View Single Post
Old 01 Nov 2012, 15:19   #37
maur
Junior
 
maur
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 31
merd.
mai vazusem vreo 3 si azi inca 2.
am zis sa postez tot odata.
dai, chucky am inceput si tarziu...era 2 oct.
doar pentru a sfarsi luna.
28.The mother of tears (2007) 7,5/10
capitol final la trilogia lui Argento, inceputa cu Suspiria. Reuniune in familie(protagonista ,Asia, si sotia Daria)intr-un film in vechiul style Argento: scene destul de crude , Roma -oras deschis(citta aperta), muzica buna ,chiar daca nu a fost pe placul tuturor, un vot bun din partea mea.
29.Survival of the dead (2009) :6,5/10
30.Night of the dead (1968) :9/10
ca tot vorbeam de trilogii.am devenit , printre altele si un romerista...
primul facut(1968) e si cel mai bun )constructia scenariului, tensiunea acumulata , jocul lui Cooper in principal, dar si a celorlati pe langa el, lipsa culorii si finalul il fac un bun film horror.
31.Saw (2004) :7,5/10
il consider mai mult un thriller nu cunosteam seria, cred ca m-a si surprins putin.
tensiunea este echilibrata in mai tot filmul prefer sa creasca de la zero si sa ajunga in final la apogeu in felul acesta nu ma pune sa gandesc inca de la primele minute...recunosc ca m-am gandit imediat la mortul dintre cei doi, in baie...poate am sa vat totusi si continuarile....

vazand ca au fost obiectii la Izo, nefiind la categorie, merg cu ultimul horror vazut:
32.Halloween (1978) :8,5/10
pentru a termina luna ce se putea vedea mai bine decat ceva dedicat:tensiune crescatoare, jocuri de lumini, atmosfera anii 70,cu o paralela intre personaje cu o moralitate dubioasa si cele caste si ingenue care reusesc sa supravietuiasca .in concluzie un Carpenter bun ce canta si la pian(sic)(si inca cu buget redus).
maur is offline   Reply With Quote sendpm.gif