Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 May 2010, 00:41   #2241
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Normal ca stiu de ce.
Dar zicand de horror te referi la ceva intamplari pe-acolo sau pe drum sau la dubla istorica?
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 00:48   #2242
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
trebuie sa tinem cu cei pe care i-am batut si nu cu cei care ne-au batut...? de ce trebuie? si ce legatura are cu respectul de sine?

mi-a parut rau pt Fulham. nu se stie cand vor mai prinde o asa ocazie sa aduca in vitrina clubului lor vechi de 130 si ceva de ani un trofeu ca asta....si totusi Atletico a fost mai buna.
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 02:00   #2243
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Quote:
Numai faptul că a câștigat o cupă europeană nu înseamnă că echipa asta frumoasă a ajuns la nivelul regalei ei concitadine. Dacă nu ne-ar fi fost antipatic patronul învinsei lui Atletico, ne-ar fi părut rău și de băieții ăștia cărora cică le-a trimis scrisoare de încurajare și Nea Luce. Am mai explicat aici pe forum de ce trebuie să ținem cu cei pe care i-am bătut și nu cu cei care ne-au bătut, dar Luce nu prea știe ce e ăla respect de sine. Păcat!
Dupa multa vreme,Ipu,nu sunt de acord cu ce afirmi.Ba chiat,nu te inteleg,prin ceea ce afirmi.
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 10:35   #2244
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Bravo Atletico ! Ce jucator acest Forlan - si tehnica si viteza si droblinguri in fata portii ! Definitely one to watch la Mondiale.

Fulham, tot respectul, o echipa muncitoare, dar aseara au fost in corzi de la un moment incolo.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 12:06   #2245
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
Forlan m-a fascinat prin forta sutului ,.... are cateva gherle superbe la activ ..
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 12:18   #2246
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by Floydman:
trebuie sa tinem cu cei pe care i-am batut si nu cu cei care ne-au batut...? de ce trebuie? si ce legatura are cu respectul de sine?

Era o glumă. Era vorba de principiul conform căruia atunci când o echipă pe care am bătut-o (de exemplu Argentina, sau Anglia, sau Barcelona etc.) bate la rându-i pe altcineva, e ca și cum noi înșine am bate acea terță echipă. Firește, e și o ironie vizavi de neputința noastră din ultima vreme de a bate altfel decât „prin intermediari” vreo echipă cu nume.
Legat de gestul lui Luce, pe care eu îl apreciez „pe partea sportivă” dar și sub aspect uman și managerial (mi-amintesc de pildă și acum când trăgea și el de prelată ca să-i ajute pe îngrijitorii de pe Giulești să acopere terenul pentru a-l proteja de intemperii), m-a mâhnit faptul că un om la care noi ne uităm ca la un zeu și care a antrenat Naționala României, Internaționala lui Moratti și alte echipe mari și a câștigat atâtea cupe europene, se umilește fără rost în fața gitanului și a clubului lui fără tradiție și fără palmares. Și-l poate imagina cineva pe Hodgson (care a antrenat și el și „naționale”, și pe Inter, și alte atâtea echipe) trimițând scrisori de încurajare la Donețk? Dar lăsând la o parte CV-ul lui Mircea Lucescu, găsesc că e rușinos pentru noi ca români faptul că tatăl selecționerului în funcție să se ploconească precum un calic în fața adunăturii de jucători trecuți și de duzină a lui Al-Fayed.

Originally Posted by RomaniaMare:
Dupa multa vreme,Ipu,nu sunt de acord cu ce afirmi.Ba chiat,nu te inteleg,prin ceea ce afirmi.
În legătură cu Nea Mircea, am explicat mai sus.
Atletico, un club care mi-e simpatic altfel, poate să câștige și Cupa Regelui Spaniei, poate s-o bată și pe Real cu 3-0 pe Bernabeu și pe Calderon și tot nu poate să spună că e la nivelul concitadinei.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.

Last edited by Ipu : 13 May 2010 at 12:22.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 13:05   #2247
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Ipu, tu ai auzit de FairPlay ?
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 15:52   #2248
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
De ce mă întrebi? Ce treabă are ferpleiul aici?
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 16:04   #2249
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Cand o sa cresti mai mare, o sa intelegi mai bine.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 17:08   #2250
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Nu mai tot vorbi aiurea. Gestul lui Lucescu n-are nicio treabă cu ferpleiul. E o mișcare ridicolă, a unui om care e tot mai ridicol în ultima vreme, din păcate...
Nea Mircea era deținătorul cupei UEFA și al titlului în Ucraina, unul dintre primele 20 de campionate ale lumii. E un gest deplasat să se agite ca ultimul suporter disperat de pe Craven Cottage. Puțin bun-simț!
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.

Last edited by Ipu : 13 May 2010 at 17:14.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 19:53   #2251
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
A-ncurcat-o Mourinho!
„Aş vrea să văd la stilul de joc spectaculos pe care noi îl avem, cu jucători foarte tineri, ce ar face."
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 20:07   #2252
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Lucescu vorbeste in mare necunostinta de cauza, mai ales cand se refera la promovarea tinerilor jucatori. Dintre exemplele cele mai importante: Mourinho l-a titularizat pe Carlos Alberto (19 ani) in finala din 2004 si l-a luat la Chelsea pe Robben (20 de ani in 2004). Anul acesta inainte de accidentare, Mourinho a inceput cu Davide Santon (19 ani) majoritatea meciurilor.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 07:10   #2253
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Nu tot ce spune el e greșit.
De fapt, de unde credeam la un moment dat că introducerea sistemului cu trei puncte la victorie înseamnă sfârșitul carierei lui, Lucescu a demonstrat că la echipele unde își poate aduce jucătorii pe care îi vrea e în stare de o treabă excelentă (vezi exemplele Dinamo, Rapid, Galatasaray, Beșiktaș, Șahtior).
O mai fi făcut și el greșeli, o fi făcut și blaturi, dar una peste alta Lucescul este omul umanității în sport, pe câtă vreme Mourinho este într-adevăr foarte cinic, deși nu în măsura în care îl acuză „Nea Mircea”.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.

Last edited by Ipu : 14 May 2010 at 07:16.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 11:07   #2254
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Mourinho este un Dr. House al fotbalului. Cum sa nu-l iubesti ?! Gasesc oarece invidie profesionala in spusele lui Lucescu, probabil din cauza faptului ca un om care nu a jucat fotbal niciodata are rezultate cu muuult peste ale lui, la o echipa pe care a avut sansa sa o antreneze si el cateva luni. Si sa nu uitam ca Lucescu a avut rezultate numai la echipe din est.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 11:26   #2255
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
La ce vad eu cu ochiul meu de chibit Mourinho este genul de antrenor care se bazeaza pe munca si nu sclipiri de geniu. A antrenat echipe cu bani multi si putea sa ia pe oricine dar a mers pe oameni gen Ballack. Nu poti numi in lotul actual al lui Inter o supervaloare.

Cand am vazut ca Lucescu spune ca nu ii place jocul nici uneia din cele doua finaliste de sambata viitoare m-am strambat. Doar el e inventatorul celebrelor pase strategice Stefanescu-Lung-Stefanescu cand nu era nimeni in jur pe o raza de 30 de metrii. Sau cel care l-a schimbat intr-un meci la nationala(nu mai tin minte cand) pe Camataru cu Andone in ultimele minute ca aveam nevoie de gol !!!!! Daca e ranchina e pentru ca el cu toata temporizarea lui daca ar avea la dispozitie banii de la Chelsea si-ar lua artisti nu d'astia care ara terenul in lung si lat gen Maicon.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 15:56   #2256
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by omudindulap:
Si sa nu uitam ca Lucescu a avut rezultate numai la echipe din est.
A avut destule rezultate bune și în Italia, reușind și mai multe promovări, ceea ce nu e de oriunde. Nu știu dacă Mourinho ar reuși ceea ce a izbutit Il Luce cu echipe mici. E regretabilă invidia asta a lui Lucescu vizavi de un confrate talentat și nu-i face cinste, dar faptul că Moratti, Copos, Hagi (iată, trei oameni influenți dar atât de diferiți) l-au invitat la echipele lor dovedește că Nea Mircea e văzut ca un tip de mare caracter și ca un tehnician și manager competent.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 16:25   #2257
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Cine este Copos ?
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 16:33   #2258
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
Chiar vrei sa stii?!?!?!?
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 16:53   #2259
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Poate se gandeste vreun geniu sa faca un film dupa viata influentului personaj savarinian, Un Il divo mioritic.
De altfel, intrebarea era retorico-ironica.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2010, 23:24   #2260
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
iar eu incercam sa fiu mai ironic decat tine............ (as adauga ca sunt rapidist, dar nu trup si suflet)
nu conteaza. daca te simti mai bine, poti sa faci abstractie de acest comentariu.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells