View Single Post
Old 11 May 2021, 08:41   #15
1MicuCelUmilSiViril
Guru
 
1MicuCelUmilSiViril
 
Join Date: May 2015
Posts: 534
Zorge (2019)

Despre Zorge, unii spun ca a fost cel mai mare spion al secolului. Nu stiu, trebuie vorbit cu mai multi spioni pentru asta.
Regizorul serialului e nascut in zodia racului, a inceput filmul cu sfarsitul povestii.
Imi plac filmele care iti prezinta mai intai deznodamantul, poti renunta la ele, fara regrete, oricand vrei, fara sa-ti para rau, si le urmaresti fara emotii, foarte degajat, ca doar stii ce va urma.
Si in cazul acestui film, aprecierea e contradictorie, datorita sistemului deficitar de notare de pe net.
Am vazut cateva episoade pana acum si pot spune ca e frumos. Bine, n-o sa vedeti Marele Premiu al Japoniei la Formula 1 in el, dar sunt cateva simple fugareli.
Oricum, e indicat pentru cei ce vor sa urmeze scoala de spioni sau cei care, nesuportand muzeele, vor calatori in timp, la fata locului (ii pune in tema cu ce vor gasi).
Mai sunt doua filme despre acest personaj (un neamt care spioneaza pentru rusi in Japonia, pe timpul razboiului - anii 40), unul din anii 60, imbarligat, si unul din 2003, pueril.
1MicuCelUmilSiViril is offline   Reply With Quote sendpm.gif