Thread: The Fountain
View Single Post
Old 08 Apr 2007, 15:37   #40
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
nu, este vba - si la gionloc - exact d c spuneam/scriam mai sus: d umori kre dau p-afara (vezi salteaua d apa )

deci:
1 eclectism? welcome to mr aronosfky's world! dk vezi abia acum k tipu e eclectic/new wave/whatever, go back to his other 2 films!
2 kitsch? ok. so? un film poate fi superkitsch si totusi sa t emotioneze. cre k nu mai e nevoie sa dau exemple
3 kre e probl k i-a dat lui rachel w nu unu, ci 3 roluri?? it's things lovers do.
4 'teribilism d maturitate'? suna bine, but elaborate on that: eu n-am vazut niciun 'teribilism', ci dorinta lui d a spune - cinematografic - k iubirea 'mishk sori si stele' si k ramine agatzata acolo undeva, printre ele; a face misto d asta e intellectual shit
5 hai bre gionloace, k nu tre sa cauti in mama dictionarelor k sa pricepi c vrea sa spuna aronofsky! c legatura cu 'holy mountain'(cu un singur 'l'!)? ala e filmu unui vizionar si al unui om pt kre filmu e un mod d expresie printre altele; 'the fountain' e (doar) un love story plimbat in timp & spatii - un fel d thinking man's 'somewhere in time' (pt cine-si mai aminteste d asta)

nu m-ati convins k e d kkt
si ramin la parerea lui lecart si a mea: merita vazut! doar k tre vazut cu okii, nu cu okelarii d cal
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif