Thread: Tennis
View Single Post
Old 24 Mar 2015, 10:15   #4
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Halep este nr 3. Exista Williams si Sharapova si restul, din care se desprinde Halep. Este foarte buna, sa vedem daca mai creste in mentalitate, nu in joc pentru ca are momente in care da lovituri pe care nu le vezi nici la cele 2. Nu imi place ca s-a schimbat fata de anul trecut, a inceput sa icneasca la lovituri, este uneori foarte nervoasa(mai ales la finala de la Indian Wells). Cu o asemenea atitudine nu va progresa.

Eu cred ca atunci cand renunta din diverse motive, asa cum este foarte posibil sa o faca si la Miami isi face calcule, sau cineva ii face calcule pentru clasament. E destul de ciudat punctajul cu puncte pe care sa le aperi fata de anul trecut. Se concentreaza pe ce e important. Am crezut si ca joaca la pariuri, pierde meciuri pe care nu ar trebui sa le piarda, unde desigur sunt cote mari pentru adversara, dar pana la urma poate doar calculele pentru clasament o fac sa se lase invinsa.

Nu stiu daca e chiar asa fragila, cu toate accidentarile astea. Daca e asa nu e de bine, mai are 10 ani in fata de jucat, accidentarile se vor inmulti.

Mi s-a parut nedrept ce a zis o jucatoare, pe care nici nu o stiam de fapt si nici nu i-am retinut numele, ca nu isi va aminti nimeni de ea, ca nu e la nivelul celor mari. Dar poate are dreptate, daca stati si enumerati jucatoare din trecut de cate va amintiti ? Le numarati pe degete. Cris Evert, Billy Jean King, martina Navratilova, Martina Hingis, Stefi Graff si .....Si uneori iti amintesti nu pentru ca erau foarte bune ci erau frumoase, Kurnikova, Sabatini de ex. Desigur asta sunt eu, altii poate retin mai multe.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif