View Single Post
Old 29 Jan 2010, 21:32   #2
Thl
Novice
 
Thl
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 14
Ar mai fi:
- Timecop - nu neaparat excelent, dar nu pot sa nu-l propun, Van Damme a fost una din slabiciunile copilariei mele...
- The Butterfly Effect - primul il consider un film bun, continuarile nici nu m-am obosit sa le urmaresc, deci nu imi dau cu parerea.
- Frequency - interesant... pe alocuri cam plictisitor totusi.
- Lost in Space - l-am vazut demult, nu stiu daca sa il recomand sau nu... un fel de space opera cu familia Jetson
- Kin-Dza-Dza - pretentios... doar pentru devoratori.
-The Girl Who Leapt Through Time - daca iti plac anime-urile. Nu se compara cu operele lui Myazaki, dar e dragut.

Apropo, filmele le-am luat de aici, dar am "dezvoltat" doar cele care le-am vazut si mi-au placut cat de cat..
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Time_travel_films

Preferatul meu este Primer, pentru ca incearca o abordare oarecum realista si intr-adevar te face sa-ti pui mintea la contributie.. dar sunt gusturi si gusturi.

Cat despre calatoria in timp... e drept ca noi - "cinefili" - suntem inclinati spre visare, dar cateodata este important sa sti unde tragi linia Parca Stephen Hawking spunea ceva in genul: daca vreodata calatoria in timp va deveni posibila, de ce nu ne viziteaza nimeni din viitor acum?
Thl is offline   Reply With Quote sendpm.gif