View Single Post
Old 07 Jun 2004, 01:14   #269
mihai770
Veteran
 
mihai770
 
Join Date: Apr 2004
Location: peste tot shi nicaieri
Posts: 186
Send a message via Yahoo to mihai770
/*OFF TOPIC
herbert, frate esti dus, intelegi??? (parerea mea)
O problema in zilele noastre la noi in tara, azi, este acest spirit de turma si acest spirit de "occidentalizare". De ce sa traiesc "postmodernitatea" de afara?, de ce sa privesc drept in fata ca un cal?, de ce sa ma iau dupa ce face APARENTA "lume buna" de afara??Chiar crezi ca ce fac ei e bine?, crezi ca gandirea lor este mai buna? Eu zic sa mai stai sa te gandesti nitzel, dar nu cu o ratiune asha .... OK lasa...banuiesc ca esti in Germania, sau ai vreo legatura cu Germania (in afara de nume shi description)..shi, CREDE-ma ca te inteleg...

faza asta de mai sus e valabila in mai multe domenii...chiar shi in muzica(unde sunt criticat ca ascult SI manele in loc de rock sau rap sau ce asculta lumea din afara)...chiar shi in limba(cum sa scrie pe spatele capacelor de PEPSI: DARE FOR MORE, cand suntem in ROMANIA )

MinRep, trebuia trecuta faza cu Gipson...

Alex Leo Serban , poate nu ai sta de vorba cu cineva care scrie 'giPson', POATE din punct de vedere cinematografic...

Cristache, la astfel de "dileme", se vede ca nu prea ai fost documentat shi nici pus la curent cu astfel de probleme...dar te inteleg
*/

Sunt de acord, ca film, TPOTC este slab: nota 6-7; N_mar s-a referit la mesaj...
Adevarul despre film e ca nu trebuia sa fie pus pe ecrane...poate la TV...este mult prea violent, oricum nu cred ca reflecta realitatea de atunci, in sensul ca ea a fost mai dura

________________________________________
NU uitati: ce am scris mai sus este PAREREA MEA, la care am dreptul (fiind intr-o tara democratica 72%)
__________________
vizionare placuta...
mihai770 is offline   Reply With Quote sendpm.gif