View Single Post
Old 29 Mar 2015, 22:41   #7
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
In apropierea locului meu de munca e un parc, unde gardienii publici au o mica ghereta din lemn. Pe ea cineva, foarte probabil niste tineri "revolutionari" au scris cu grafitti "all cops are bastards". Cam asta e nivelul discursului din filmul asta, care se vrea subversiv si un atentat la autoritate dar de fapt e doar foarte imatur si prostesc.

Practic e foarte greu sa ai si despre ce sa discuti relativ la filmul asta. Totul e pictat in niste tuse extrem de grosiere, nu exista niciun fel de finete psihologica, tendintele de propaganda comunista sunt cu atat mai respingatoare avand in vedere ca isi inchipuie ca ar critica autoritatea si abuzul de putere. Trebuie sa cauti din greu sa gasesti vreo actiune credibila, vedem idiotenie dupa idiotenie, toate justificate prin faptul ca personajul e "nebun", e beat de putere. Daca as putea, i-as da o nota negativa, dar latura mea rationala ma forteaza sa acord 0.5 puncte pentru actorul principal si imagine. Mi-e sila de astfel de filme de "arta", niste mizerii respingatoare moral cu pretentii penibile.

0.5 puncte
  Reply With Quote sendpm.gif