View Single Post
Old 20 May 2013, 22:19   #4
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Ce misto a fost si Chabrolul. Splendida felie de viata. Una vectorizata societal-didactic, desigur (eterna denuntare a burjoaziei), dar asta a fost mai-putin-spre-deloc important dpmdv. Ce mi-a placut enorm a fost senzatia ca am intrat in contact cu niste necunoscuti qua (scuze!) oameni in toata acceptia cuvintului. Ce fel de, si ce fel de probleme aveau, sunt aspecte secundare. Realizarea de a sulfa viata in personaje e un bun ce se inchide in sine. Splendida naturaletea si autenticitatea cu care fiecare participa la interactiunile in care e aruncat. In special din partea celor trei virfuri impinse feminine cu care joaca Chabrol si care fac un pressing vizual prin calitatile estetice phisiognomice foarte excitant (non-vulgarly spkng… sau poate nu numai, hehehe…) Mi-a placut mult si imaginea. Nu ca streamlining tehnic, ci prin continut. Mi-a picat foarte bine dupa ultimul episod din The Wire. Nu stiu daca nu incep sa-mi pierd rabdarea cu picarescul ala soios si vulgar, in general, daramite cand miza mai e si una atit de mediocra (miza de produs de televiziune, deh). Creca o sa sune deplorabil de meschin si de shallow, dar ambientul intelectual-burghez tinde sa imi cistige mai usor atentia decit cel al claselor subiacente.

As dori sa votez cu Chabrol daca-mi da Liviu drept de vot avind in vedere cit de vag si inexplicit am fost.

Originally Posted by MinRep:
I guess...
Me didn't mean no harm, doar o tentativa inofenisva de umor.
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif