Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Apr 2010, 15:21   #161
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Mă iertaţi de off-topic, pentru că nu urmăresc serialul, dar vreau să precizez că îmi plac foarte mult posturile lui shadowofnight, ca cel anterior.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2010, 16:11   #162
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Acum mi se descarca episodul 9 deci inca nu l-am vazut. S-a vorbit pe aici despre relatia lui Parvati cu Amanda dupa Reunire: parerea mea este ca Parvati ,sezonul asta a spart recordul la flirt. Nu stiu daca cu Russel a mers dar cert e ca langa el a ajuns pana aici. Foarte tare faza cand Russel i-a dat ei idolul imunitatii desigur fiin o miscare strategica si pentru el.

Cat despre cea mai proasta mutare in Survivor pentru mine unul nimic nu poate intrece actul lui Eric din Micronesia cand i-a dat colierul imunitatii lui Natalie. A dat un milion de dolari pe increderea unei........... Imi pastrez cuvintele. Dei erau ultimii 4 iar lutima imunitate avea mari sanse sa o castige daca concura cu Cirie, Parvati si Amanda iar voturile din partea jurilului erau clar in favoarea lui dupa ce Ozzy, Jason, Alexis si nu mai stiu cine fusesera eliminati de alianta fetelor.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2010, 17:12   #163
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Nu cred ca Erik ar fi putut castiga ultima Imunitate. Poate ar fi ajuns printre ultimii 3, dar ma indoiesc si de asta. Ulltima proba din sezonul ala a fost de concentrare si rezistenta, nu? Amanda s-a descurcat bine la probe de genul, a castigat o proba asemanatoare in China si a rezistat destul de mult si la cea cu galeata, din episodul in care a fost votat Ozzy. Erik a iesit primul in acea proba si cel mai probabil ar fi trebuit sa concureze impotriva Amandei si a lui Parvati, nu vad cum ar fi putut castiga.

Sa vii cu impresii dupa ce vezi episodul.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2010, 00:31   #164
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mie cea mai proasta miscare mi se pare cea facuta de James care a plecat cu doi idoli in traista.
dar si JT frate... ma gandesc ca e posibil insa sa nu fi vazut sezonul 19 cu Russell. Poate ca a fost aceeasi faza ca si cu Amanda la tribal councilul din micronesia (ca nu apucase sa vada rezultatul precedentului (nu-mi dau seama cum) si de-asta a repetat aceleasi greseli.

oricum incredibil. Parvarti e tare si ma bucur ca incepe sa invarta si ea diverse.
mare minune daca saptamana viitoare nu pleaca vreun erou....
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2010, 12:35   #165
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
L-a mentionat cineva pe Lex la capitolul greseli capitale in Survivor? Omul asta i-a votat atat pe Rich, Colby si Ethan (slabindu-si considerabil tribul) precum si pe Jerri! Aceasta din urma fiind o greseala sinonima cu eliminarea lui, creând astfel drum pentru Rob si Amber.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2010, 13:39   #166
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Mie nu mi se pare ca Lex ar merita sa fie intr-un top 5. De fapt, singura miscare proasta pe care a facut-o el, in opinia mea, a fost sa o voteze pe Jerri in locul lui Amber. Si eu i-as fi votat pe Rich si Ethan, doar au castigat o data.
Nu pot sa inteleg cum, in H v V, din 4 castigatori, 3 au rezistat pana la 'the merge'.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2010, 07:45   #167
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Quote:
Nu pot sa inteleg cum, in H v V, din 4 castigatori, 3 au rezistat pana la 'the merge'.

Intr-adevar ca jucator te gandesti ca respectivii jucatori au castigat o data deci nu mai li se pot acorda o a doua sansa. Insa in fiecare sezon incepe un joc nou si ar trebui sa nu se tina cont de cine a castigat si cine nu. Si revin la ideea ca s-ar face un sezon numai cu castigatorii. Ar fii foarte tare pentru ca atunci nu ar mai avea pe cine sa elimine.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2010, 12:35   #168
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by shadowofnight:
Mie nu mi se pare ca Lex ar merita sa fie intr-un top 5. De fapt, singura miscare proasta pe care a facut-o el, in opinia mea, a fost sa o voteze pe Jerri in locul lui Amber. Si eu i-as fi votat pe Rich si Ethan, doar au castigat o data.
Nu pot sa inteleg cum, in H v V, din 4 castigatori, 3 au rezistat pana la 'the merge'.

ce tare ar fi un final 3 cu cei trei care au mai castigat o data!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2010, 14:06   #169
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Aseara am vazut episodul 9 si pot spune ca ideea lui J.T. sustinuta de membrii tribului a foat intr-adevar cea mai slaba miscare din istoria Survivor. Cum poti sa oferi pe tava unui jucator ca Russel un idol al imunitatii care te poate duce pana in finala. Mai rau este ca si ceilalti membrii ai tribului au gandit la fel. Mi-a placut momentul cand Parvati a citit scrisoarea de la J.T. Deci, tribul Heroes au picat de prosti in fata Villains. Acum la reuniune mai am sperante in Sandra ca o s ale deschida ochii eroilor ca daca nu, jocul o sa fie in mainile lui Russel, va ajunge in finala cu Parvati si Daniele si probabil va castiga Rusel sau Parvati.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2010, 16:44   #170
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by costyn162:
Acum la reuniune mai am sperante in Sandra ca o s ale deschida ochii eroilor ca daca nu, jocul o sa fie in mainile lui Russel, va ajunge in finala cu Parvati si Daniele si probabil va castiga Rusel sau Parvati.

Sandra tre` sa zboare, hehe Si aia, o japita. Nu sunt misogin, pur si simplu... nu o suport nici pe ea, nici pe Parvati, nici pe Amanda.

Referitor la cea mai proasta miscare a fost cea cand Erik i-a dat colierul altei... ghiciti ce? JAPITE
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2010, 20:27   #171
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Da , dar macar Erik era un tanar fara experienta de viata si fara sa stie ce planuri avea Natalie dar J.T. se presupune ca e maestru al jocului din moment ce a castigat sezonul 18. Totusi, vorbim de cei mai buni 20 de concurenti.Asemenea greseli nu se permit. Si sa sti ca nici io nu o ador pe Snadra dar vreau sa le deschida ochii eroilor pentru a vedea un joc mai interesant si poate pentru a vedea eliminarea lui Russel.
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2010, 22:33   #172
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by costyn162:
Da , dar macar Erik era un tanar fara experienta de viata si fara sa stie ce planuri avea Natalie dar J.T. se presupune ca e maestru al jocului din moment ce a castigat sezonul 18. Totusi, vorbim de cei mai buni 20 de concurenti.Asemenea greseli nu se permit. Si sa sti ca nici io nu o ador pe Snadra dar vreau sa le deschida ochii eroilor pentru a vedea un joc mai interesant si poate pentru a vedea eliminarea lui Russel.

Hai sa nu o luam asa...Erik era fan..Erik se presupune ca a vazut toate sezoanele, ca scrie pe forumuri, ca analizeaza miscari. Deci hai sa nu-l tratam ca pe tanarul inocent.

Pe de alta parte JT e foarte ;posibil sa nu fi vazut toate sezoanele. Plus ca JT in sezonul lui a fost intr-adevar "a hero" ceea ce inseamna ca a lasat pe altcineva sa faca strategiile si marlaniile.

Nu sunt de acord nici ca Lex a facut o miscare neaparat proasta, cand a salvat-o pe Amber. Si-a jucat o carte mizand pe faptul ca Rob fusese intr-o oarecare alianta cu Cathy. Pozitia lui Lex era oricum proasta pentru ca era tinta sigura. Daca n-o salva pe Amber, Rob oricum era ofticat si ar fi facut tot ce putea ca sa-l voteze. Asa a mizat ca face o alianta cu Rob.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2010, 22:38   #173
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by costyn162:
daca nu, jocul o sa fie in mainile lui Russel, va ajunge in finala cu Parvati si Daniele si probabil va castiga Rusel sau Parvati.

Eu nu-s asa convinsa nici ca Rusel e mare fan Danielle ca s-o aduca pana in final 3, nici ca Parvati e prea dornica sa-l ia pe Russel in final 3. Plus ca Parvarti e fata desteapta si mai mult ca sigur ca va juca idolul pana sa se ajunga la ultimii 3, moment in care Russel va afla ca nu a fost informat de prezenta lui. Chestie care nu-i va pica bine, pentru ca lui nu-i plac strategii mai priceputi decat el.


Plus ca Rupert (in calitatea sa de erou) e foarte posibil sa nici n-o creada pe Sandra, si sa mearga in continuare pe ideea de conspiratie feminina a lui JT.


As vrea sa subliniez si faptul ca atat Amanada cat si Candice au zis ca nu e o idee buna sa trimita idolul in cealata tabara. Numai ca evident, idolul fiind la JT, deci nu in posesia lor, oricum n-ar fi avut ce sa faca. Si chestia asta cu impartitul idolului, s-a vazut ca nu prea functioneaza.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"

Last edited by ricutza : 19 Apr 2010 at 22:45.
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2010, 16:42   #174
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Originally Posted by ricutza:
Erik se presupune ca analizeaza miscari. Deci hai sa nu-l tratam ca pe tanarul inocent.

Erik a fost pacalit sa cedeze Colierul de catre Natalie, tot un fan - deci nu ar fi avut cum sa ii analizeze jocul. Pe durata celor 33 de zile (sau cate or fi fost) petrecute de el in joc, nu cred ca a dat dovada de abilitati de strateg.

Originally Posted by ricutza:
Pe de alta parte JT e foarte ;posibil sa nu fi vazut toate sezoanele. Plus ca JT in sezonul lui a fost intr-adevar "a hero" ceea ce inseamna ca a lasat pe altcineva sa faca strategiile si marlaniile.

Tocantins nu mi s-a parut un sezon interesant si captivant, drept pentru care am urmarit sezonului cu un interes mediu pana in momentul in care a fost votata Sierra. Dupa acel episod am mai vazut doar probele de Imunitate, Survivor Auction (una din RC-urile preferate) si TC-urile. Cu toate astea, nu inteleg nici in ziua de azi de ce e JT atat de bine cotat - mie mi-a lasat impresia unui jucator mediocru care a intrat in alianta potrivita la momentul potrivit si a jucat un joc social rezonabil. Totusi, a castiat jocul si motto-ul jocului e 'Outwit, outplay, outlast'. Ma gandesc ca ar fi trebuit sa isi dea seama ca e o miscare cretina sa dea un Idol unui Villain.

Cat despre faptul ca e un erou pentru ca a lasat pe altcineva sa faca strategiile....urmand logica asta, Cirie ar fi trebuit sa fie in tribul Villains-ilor. De asemenea, Tom a fost un strateg bun si toata lumea il considera -nu fara motiv- un Hero. Oricum, logica lor pentru alegerea Heroes-ilor si Villains-ilor e foarte.....interesanta....
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2010, 16:48   #175
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by costyn162:
Da , dar macar Erik era un tanar fara experienta de viata

Prostalau, vrei sa spui. Am ramas afis cand i-a dat colierul.
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2010, 23:13   #176
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by shadowofnight:

Cat despre faptul ca e un erou pentru ca a lasat pe altcineva sa faca strategiile....urmand logica asta, Cirie ar fi trebuit sa fie in tribul Villains-ilor. De asemenea, Tom a fost un strateg bun si toata lumea il considera -nu fara motiv- un Hero. Oricum, logica lor pentru alegerea Heroes-ilor si Villains-ilor e foarte.....interesanta....


Adevarul e ca Cirie in Micronesia n-a fost tocmai o bomboana. Candice iarasi mi se pare ca n-a fost tocmai ok in sezonul ei. Stephanie a fost super bitchy in al doilea sezon in care a participat, motiv pentru care a si pierdut de altfel. Intr-adevar Tom a fost un strateg bun si si Amanda a avut momentele ei (desi Amanada a avut si noroc sa fie langa jucatori puternici...nu zic ca a fost purtata in spate, ca nu e clar tipul asta dar nici n-a facut ea toate marlaniile). Si de fapt cam aasta s-a intamplat si cu Tom. Cand ai pe altcineva cu care esti aliat dar care e un pic mai marlan ca tine, tu treci drept bun strateg iar el devine "villian".
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2010, 23:15   #177
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by capodecina:
Originally Posted by costyn162:
Da , dar macar Erik era un tanar fara experienta de viata

Prostalau, vrei sa spui. Am ramas afis cand i-a dat colierul.

eu eram cu ochii bulbucati ca Eliza....
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2010, 00:05   #178
GianLuca
Novice
 
GianLuca
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 13
sezonu 20 este destul de penibil ....nu ii precum ma asteptam ....
GianLuca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2010, 00:09   #179
GianLuca
Novice
 
GianLuca
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 13
adevaru ii ca niciun jucator nu cunostea stilu de joc a lui russell deoarece in timp ce deabia aparea pe cbs survivor samoa(in care a fos prezent russell ) incepeau filmarile la heroes vs villains .. situatia e cam ciudata si complicata... oricum rob m. merita sa ajunga intre ultimii.
GianLuca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2010, 11:40   #180
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Cea mai mare greseala a lui Rob e ca l-a votat pe Randy in episodul doi. Daca o scotea de atunci pe Parvati altfel s-ar fi scris soarta acestui sezon.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells