Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Apr 2004, 18:03   #121
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Aoleo! Nu mi-a venit sa cred cand am auzit ca Montoya a pierdut locul 3... :cry: :cry: Dar ma bucur pentru Button 8) totusi...

Ce serie de ghinioane au Coulthard si Raikkonen... Valeleu!!!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2004, 19:25   #122
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
N-ai ce face, suntem prea buni :lol:
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2004, 20:49   #123
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
pt cat timp crezi ca veti mai ramane in frunte?? :lol:
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2004, 21:59   #124
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Originally Posted by Ionutz55:
iar a comiso montoya

A comis-o(atentie Ionutz!) rau Montoya, dar e mai mult vina echipei, care are un motor/masina de plimbat seara pe Calea Victoriei.
Eu tot mai cred ca lui Schumi i se va infunda..., poate un derapaj, un blocaj, o nesincronizare, o greseala a echipei de la standuri, poate se revolta locotenentul (eu ii zic "prezervativul" Barrichelo), poate un mic (nu tare, doamne fereste) accident... ceva care sa dea viata F1. Ce timpuri, frate, cand mai traia artistul Senna! Schumi este un contabil/macelar imputit. Omagiu artistilor!!!
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2004, 22:31   #125
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
din pacate s-au dus vremurile alea
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2004, 22:44   #126
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by marcu:
Originally Posted by Ionutz55:
iar a comiso montoya
A comis-o(atentie Ionutz!) rau Montoya, dar e mai mult vina echipei, care are un motor/masina de plimbat seara pe Calea Victoriei.

Ce vina are Montoya? Ionutz, tu ai auzit de "probleme tehnice"? Ce vroiai sa faca? Sa iasa din cockpit si sa impinga monopostul? :roll:
Sperantele la titlu s-au dus...raman cele pt. locul...3!
Mai mult, incepe sa ma ingrijoreze faptul ca la anul o sa ajunga la McLaren...
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2004, 22:50   #127
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Mai, cand invatati sa faceti si altceva decat sa-l deplangeti pe bietul Senna? Ca, sa fiu eu de nu, dar alte argumente "anti-Schumi" nu aduceti. Hai, e si el cum e, nu neaparat un om model, dar sa moara mata vecinului daca nu este cel mai bun. Nu neaparat ca pilot, nu contest faptul ca au existat mai buni ca piloti, dar Schumi este un tactician genial. Poate nu s-a lasat penetrat pana-n pantecul fiecarui neuron de "sofat", dar este un tip foarte inteligent, care si-a castigat toate cele 6 titluri. Mai ales cele de la Ferrari.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2004, 22:52   #128
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by Danny:
Raikkonen nu are nici o sansa sa ia titlul anul asta. Pentru simplul motiv ca McLaren-ul de anul asta McLaren MP4-19 e de tot kkt-ul. E varianta "imbunatatita" a masinii de anul trecut care nu a trecut nici macar crash-test-urile.

Originally Posted by MinRep:
Ce serie de ghinioane au Coulthard si Raikkonen... Valeleu!!!

Nu e vorba de ghinion aici. E vorba de masina.
Imi pare rau pt. Kimi dar sezonul asta e terminat pt. el.
Coulthard are ghinionul sa fie un pilot de duzina...
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2004, 22:53   #129
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by PoliFanAthic:
Mai, cand invatati sa faceti si altceva decat sa-l deplangeti pe bietul Senna? Ca, sa fiu eu de nu, dar alte argumente "anti-Schumi" nu aduceti. Hai, e si el cum e, nu neaparat un om model, dar sa moara mata vecinului daca nu este cel mai bun. Nu neaparat ca pilot, nu contest faptul ca au existat mai buni ca piloti, dar Schumi este un tactician genial. Poate nu s-a lasat penetrat pana-n pantecul fiecarui neuron de "sofat", dar este un tip foarte inteligent, care si-a castigat toate cele 6 titluri. Mai ales cele de la Ferrari.

cand era senna era f1, acu e schumi si e marele circ
NICIODATA SA NU SPUI CA SCHUMI AR FI FOST MAI BUN CA SENNA, asta e jignire
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2004, 22:56   #130
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Referitor la McLaren, cred ca lista abandonurilor de la Bahrain spune totul:

David Coulthard (GBR) McLaren Mercedes out
Zsolt Baumgartner (HUN) Minardi Cosworth out
Kimi Räikkönen (FIN) McLaren Mercedes out
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2004, 12:05   #131
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Atat timp cat trebuie sa evoci un pilot, din pacate, decedat ca sa-l compari cu Schumacher, mi se pare ca lucrul asta vorbeste de la sine. Nu zic ca era mai bun, dar acuma este indubitabil cel mai bun.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2004, 17:12   #132
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by Danny:
Coulthard are ghinionul sa fie un pilot de duzina...

Mai tineti minte cand se bateau Schumi si Hakkinen? Pe vremea aia, Schumi nu-l considera pe Coulthard un pilot! Nici macar un "locotenent"... Se pare ca se confirma...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2004, 20:24   #133
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by PoliFanAthic:
Atat timp cat trebuie sa evoci un pilot, din pacate, decedat ca sa-l compari cu Schumacher, mi se pare ca lucrul asta vorbeste de la sine. Nu zic ca era mai bun, dar acuma este indubitabil cel mai bun.

din pacate mort da ai dreptate. da ia zi crezi ca daca nu murea senna mai castiga schumi titlurile cu benetton??, te asigur ca nu
schumi este un ratat, care a facut din f1 un sport pe care nu te mai tine sa il privesti datorita spectacolului disparut. in afara ca are cea mai buna masina si ca ia cei mai multi bani este un nimic
orice pilot de la echipele de top daca ii dai un ferrari ii da clasa si lui rubens dar si lui schumi
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2004, 21:03   #134
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by Ionutz55:
un sport pe care nu te mai tine sa il privesti datorita spectacolului disparut.

Ce-ai reusit sa scoti

Nu poti spune ca "schumi" e un ratat pentru ca in ciuda parerilor noastre el este un barbat care are mare succes (din pacate)! Nici mie nu-mi place de el. Pe vremea cand el se batea cu Hakkinen eram un F1 FANatic... acum nu mai am la ce sa ma uit
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2004, 21:09   #135
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by BeNnY:
Originally Posted by Ionutz55:
un sport pe care nu te mai tine sa il privesti datorita spectacolului disparut.

Ce-ai reusit sa scoti

Nu poti spune ca "schumi" e un ratat pentru ca in ciuda parerilor noastre el este un barbat care are mare succes (din pacate)! Nici mie nu-mi place de el. Pe vremea cand el se batea cu Hakkinen eram un F1 FANatic... acum nu mai am la ce sa ma uit

e un ratat, in domeniul sportului nu in viata privata, care nici nu ma intereseaza

cand tu te uitai la f1 era spectacol, dar acum nu il vezi decat pe schumi in fata si 2 depasiri in spate, ce draqu are 3 victori cons. , mai vreti ceva??
spectacolul nu mai exista
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2004, 22:41   #136
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Anul trecut a fost mult mai greu. Oricum, nu pot fi de acord ca Schumi e un ratat. De acord, n-o fi fost el ca Senna, dar e departe de a fi un ratat. Vezi-l pe Barri in aceeasi masina.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2004, 23:52   #137
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Mai Poli... tu vii pe acet topic ca sa rasucesti cutitul in rana. Esti fan Schumacher? Foarte bine, admira in continuare un "spectacol jalnic". Noi il invocam pe Senna, pentru ca nu stim ce forma de revolta sa mai gasim.
Chiar nu simti o senzatie de greata? Unde s-a mai vazut ca in F1 sa "lupte" (vorba vine) familii? Cate servicii i-a facut lui Michael fratele sau mai mic Ralpf. Ba i se strica masina pe ultimii km ai cursei, ba iesea in decor ca un oligofren, ba gresea la standuri, ba se ciocnea cu un adversar (evident altul decat Michael) etc... Despre serviciile locotenentului (prezervativului) sau Barrichelo nici nu mai pomenesc... Schumi castiga curse in mod jalnic si jenant si le tot contabilizeaza. Tot doboara recorduri. Halal de asa campion!
F1 e altceva. In F1 se danseaza cu moartea in ideea de zbor.
Schumacher e doar un contabil care aduna saci de bani. Ar fi bine ca toti fanii adevarati ai F1(sunt multi, te asigur) sa-i trimita cate un Euro si sa-l roage sa paraseasca arena circului. Eu voi face acest lucru.
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2004, 23:53   #138
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by Ionutz55:
schumi este un ratat, care a facut din f1 un sport pe care nu te mai tine sa il privesti datorita spectacolului disparut...

Ionutze, tu chiar esti prost.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2004, 00:02   #139
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by marcu:
Mai Poli... tu vii pe acet topic ca sa rasucesti cutitul in rana. Esti fan Schumacher? Foarte bine, admira in continuare un "spectacol jalnic". Noi il invocam pe Senna, pentru ca nu stim ce forma

Eu NU sunt fan Schumacher. Din contra as putea spune. Dar ce vina are el ca are cea mai buna masina (la care a contribuit si el) si ca este (probabil) cel mai bun pilot al momentului??? Cadeti in ridicol deja...
Ca sa avem spectacol trebuie ca Williams, McLaren, Renault...sa ajunga cel putin la performantele celor de la Ferrari. Simplu.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2004, 00:16   #140
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Danny, minte limpede... crezi ca nu intelegem cum stau lucrurile cu performantele masinilor? Era vorba de Schumacher, de calitatile lui de pilot care sunt exagerate in acest context cand ceilalti sunt la pamant cu "tehnica". Si apoi, F1 implica si pasiuni. Chiar nu avem libertatea sa spunem ca uram un om care cara saci cu bani in vazul tuturor si mai are si impertinenta sa afirme ca el de fapt se jertfeste pe altarul creatiei?...
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells