View Single Post
Old 26 Mar 2009, 17:46   #51
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by illotempore2002:

Stefaaaaaaaaaan , fa ceva!

Nu!
*evil laugh: MWHAHAHAHAHAHA!

Don't be too hard on me (Kudos to Stefan,btw ). Prima oara cand o vazusem aveam 6-7 ani si am mai revazut-o de 3 ori,fiindca o redifuzau la tele si nu pierdeam ocazia...practic am crescut cu ea...e ca un fel de first love,nu se uita. Si daca inca reuseste sa imi provoace "awww moments" (si reuseste!),inseamna ca se descurca foarte bine in batalia impotriva timpului . Oh well...si fetele tough sunt softies si melancolice cateodata.
Cel mai bine imi amintesc desenele si filmele copilariei,nu prea eram cu serialele. Ma uitam la Dallas, la Columbo,mai era parca unul Manhattan si inca cateva ale caror titluri nu-mi le amintesc. Oh and last,but not least...imi placeau serialele cu Zorro si Hulk la nebunie. Stiu ca dupa fiecare episod din Zorro imi puneam o masca si purtam o capa improvizata, provocand lumea "la duel",cu sabia mea de lemn...cred ca si acum le mai am,aveam 3 aduse de tata de la fabrica de mobila. Pierdusem o batalie si am incasat o lovitura care imi facuse degetul complet mov...arta cere sacrificii . Partea tare era ca imi demonstram "talentele" pe melodia lui Bryan Adams, "Have you ever really loved a woman"...nu realizasem la vremea respectiva ca tipul cu masca din videoclip era chiar Johnny Depp,melodia fiind pe soundtrackul filmului "Don Juan de Marco". Imi mai speriam si parintii din cand in cand cu Hulk rage-ul meu... Imitam tot ce vedeam pe la tele,with a personal touch,of course. Daca m-ar fi filmat cineva la vremea respectiva, as fi avut acum tratament pentru zile shitty, m-ar fi amuzat scenele de mama focului .N-are rost sa mai mentionez cate filme Disney vizionam...multe dintre ele le-am vazut chiar la cinema. Salile erau mereu pline ochi cu copii care se sincronizau perfect in "Oooh-uri" si "aaah...nuu-uri".O atmosfera grozava...ma bucur ca am prins acele vremuri cand tehnologia si televiziunea nu serveau inca pe post de brainwashing.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 26 Mar 2009 at 17:52.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif