musatescu a cunoscut-o pe IMM.
__________________
"Nihil Sine Deo"
mafalda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 09:31   #1784
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Eu merg si mai departe.
Cum am spus si în prefata cärtii "Vreau sä fiu actritä", I.M.M. vibreazä pe aceeasi lungime de undä cu Urmuz, Beckett, Ionescu, pe alocuri chiar si Joyce. (De pildä, în zona Arborelui Vietii.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 09:36   #1785
mafalda
Guru
 
mafalda
 
Join Date: Jul 2007
Location: Intr-o lume imaginara
Posts: 803
Doamne! Oare mai sunt multe fatuci ca IMM care vor sa se faca actrite?
:shock:
__________________
"Nihil Sine Deo"
mafalda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 09:44   #1786
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Care vor sä se facä actrite, da.
Ca I.M.M., nici una.
Da' de ce întrebi?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 09:44   #1787
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by mafalda:
Doamne! Oare mai sunt multe fatuci ca IMM care vor sa se faca actrite?
:shock:

Sunt mai multe ca daciile :lol:
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 09:51   #1788
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Chiar si ca greciile.
(Desi, decât romele... nu stiu...)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 10:04   #1789
mafalda
Guru
 
mafalda
 
Join Date: Jul 2007
Location: Intr-o lume imaginara
Posts: 803
Originally Posted by Pitbull:
Care vor sä se facä actrite, da.
Ca I.M.M., nici una.
Da' de ce întrebi?

Pai, ma intreb cu groaza! Ce-o fi in mintisoarele lor? Au o imagine atat de falsa despre profesia asta. Si eu am cunoscut vre-o doua, pe una chiar am trimis-o doamnei Geta Angheluta si a meditat-o pentru admitere la Actorie. Geta s-a chinuit cu ea ingrozitor pana i-a facut un repertoriu care sa se caleze pe personalitatea ei. A si intrat! Dar Geta mi-a spus sa nu-mi fac iluzii ca nu va face niciodata profesia asta pentru ca nu va rezista psihic. Si a avut dreptate!
De atunci m-am lecuit sa-i mai trimit Getei Angheluta candidate la actorie.
__________________
"Nihil Sine Deo"
mafalda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 10:10   #1790
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
O-ho-ho, si cât de adevärat! Am gravitat si eu prin jurul Getei, si le tin minte - dar ea avea discernämânt, o cotä fireascä de exigentä, în a accepta eleve. Marile showuri erau la Adriana Popovici si la Gabriel Oseciuc, unde se adunau cele mai incredibile faune (si flore - apropo de drägälasul eufemism "plante"...)!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 10:17   #1791
mafalda
Guru
 
mafalda
 
Join Date: Jul 2007
Location: Intr-o lume imaginara
Posts: 803
Stiu ca show-uri mari cu candidate la actorie se faceau la Mihaela Juvara, ca si ea mai medita pentru admiteri. A meditat-o pe Marela Juganaru si ce mare actrita a ajuns? Ca de unde nu-i nici Dumnezeu nu cere!

Un bun pedagog de teatru a fost si regretatul Petrica Gheorghiu. Au iesit multi actori remarcabili din mainile lui!
__________________
"Nihil Sine Deo"
mafalda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 10:37   #1792
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Imagineazä-ti, Micheta mai pregäteste si acum - si mai prost decât pe vremuri, cä stii cum e: viata merge înainte, numai noi däm înapoi. (Eu am avut treabä cu "metoda" ei cam acum cinspe ani, când avea clasä la ecologisti - si era deja de mult dusä prin päpusoi). Un prieten al lui Collins a început acu' doi ani pregätirea cu ea, si când a väzut ce se-ntâmpla acolo, a fugit îngrozit. S-a pregätit cu Brätilä, care pare sä fie bun, dar încä lipsit de experientä. In sfârsit, anul ästa a nimerit unde trebuie (pelsoanä însemnatä!) si a intrat.
Marela fusese un caz ciudat... Däduse de vreo zece ori, pânä sä intre... In facultate, le lua mau' la toti; eu terminasem deja, dar am väzut-o în anul III ("Richard al III-lea" si "Bolnavul închipuit"), si mi-au cäzut ochii-n gurä, imediat mi-am trecut-o pe liste, pentru distributii. Dar... a absolvit, si de-atunci n-am mai auzit nimic de ea.
Petricä, Dumnezeu sä-l ierte, fusese foarte bun în tinerete - dar, de prin '78 asa, o cam luase razna si el. Metoda se învechea, trivialitätile se acutizau, si tot mai multi îi picau din eliminatorii. Iar spre sfârsitul anilor '90, deja devenise un "must not".
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 10:43   #1793
mafalda
Guru
 
mafalda
 
Join Date: Jul 2007
Location: Intr-o lume imaginara
Posts: 803
Cu Petrica Gheorghiu s-a pregatit si Daniela Nane si a pus-o sa invete monologul lui Blansche Dubois din "Un tramvai numit dorinta" a lui T. Williams. Sa-ti spuna Daniela Nane cat a chinuit-o Petrica Gheorghiu. Nu stiu cat de bine i-a prins!
__________________
"Nihil Sine Deo"
mafalda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 10:52   #1794
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da, mi-a povestit - i-am luat Danielei un interviu în '93, în calitate de fostä Miss România ajunsä actritä. Din vorbä-n vorbä, s-a arätat foarte interesatä de rolul principal din "Neînvinsä-i..." - si cum ea era pe val, si aräta si superb, am zis cä gata, l-am luat pe Dumnezeu de picior! Dar, ce sä vezi? La probe, nu m-a convins - si când mi-a spus c-o distribuiserä în nu stiu ce "Romeo si Julieta" si nu mai putea veni, am räsuflat usurat si-am luat-o pe Dana Mägdici. Si bine am fäcut.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 10:57   #1795
mafalda
Guru
 
mafalda
 
Join Date: Jul 2007
Location: Intr-o lume imaginara
Posts: 803
Dana Magdici e o fata talentata dar nu am mai auzit nimic de ea. Ce mai joaca (in afara de rolul pe care l-a avut in telenovela aia "Secretul...")
__________________
"Nihil Sine Deo"
mafalda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 11:03   #1796
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu mai stiu nici eu. Ultima oarä am väzut-o demult, la înmormântarea lui Mache, odihneascä-se în pace.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2008, 11:13   #1797
mafalda
Guru
 
mafalda
 
Join Date: Jul 2007
Location: Intr-o lume imaginara
Posts: 803
La inmormantarea lui Dinu Manolache am fost si eu dar nu am vazut-o, am vorbit tot timpul cu Daniela Nane. Pai da ca Mache a fost asistent la clasa lor!
__________________
"Nihil Sine Deo"
mafalda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2008, 08:05   #1798
blublu
Novice
 
blublu
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 16
Actrita

Ce prost crescuti is unii, daca o persoana feminina vrea sa joaca in film deja o asimileaza cu rolulri in filme xxx.E iti respect visul si vointa,dar nu te cunosc ca sa pot zice ce talent ai.
blublu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2008, 12:54   #1799
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Frumos räspuns!
(Fä-ti timp si citeste tot topicul, pe-ndelete si cu cea mai mare atentie; your life will never be the same.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2008, 13:45   #1800
Olive
Novice
 
Olive
 
Join Date: Sep 2008
Location: bucuresti
Posts: 20
daca ea vrea sa se faca actrita si are de model pe Meryline Monroe ce aveti voi impotriva?
__________________
Romania, tara tuturor posibilitatilor!
Olive is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells