View Single Post
Old 11 Jun 2010, 17:04   #2232
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by StefanDo:

foarte buna idee

ca sa sarim in ajutorul dragomarei, am o idee la fel de buna: o pauza de cinemagia. Pe termen nedefinit!

Stefane, eu cred ca tu glumesti. Nu vezi ca banarea pe termen indefinit a Dragomarei e o vendeta personala? Tu, ca moderator, ar trebui sa ai mai multa coloana vertebrala si sa nu iei decizii dupa cum te scoli dimineata, pentru ca apoi sa vii cu explicatii pentru copii de genul: "la banarea pe termen lung se ajunge prin acumulare, au contat reactiile ei fata de toata lumea de pe forum...". Stefan, tie, in primul rind, dar si altora le recomand cu cea mai mare caldura sa vada sau sa revada cit mai curind un film care se potriveste povestii de azi, de aici: "Mr. Deeds goes to town". Poate dupa ce vezi/revezi filmul intelegi ca nu toti oamenii sint la fel si ca e bine din cind in cind sa ne cautam propriile defecte inainte de a-i izola si stigmatiza pe altii. Si sper sa revii asupra deciziei luate in privinta Dragomarei cit de curind.

Dragomara are o mare calitate, care e si defect in acelasi timp: e sincera. Nu stiu citi pot avea sinceritatea ei, care e inconstienta citeodata, dar ramine o calitate.

copila, esti o persona simpatica dar sa stii ca judecati de genul celei pe care i-ai facut-o Dragomarei iti fac rau si tie, adica vei ajunge sa-ti para rau ca ai scris ce-ai scris. In fine, nu vreau sa crezi ca te judec, a fost doar o observatie.

rvn, sper ca o sa-i faci campanie de reabilitare si Dragomarei, asa cum i-ai facut lui Pitbull.

Ipu si Judex, ca intotdeauna la obiect
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif