Thread: The Fountain
View Single Post
Old 08 Apr 2007, 13:51   #39
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Leo,
Iti jur pe ce-am mai scump - martor mi-e Dumnezeu, acum în Duminica Sfintelor Pasti.
NU e vorba de subiectivism.
NU e vorba de "cä-mi vorbeste-n vorbä".
PUR SI SIMPLU, pe lângä cä Gionloc si cu mine suntem de aceeasi pärere, îi ador MODUL de a o spune. Asemenea Cretulescului, a punctat incomparabil mai bine ceea ce m-am cäznit si eu sä spun în cronica mea.
Deci (modul cum am folosit citatul înseamnä: "iubesc tot, dar mai ales"):
Originally Posted by gionloc:
sa nu uite spectatorii sa isi ia in cinema o saltea de apa! daca la un moment dat vad ca fintina se umfla si se revarsa, repede sa o intinda sa se aseze, sa inchida ochii si sa viseze ei pe muzica lui Mansell, sigur visul va fi mai limpede decit apa fintinii.

am vazut ieri filmul... Dum-ne-zeule!!
ce ar trebui sa stie Darren e ca daca ai probleme cu logodnica nu trebuie sa o distribui in film si sa-i arati cit de mult ai suferi tu si universul de pe urma pierderii ei!! sau ca nu tre sa ii faca material didactic lui Bivolaru!

filmul asta e de un eclectism feroce.. a la Holly Mountain. doar ca Jodorovsky nu e interesat de spectator. el stie ca e destept, nu are nevoie de confirmarea publicului. Aronofsky o cere.. de aia ascunde iubirea in foi de varza... de iubire ne prindem, restu' simbolurlor tre sa le cautam in carti, ca sa fim si noi ca el de stiutori (bleah).

cind faci o astfel de gogomanie cinematografica - am numit-o ''teribilism de maturitate'' - ceva e clar: esti in criza! criza de identitate artistica! si sa stai 6 ani in ea e deja cam trist!

Holograf are o piesa groaznica - Ti-am dat un inel! no, inelul ala il poarta indragostitii din film dintr-o mina in alta - vreme de o mie de ani!
:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif