Thread: "Transformers"
View Single Post
Old 07 Jul 2007, 20:04   #37
Chantal
Junior
 
Chantal
 
Join Date: May 2003
Location: Bucharest
Posts: 66
L-am vazut azi. Sunt extrem de incantata. Este tot ce am asteptat de luni de zile si chiar mai mult, in privinta efectelor speciale. Cu un minus, asa cum a observat si Pitbull, parca o nota un pic mai serioasa ar fi dat mai bine, s-a exagerat putin latura comica.

Autobotii arata excelent, iar Decepticonii mi s-au parut putin underused. Adica cel mai mult apare ala mic si turbat, in rest, ceilalti prea putin, iar Megatron de ce nu se morfeaza in altceva, ca ceilalti?

Bumblebee este foarte, foarte scump (cat poate sa fie un robot), cu ochisorii lui albastri si fetzishoara dulce... si cand isi pierde picioarele si scanceste ti se rupe sufletul. Mi se parea incredibil ca imi dadeau lacrimile acolo si imi venea sa tip in sala "sa il salveze cineva!". In concluzie, vreau si eu unul!

Mi s-a parut un blockbuster facut ca la carte, bun, entertaining, relaxant, amuzant - reteta care functioneaza, iar cine se duce la acest film stie exact ce asteapta. Una peste alta, sunt incantata ca mi-am pastrat dimensiunea ludica si pot inca sa ma agit si aplaud ca un copil la niste robotei draguti pe ecran. Ceea ce va doresc si voua.
__________________
… We are such stuff
As dreams are made of, and our little life
Is rounded with a sleep.
(The Tempest, IV, 1, 17)
Chantal is offline   Reply With Quote sendpm.gif