View Single Post
Old 27 Feb 2013, 21:11   #2022
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
na, păi treaba aşa-i. cînd am văzut fragmentul, am selectat şi am dat search google. şi mi-au apărut cîteva fragmente. am dat marcaj , dar am uitat un lucru esenţial: că nu sunt pe compul meu. între timp, persoana pe compul căreia am dat marcaj, a şters bookmark-ul respectiv, iar persoana pe profilul căreia am văzut pasajul a dus cartea la bibliotecă, natural, şi la bibliotecă ajungi cu trenul. ştiu că sună a balamuc.

persoana cu profilul zice că titlul cărţii e all the errors, că e prima carte a lui manganelli tradusă în engleză şi că e centuria cu alt titlu, cel englez, deşi wiki spune altceva. acuma, pana mea, eu ştiu că am citit pasajele 49 şi 83 şi mi-au plăcut amîndouă. şi cînd am găsit fragmentele pe net, zicea că e centuria. da nu mai am cum să verific, pentru că nu mai am textele.. cel mai sănătos ar fi să cred pe cine a citit, prolly. ce am găsit eu poate era o carte care le includea pe amîndouă, şi all the errors, şi centuria, ceva compendiu.

pînă la urmă, o/le cumpăr, cre că.. mersi, K. mersi , FI.
sau o las moartă şi nu mai umblu după cai morţi şi fantome literare. when i get filthy rich and bored poate.
__________________
m

Last edited by Malombra : 27 Feb 2013 at 21:17.
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif