View Single Post
Old 24 Apr 2015, 11:48   #107
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Concluzia? Nu te duci la cinemaurile care trebuie. Eu la Europa n-am fost, dar am fost o data acum vreo 4 ani la Corso. Cele mai proaste conditii de proiectare pe care le-am prins vreodata, chiar si cinemaul vechi din Vaslui era mai ok, inchis de vreo 10 ani de altfel. Stiu ca pretul e mult mai in regula, dar Elvira Popescu, Studio si Cinemaul Taranului Roman (sau cum s-o chema acum fostul NCRR) au preturi decente si conditii de proiectare foarte ok. La EP de ex au carnet de 5 bilete valabil 3 luni cu 50 de lei. Si cred ca poate fi folosit de mai multe persoane o data. E adevarat ca din unele pcte de vedere e preferabila proiectia cu un public cat mai restrans (chiar ieri am simtit-o din nou la Far from men la Studio), dar daca nu e festival publicul pare mai ok si eviti in acelasi timp si mall-ul (care are totusi cele mai bune conditii de proiectare, doar ca publicul lasa de dorit. asta se poate fenta daca tintesti anumite ore/zile din program. ramane problema cu banii in caz ca exista).

PS: Frumos ca ti-a placut Norte, the end of history. Din pacate s-a trecut prea usor peste el, cu siguranta e destul de evitat din cauza lungimii. Tocmai aparu si ultimul film al lui Lav Diaz, From what is before. Cu asta revine la ceea ce ar fi considerat o lungime normala a filmelor sale, adica are 5 ore jumate. Parca m-as risca.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif