View Single Post
Old 11 Aug 2012, 16:55   #64
JohnnyAddams
Junior
 
JohnnyAddams
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bucharest
Posts: 74
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Cum sa nu tina de benzi desenate,omule?Poate faptul ca un tip se imbraca ca un liliac,are la dispozitie un intreg arsenal de la Lucius Fox si se lupta cu armate de asasini,clovni psihopati si mercenari ar trebui sa-ti mai dea de gandit.
Originile in mare parte sunt intacte cu cateva retusuri ca sa se integreze in viziunea mai realista a lui Nolan(o exceptie fiind Bane).Asta nu inseamna ca a ignorat ce era in benzi desenate pentru ca omul nu e ignorant si ar fi fost o lipsa de respect pentru fani.

Spoilers ahead!!

Mie mi-ar fi placut sa apara mai mult Marion pe ecran si personal,scena in care a murit mi s-a parut falsa,mai ales felul in care a inchis ochii brusc.

Legate despre benzile desenate, logic ca acele lucruri trebuiau sa ramana intacte. M-am referit la faptul ca unele personaje au fost reinventate intr-un mod mai realist. Practic, comparativ cu Burton, seria lui Nolan nu a fost facut ca la carte dupa benzi desenate. Joker spre exemplu a fost refacut mai realist, el fiind un clown amuzant, nu cum este transpus in TDK.

Legat de Cotillard: asta am spus si eu in legatura cu scena finala.....a fost falsa.
JohnnyAddams is offline   Reply With Quote sendpm.gif