View Single Post
Old 13 Aug 2012, 12:34   #69
JohnnyAddams
Junior
 
JohnnyAddams
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bucharest
Posts: 74
SPOILERS


Nolan si Cotillard isi impart vina pentru ultima scena a ei. Sa film seriosi, a fost a naibii de falsa. Sa nu mai vorbim de discursul de final, cat si de cum si-a inchis ochiii cand a murit....oare la editare sau chiar atunci n-a observat? In cinema, personal imi era mie rusine de scena aia, m-a bufnit putin si rasul....alta greseala mi s-a parut moartea lui Bane, invincibil pe toata durata filmului si apoi, dintr-o data BOOM si a murit. Asta pentru ca mi-a pasat de personaj spre deosebire de Talia, Bane a fost construit bine, chiar prea bine, insa sa-l scoti in modul ala e chiar oribil. Il faci invincibil si moare dupa ce il loveste motocicleta. De Talia nu mi-a pasat deloc, a fost interesant twist-ul, dar nu mi s-a parut util din moment ce personajul ei nu a primit destul timp pe ecran, in asa fel incat sa-mi pese de ea, sa o indragesc precum Bane. Mi-au placut insa scenele dintre Alfred si Bruce, cele emotionale, si-au gasit locul intr-un final de trilogie. Per total oricum mi s-a parut peste TDK, unde Joker a fost punctul forte, TDKR mi s-a parut facut mai bine, a fost mai mult o drama decat un film de actiune, iar asta mi-a convenit, in TDK m-a cam obosit scenele de actiune in care Nolan chiar nu straluceste, asta ar fi problema sa ca regizor.

Last edited by JohnnyAddams : 13 Aug 2012 at 12:37.
JohnnyAddams is offline   Reply With Quote sendpm.gif