View Single Post
Old 03 Jun 2011, 09:51   #12
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by Cristina_:
Parintii mei au o cladire mica unde sunt cabinetele lor.Mai tot timpul poarta este deschisa.Cam in fiecare an 1-2 caini maidanezi ajung la clinica, dar niciodata nu ne-am luat de ei sa ii fugarim.Mai mult le aducem mancare de acasa.Sunt foarte destepti deoarece au invatat programul cand este deschis si in timpul programului nu latra la nimeni dar dupa latra la oricine incearca sa intre in curte.Dar oamenii sunt foarte rai deoarece nu de putine ori s-a intamplat ca vecinii sa le arunce otrava.Cainii sunt foarte destepti, am vazut o gramada de caini trecand pe trecerea pentru pietoni.Eu sunt impotriva eutanasiei la caini.Ar trebui sa se gaseasca o solutie si pentru ei.Si ei au dreptu la viata.
oamenii iubesc animalele si au mila de ele, dar statul nu investeste absolut nimic. si din mila oamenilor , maidanezii se inmultesc. totusi sa ne gandim ca poate toti dintre noi, stim sau am auzit cazuri sau intamplari despre oameni muscati de acesti caini fara stapan.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif