Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Sep 2006, 04:21   #761
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Bubu:
Haoleu fa mascuzati iosunt sotul dnei monroe,hartur miler imi zice alo fah treci
acasa,ceara ta! si fati exercitiilialea la gramatica camie jena cu tine pa strada!

MAI TARANE mai intai vezi ce limbaj folosesti tu si apoi critici pe cei de acasa asa ca jo man pis pe fata ta
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2006, 08:19   #762
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
irinuco, in caz k nu te-ai prins, tipul era ironic fata de gramatica ta....
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2006, 11:50   #763
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
ba asaa facut si candam prinso cu comisu' ala voiajor... parol... pa cuvant!
__________________
Dixit!
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2006, 14:58   #764
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Bubu:
ba asaa facut si candam prinso cu comisu' ala voiajor... parol... pa cuvant!

pai tu nu vezi cum vorbesti parca ai fi de pe vremea lui pasmante chioru.vocabular antic.
si apoi fa-ma si pe mine sa inteleg ce vrei sa spui ,cine esti si ce vrei.

si cu ce drept te dai omul meu neinvizibil?pai daca esti ,ma lasi asa pe uscat?sa imi apara acnee pe fata si dereglare de hormoni?Sau TU MA SATISFACI DE LA DISTANTA cu gandul ?sau iti folosesti in loc de scula AL TREILEA OCHII-CACI SI ACELA E UN ORGAN CSARE NU SE VEDE.

SI APOI NU MA LASA SINGURICA CI AJUTA-MA IN TOATE BANI DRAGOSTE ,SANATATE ,CARIERA.AM NEVOIE DE CEVA MAI CONCRET.si daca se poate sa am ungiob ca prezentatoare din octombrie in televiziune.
eu stiu ca-s speciala,dar am si eu vise care necesita implinire pt a fi cu adevarat fericita.oricum apreciez puterea data DE LA DUMNEZEU Si pot si sa accept daca intr-adevar ar trebui sa o las balta cu aceasta latura a psiunii mele si sa ma multumesc cu ce am caci altele si-ar dori enorm sa fie in locul meu si nu pot ,asa ca este ok in speranta de a avea o alta lume mai buna.uf sa fie totu bine si sa avem parte numai de tot ceea ce e frumos fara ca intunericul sa se abata asupra noastra si sa facem fata latot si sa fim fericiti."sa traim bine"
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2006, 23:48   #765
laur3ntziu
Novice
 
laur3ntziu
 
Join Date: Aug 2006
Location: Galati
Posts: 19
Cam greu se prinde lumea pe aici!! :lol: :lol: :lol:
__________________
Cauta si vei gasi, cerceteaza si vei descoperi!!!
laur3ntziu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2006, 00:25   #766
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
Originally Posted by irene marlyne monroe:
pai tu nu vezi cum vorbesti parca ai fi de pe vremea lui pasmante chioru

hai fa dece vorbestiasa de bunicu, fa?

Originally Posted by irene marlyne monroe:
si apoi fa-ma si pe mine sa inteleg ce vrei sa spui ,cine esti si ce vrei.

hai fa ce nai auzit da numele meu fa? ce daca am divortatara ce nam voie samai vorbesc cu tine?

Originally Posted by irene marlyne monroe:
si cu ce drept te dai omul meu neinvizibil?pai daca esti ,ma lasi asa pe uscat?sa imi apara acnee pe fata si dereglare de hormoni?Sau TU MA SATISFACI DE LA DISTANTA cu gandul ?sau iti folosesti in loc de scula AL TREILEA OCHII-CACI SI ACELA E UN ORGAN CSARE NU SE VEDE.

hai fa da comisu tau voiajor cu care mai fentat avea fa? ca miai zis cati place de el ca are nume american! canci! cica tia zis ca-l cheama Salesman! Auzi la el! Salesman si maicum fa? iote-te!


Originally Posted by irene marlyne monroe:
SI APOI NU MA LASA SINGURICA CI AJUTA-MA IN TOATE BANI DRAGOSTE ,SANATATE ,CARIERA.AM NEVOIE DE CEVA MAI CONCRET.si daca se poate sa am ungiob ca prezentatoare din octombrie in televiziune.

hai fa cam vorbit io cu baietelu ala carunt fa, cu dandiaconescu fa! da' am auzit ca te droghezi... ca iei din alea... cum le zice, frate? barbituce. vezi sa nu iei un overdose fa!

Originally Posted by irene marlyne monroe:
eu stiu ca-s speciala

lasa fa ca exista institutii fa!
__________________
Dixit!
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2006, 03:01   #767
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
doamne dumnezeul comediei
ce splendid inceput de scenariu
va rog continuati...
sintagma primei parti - "vocabular antic" (Irene)
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2006, 07:07   #768
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
Bubu Almighty. :w00t:

Continuam, continuam... stai sa vina si nevasta-mea...
__________________
Dixit!
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2006, 17:14   #769
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Bubu:
Bubu Almighty. :w00t:

Continuam, continuam... stai sa vina si nevasta-mea...

fa-te mai inteles ca habar nu am ce vorbesti.si macar trimite-mi pe ADresa mea o poza cu tine sa vad daca te recunosc.
vorbesti si tu sa nu adormi vino cu ceva mai concret altfel spunele povesti de adormit copii la altii.
eu sunt suparata astia la asigurari mi-au facut constatasre la masina si mi-a dat de reparat numai faruri ci doar de indreptat,nici radiatrort ca curge apa bagsami-asi picioRELE pai ori e treaba traba ori e pierdere de timp.uf macar sa faca un lucru bun.parbizul ca e spart nu mi l-au scris asa ca nu m-au ajutayt prea mult bagami-asi picioarele si am asteptat o groaza.pai se mai merita sa mai ai incredere in asigurarii?pai sa asigure domne omul siu sa faca treaba treaba.uf am nerviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiii
a daca tot te consideri barbati-miu hai sa rezolvam problema fara a ma lasa singurica cu ea.d-MI BANUTIIsa o fac eu sau trateaza tu sa imi faca tot ce e necesar sa arate bine SAU treateaza cu ei sa imi faca masinuta de la A LA Z
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2006, 22:53   #770
laur3ntziu
Novice
 
laur3ntziu
 
Join Date: Aug 2006
Location: Galati
Posts: 19
Ia-ti tractor de-acuma!!! :lol:
__________________
Cauta si vei gasi, cerceteaza si vei descoperi!!!
laur3ntziu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2006, 23:11   #771
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
Sa mor io fa daca nuti dau poza cu mine pa mail fa!

Sau de ce sati dau pa mail? Ca io am poza pe net, parol! Ia sati dau io adresa:

http://www.fadedgiant.net/assets/ima...ograph_350.jpg

Nus frumos sa moara mama? Ce zici?

Si bani de ce sati dau fa? Nuesti vedeta de cinema? Nu apari pa la filme, pa la playboiuri, pa la reclame, pa la nunti, cumetrii, botezuri?
__________________
Dixit!
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2006, 18:12   #772
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Bubu:
Sa mor io fa daca nuti dau poza cu mine pa mail fa!

Sau de ce sati dau pa mail? Ca io am poza pe net, parol! Ia sati dau io adresa:

http://www.fadedgiant.net/assets/ima...ograph_350.jpg

Nus frumos sa moara mama? Ce zici?

Si bani de ce sati dau fa? Nuesti vedeta de cinema? Nu apari pa la filme, pa la playboiuri, pa la reclame, pa la nunti, cumetrii, botezuri?

e discrepanta intre poza ta si felul tau de abordare a unei persoane.
si cred ca ne-am vazut intr-o alta lume de ma cunosti ca eu nu.oricum mi-ai putea fi bunic
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2006, 19:38   #773
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
irene, cherie, te inseli.. poate nu te-ai uitat tu d mult in oglinda, dar o varsta apropiata de-a lui o ai si tu )and i'm not counting the worms and whatsoever)

(btw, bubu, frate... u rock!)
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2006, 19:44   #774
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
hai la tata sa va-mpace
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2006, 19:51   #775
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
Aaaaa... sa-nteleg ca tu esti Joe DiMAggio?
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2006, 21:52   #776
Bubu
Guru
 
Bubu
 
Join Date: Feb 2003
Location: Terra, Calea Lactee
Posts: 443
Send a message via Yahoo to Bubu
Originally Posted by irene marlyne monroe:
e discrepanta intre poza ta si felul tau de abordare a unei persoane.
si cred ca ne-am vazut intr-o alta lume de ma cunosti ca eu nu.oricum mi-ai putea fi bunic

asa e draga si unde mai pui ca e o poza din anii '50! auzi draga tu nu mai luat sati repar masina si nici cas frumos ci ca is destept si am relatii cu toti regizorii de filme, ca io ma stiu cu toate numele mari cum ar fi prietenul ilie cazan ala de a facut splendid in iarba...

aia e!
__________________
Dixit!
Bubu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2006, 18:24   #777
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Originally Posted by lestatika_29:
Aaaaa... sa-nteleg ca tu esti Joe DiMAggio?
NU. Sunt bunicu lu' Bubu. Treci acasa magarule. Iar umbli cu bagaboantele.
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2006, 16:44   #778
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by kali:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
Originally Posted by kali:
S-a intors, s-a intors, s-a intors!!!!!!:lol: :lol: :w00t: :w00t: :love: :happy:

internet poate fi oriunde aproape nu numai de acasa.
oricum nu prea am avut o perioada buna am cam si slabit,dar a trecut.ca nu am mai fost la surioara ci in nord si nu am mai stat singura ci cu o fata doua si uneori cand sunt poli aceasi forta este respingere si ies scantei,iar cand sunt plus minus se unesc sise completeaza ,merge bine circuitul,dar de cred ca au fost doua forte de acelasi tip plus cu plus.
dar oricum eu trec peste tot doar sunt number 1.dar acea fata avea un defect era prea autoritara si ii placea sa comande si sa fac numai ca ea,dar e bine ca eu sunt ceea care face ce crede si simte si apoi ea,mie oricum nu imi place ,dar oricum parea si detreaba ,dar si un monstru ,fata fara inima.e bine ca ca sunt un pic mai buna ca ea si am trecut peste toate.dar oricum a fost si bine si poate trebuia sa ne intelegem.dar eu am si suferit ca mi-am luat un scuter si nu s-a putut sa il aduc in tara l-am lasat acolo la amicul meu,desi am trecut peste atatea cu el ca mi-a facut probleme ca l-am tinut pe balcon dar asta poate altadata reusesc sa il iau.
m-am atasat mai mult decat m-as atasa de un om,dar asta e .
cu o tipa m-am certat si era sa imi taie fata cu cutitu ,daca nu ii tineam eu mana,uf.
dar a trecut oricum m-a facut mai puternica si un pic mai dura,dar pana la urma am iertat-o ca mi-am dat seama ca imi vroia binele.
de la laura am vazut ce aiurea e sa iti dea cineva comande ,dar si ca e bine sa iti spui punctul de vedere si sa fi mai sigur pe tine,dar ea era exagerata.poate chestia asta imi mai trebuie mie ,dar ea sa tina cont de ce vreau eu nu invers ,dar voi fi si eu mai decisiva hotarata,dura daca e cazul.eh.dar nici asa e aiurea.ok sper sa fie totul bine de acum inainte si sa nu ma mai consum pt nimicuri asta e eu sunt eu si sunt convinsa ca pot mult mai mult sa fiu cat mai complexa si pot face fata problemelor si sa imi fie bine .si pot si eu sa ma impun .dar ce mai conteaza.
eh lumea lume,poate e mai buna intr-o alta maniera?oare salveaza viitorul nostru?intr-unul mai bun?eh ce filozofesc eu?deja in italia imi ziceau pazza inteligenta.

ok numai bine sa fie si sa fim fericiti si iubiti!


Incredibil! Chiar nu am inteles nimic! :w00t: :shock:
Incredibil...da..foarte incredibil...mai irinuca..ce faci prin ziare?? nu pot sa cred!! Cum ai putut? Si eu am tinut la tineeeeee
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2006, 18:51   #779
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Bubu:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
e discrepanta intre poza ta si felul tau de abordare a unei persoane.
si cred ca ne-am vazut intr-o alta lume de ma cunosti ca eu nu.oricum mi-ai putea fi bunic

asa e draga si unde mai pui ca e o poza din anii '50! auzi draga tu nu mai luat sati repar masina si nici cas frumos ci ca is destept si am relatii cu toti regizorii de filme, ca io ma stiu cu toate numele mari cum ar fi prietenul ilie cazan ala de a facut splendid in iarba...

aia e!

pai atunci ia demonstreaza in fapte ceea ce voarbesti si baga-ma intr-un film mai repede pana nu ma dedic persoanelor cu probleme ,handicapuri,caci dasca nu gasec nici un job in ceea ce ma pasioneaza imi gasesc un jiob in asistenta sociala sau psihopedagog deja am dat examen pt un post.asta asa vreo 4 ore sa ,pana cand imi gasesc in televiziune sau cinematografie,m-am saturat sa astept asa aiurea fara a face ceva util sau de unde sa vina banuti.ok sa am bafta si totul sa fie bine si fericita asa fi super daca as fi prezentatoare tv sau actrita sau si una si alat.asa ca ca ia fa-ma tu.daca esti ytare. :shock:
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2006, 23:19   #780
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by irene marlyne monroe:
Originally Posted by Bubu:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
e discrepanta intre poza ta si felul tau de abordare a unei persoane.
si cred ca ne-am vazut intr-o alta lume de ma cunosti ca eu nu.oricum mi-ai putea fi bunic

asa e draga si unde mai pui ca e o poza din anii '50! auzi draga tu nu mai luat sati repar masina si nici cas frumos ci ca is destept si am relatii cu toti regizorii de filme, ca io ma stiu cu toate numele mari cum ar fi prietenul ilie cazan ala de a facut splendid in iarba...

aia e!

pai atunci ia demonstreaza in fapte ceea ce voarbesti si baga-ma intr-un film mai repede pana nu ma dedic persoanelor cu probleme ,handicapuri,caci dasca nu gasec nici un job in ceea ce ma pasioneaza imi gasesc un jiob in asistenta sociala sau psihopedagog deja am dat examen pt un post.asta asa vreo 4 ore sa ,pana cand imi gasesc in televiziune sau cinematografie,m-am saturat sa astept asa aiurea fara a face ceva util sau de unde sa vina banuti.ok sa am bafta si totul sa fie bine si fericita asa fi super daca as fi prezentatoare tv sau actrita sau si una si alat.asa ca ca ia fa-ma tu.daca esti ytare. :shock:
irinuca
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells